Polar M400

Dariush
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dotyczy paska H7 nie zegarka, ale może ktoś coś doradzi:)
Zapinanie od paska, ten plastik, najpierw się mi trochę połamał, teraz rozleciał całkowicie. Można gdzieś dokupić samą tę plastikową klamerkę?? Ewentualnie może ktoś ma uszkodzony pasek a klamerka jest w dobrym stanie i odstąpił by to za symboliczne 0,5l. O tygodnia przeszukiwałem allegro i olx, ale tam nic takiego nie ma.
Tu kiedyś był link do bloga i komentarzy :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak chcesz oszczędzić i nie kupować nowych elektrod za ok 70-75zł, to podejdź do pasmanterii może ci coś dobiorą.
Złączki z Castoramy czy z LM mogą wżynać się w skórę :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupował ktoś może Polara w MediaExpert, bo nalazłem za 547 zł i nie jestem pewien czy decydować się na zakup tutaj, bo reszta takich zegarków jest co najmniej kilkadziesiąt złotych droższa.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Kupował ktoś może Polara w MediaExpert, bo nalazłem za 547 zł i nie jestem pewien czy decydować się na zakup tutaj, bo reszta takich zegarków jest co najmniej kilkadziesiąt złotych droższa.
Marcin, ja widzę cenę 563 zł a nie 547. Jeden ze sklepów internetowych udzielał sam gwarancji ale tu jest serwis producenta więc gwarancja standardowa. Jakieś dwa tygodnie szukałam znajomej najlepszej ceny dla tego modelu i wygooglałam ten sam model w sklepie aktywny nadgarstek za cenę 580 zł (plus gratisowo jakiś prezent - niewiadomojaki :) ).
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zakupiłem zegarek i w związku z tym mam kilka pytań :)
1. Który plan treningowy jest lepszy: ten od Polara czy z Endomondo?
2. W jaki sposób tylko dzięki tętnu możliwe jest wyliczenie poziomu wydolności?
3. Pytanie odnoście paska. Przykładając pasek do klatki piersiowej, ale jeszcze go nie zapinając i nie naciągając: około ile cm jest (w waszym przypadku) pomiędzy końcami paska? Wiem, że u mnie może trzeba bardziej lub mniej naciągnąć pasek, ale chcę wiedzieć jak to wygląda u was.
4. Czy można jakoś sprawdzić poziom baterii w nadajniku H7?
5. Czy na pierwszym miejscu w menu musi być Dzisiejsza aktywność? Ja zamierzam używać zegarka tylko do biegania, a nie do codziennego użytkowania.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Zakupiłem zegarek i w związku z tym mam kilka pytań :)
1. Który plan treningowy jest lepszy: ten od Polara czy z Endomondo?
2. W jaki sposób tylko dzięki tętnu możliwe jest wyliczenie poziomu wydolności?
3. Pytanie odnoście paska. Przykładając pasek do klatki piersiowej, ale jeszcze go nie zapinając i nie naciągając: około ile cm jest (w waszym przypadku) pomiędzy końcami paska? Wiem, że u mnie może trzeba bardziej lub mniej naciągnąć pasek, ale chcę wiedzieć jak to wygląda u was.
4. Czy można jakoś sprawdzić poziom baterii w nadajniku H7?
5. Czy na pierwszym miejscu w menu musi być Dzisiejsza aktywność? Ja zamierzam używać zegarka tylko do biegania, a nie do codziennego użytkowania.
Ad.1. nie próbowałam żadnego - treningi układa mi trener
Ad.2. masz specjalny program - rozumiem że chodzi o ustalenie VO2max przez zegarek? Masz pod prawym dolnym przyciskiem zmiany opcji zegarka i po dzienniku i ustawieniach masz test wydolności
Ad.3. tak z 10-15 cm różnicy musi być między końcami bez rozciągania, inaczej może Ci spaść czy raczej osunąć się dół podczas biegania
Ad.4. nie nie można, jak będzie niski to Ci na zegarku pojawi się info ale spokojnie zrobisz jeszcze z 2-3 h treningu z pulsometrem
Ad.5. Nie, może być data, może być analogowy zegarek, Twoje dane personalne. Ekran główny dopasujesz opcjami w ustawieniach zegarka. Ustawienia->ustawienia zegara
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:Ad.2. masz specjalny program - rozumiem że chodzi o ustalenie VO2max przez zegarek? Masz pod prawym dolnym przyciskiem zmiany opcji zegarka i po dzienniku i ustawieniach masz test wydolności
Właśnie korzystałem z tej funkcji i nie wiem jak tylko poprzez tętno spoczynkowe jest możliwe ustalenie poziomu wydolności :).
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:
Astraroth pisze:Ad.2. masz specjalny program - rozumiem że chodzi o ustalenie VO2max przez zegarek? Masz pod prawym dolnym przyciskiem zmiany opcji zegarka i po dzienniku i ustawieniach masz test wydolności
Właśnie korzystałem z tej funkcji i nie wiem jak tylko poprzez tętno spoczynkowe jest możliwe ustalenie poziomu wydolności :).
Polecam lekturę odnośnie M400 tutaj http://support.polar.com/e_manuals/M400 ... s_test.htm
lub miłą dla oka tu https://support.polar.com/e_manuals/A30 ... s_test.htm

Kiedyś testowałam czy to nie jest ściema i jednak badane są odchylenia rytmu i puls w spoczynku ma tu znaczenie (w sensie wysokośc tego pulsu). Dlatego test wydolności powinien być zrobiony w dzień NT.
Najbardziej dokładnym sposobem jest zrobienie pomiarów poziomu kwasu mlekowego i wyznaczanie przy tych pomiarach VO2max, ale nie każdego stać, by co pół roku robić takie badania. Takie badanie też nie jest idealne, ponieważ określa tylko Twoje maxymalne tętno, natomiast VO2max powinien określić maksymalny pułap tlenowy przy wysiłku anaerobowym ale do tego jest potrzebna bieżnia i aparatura w postaci spirometru ze specjalną maską i oprogramowanie mierzące maksymalny pobór tlenu przez Twoje płuca. Taki test to wydatek rzędu nawet 6 stów i trudno dostępne dla biegaczy amatorów. Przykładowo u mnie w Poznaniu (niby duże miasto) robią takie badania ale tylko na rowerze stacjonarnym a nie na bieżni, więc nie byłabym w stanie odnieść wyników prędkości/mocy rowerowej do tempa biegu.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:
Astraroth pisze:Ad.2. masz specjalny program - rozumiem że chodzi o ustalenie VO2max przez zegarek? Masz pod prawym dolnym przyciskiem zmiany opcji zegarka i po dzienniku i ustawieniach masz test wydolności
Właśnie korzystałem z tej funkcji i nie wiem jak tylko poprzez tętno spoczynkowe jest możliwe ustalenie poziomu wydolności :).
Zaden zegarek na swiecie nie wyznaczy to boe vo2max. Jest to nie mozliwe.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Michal28l
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków-Podgórze

Nieprzeczytany post

Witam. Mam dwa pytania dotyczące M400.
1. Gdzie mogę zmieniać ekrany treningowe w zegarku? Nie pamiętam czy to było z zegarka czy z komputera i synchronizacja?
2. Czy jest możliwość skasowania historii biegania na polar flow i w zegarku abym mógł na nowo cieszyć się ze zdobywanych pucharów? Zaczynam od nowa a wyniki które kiedyś robiłem sprawiaja że nawet się do nich przez najbliższe pół roku nie zbliżę.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ekrany, które masz dostępne podczas treningu zmieniasz w serwisie Flow.

Jak chcesz mieć wszystko "od nowa" to albo:
- kasujesz wszystkie treningi w serwisie Flow (lub do określonej daty) i robisz synchronizację,
- zakładasz nowe konto w serwisie Flow, przywracasz ustawienia fabrycznie i synchronizujesz zegarek z nowym kontem.

Nawet jak się nie zbliżysz do poprzednio osiąganych wyników, to niby czemu chcesz od nowa zdobywać jakieś "wirtualne pucharki"?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Michal28l
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków-Podgórze

Nieprzeczytany post

Wielkie dzięki za odpowiedź. Wiem jaki mam rekord na 5km ile na 10km a takie pucharki będą mnie motywowały na codzien do pracy i poprawiania wyników. Tamte sprzed kilku lat są po za aktualnymi możliwościami na dluuuuzszy czas. Dziekj czyli wszystko przez komputer do ustawienia . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Załóż sobie nowe konto, bo może jednak kiedyś będziesz chciał popatrzeć na te swoje lepsze bieganie :oczko:

A tak w ogóle, to we Flow nie masz żadnych pucharków, jedynie chyba w zegarku. :spoczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Michal28l
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków-Podgórze

Nieprzeczytany post

Dzięki i tak zrobię. Mądrego to aż przyjemnie posłuchać. ;)
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy mogę modyfikować biegi w planie treningowym Polar Flow? Głównie zależy mi na zakresach tętna w długim wybieganiu. Maksimum 2 strefy tętna to tempo ponad 6 min/km. Takie tempo jest dla mnie zdecydowanie za wolne :hejhej:. Gdyby to było chociaż 5:30 min/km.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
ODPOWIEDZ