skarpety kompresyjne - techniczne

BAT21
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przyznam, że jestem mocno zszokowany, że reklamują się tu głównie sklepy – patrz niżej Nessi i decathlon. Jestem bardzo początkującym biegaczem i trafiłem tu poszukując życzliwej i uczciwej porady od zaawansowanych biegaczy, bo nie stać mnie na błędy z konsekwencjami. Zamiast lansowania prosiłbym o informację odnośnie najbardziej zaawansowanych marek skarpet kompresyjnych na łydkę, bo nie ukrywam mam problem z wyborem. Zapoznałem się z rankingiem skarpet kompresyjnych, w którym na topie jest marka CEP. Przemawia do mnie 60 lat badań medycznych w sporcie. Dobijam do 50tki i chciałbym optymalnie i zdrowo podejść, aby unikać kontuzji, ale też długiego dochodzenia do siebie po intensywnym treningu. Wybrałem już niemal wersję Ultralekkie: http://www.forest-camp.pl/s... bo jak rozmawiałem z dystrybutorem to opcja skarpet dla zaawansowanych, w tym maratończyków. Ale pytanie za 100 punktów: czy początkujący biegacz powinien zakładać na trening skarpety z mocniejszym uciskiem czy standard 2.0 ??? Kolejna sprawa - czy po bieganiu zakładać inną "kompresję", aby zregenerować mięśnie? Bo spotkałem się z opinią, że po biegu warto też mieć skarpety kompresyjne i np. CEP - ma właśnie skarpety regeneracyjne - czy one byłyby optymalne po bieganiu? I jak długo od zakończenia biegu można mieć założone takie skarpety, aby nie było skutku ubocznego?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A po ile biegasz km dziennie na treningach 20km czy więcej że potrzebna ci kompresja ? :spoko:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tutaj masz więcej o kompresji:
http://warszawskibiegacz.pl/skarpety-ko ... zy-dziala/

IMO wystarczą Ci same skarpetki/albo opaski na łydkę.
Opaski są wygodniejsze moim zdaniem.
No i nie używałbym ich nagminnie, od czasu do czasu. Daj popracować mięśniom bez kompresji.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Wg mojej wiedzy i mojej opinii:
1) Jeżeli odczuwasz potrzebę zmierzenia się z tematem kompresji to, po prostu, kup opaski kompresyjne i sprawdź sam, wydatek 100-130 zł nie jest jakiś niebotyczny. Przestrzegałbym jednak przed jakimiś nadmiernymi oczekiwaniami co do np. poprawy wyników, unikania kontuzji czy super-błyskawicznej regeneracji. Jeśli masz problemy z łydkami równie ważne byłyby ćwiczenia je wzmacniające.
2) Najlepszy jest CEP - był pierwszy, wszystkie inne firmy produkują kompresję, ponieważ CEP odniósł sukces na tym polu.
3) Moim zdaniem wystarczy ci standard 2.0 - sprawdzony standard. Wersje ultralekkie są słabsze wytrzymałościowo (cieńsze), zawierają polipropylen, który ulega starzeniu pod wpływem światła, promieni UV i powietrza (tlenu), no i droższe.
4) Rozmiar powinien być dobrany wg. rozmiarówki, początkujący tak samo jak zaawansowani.
5) Wg doktryny ;) po treningu powinny być skarpety kompresyjne/regeneracyjne ( jest nawet jakieś uzasadnienie dla tego), ale ja wkładam opaski i jeszcze mi nogi nie odpadły.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Wg mojej wiedzy i mojej opinii:

3) Moim zdaniem wystarczy ci standard 2.0 - sprawdzony standard. Wersje ultralekkie są słabsze wytrzymałościowo (cieńsze), zawierają polipropylen, który ulega starzeniu pod wpływem światła, promieni UV i powietrza (tlenu), no i droższe.
A Salomonowe to jaki to standard 1.0 ?
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

KUBATRIX pisze:
jarjan pisze:Wg mojej wiedzy i mojej opinii:

3) Moim zdaniem wystarczy ci standard 2.0 - sprawdzony standard. Wersje ultralekkie są słabsze wytrzymałościowo (cieńsze), zawierają polipropylen, który ulega starzeniu pod wpływem światła, promieni UV i powietrza (tlenu), no i droższe.
A Salomonowe to jaki to standard 1.0 ?
https://www.cepsports.pl/pl/p/Opaski-ko ... -kolory/45
... a jak są oznaczane opaski Salomona, to se sprawdź. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wychodzi że Salomon to wersja 8.0
1. A ile czasu w takich opaskach lub skarpetkach po treningu powinno się chodzić ?
2. Czy nogawki z lycry dobrane 2 numery mniejsze aby bardziej uciskały mogą zastąpić nogawki z kompresją ?
3. Na treningi do 10km mozna biegac w kompresji czy to jest zbędne ? :bum:
4. Gdzie najlepiej kompresja się przydaje w jakiej części odzieży ? Można ją spotkać prawie w każdym elemncie stroju biegacza oprócz chyba tylko głowy :hej:
5. Dlaczego w maratonach w miastach prawie nikt nie korzysta z kompresji ? W górskich maratonach więcej osób biega w kompresji.
6. Czy kompresja spowalnia bieg ?
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Chciałem coś napisać, ale BAT21 założył temat i zniknął więc to chyba reklama i nie będę się rozwodził :wrr:
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:Chciałem coś napisać, ale BAT21 założył temat i zniknął więc to chyba reklama i nie będę się rozwodził :wrr:

Tych reklam to ostatnio ogrom na tym forum. Widzę często wypowiedzi użytkowników co mają 1-2 posty ale w stopkach już posiadają linki oferty do sklepów lub w ogóle do innych branż :hejhej:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
ketrabian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2017, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum. Dziś pierwszy raz wypróbowałem skarpety kompresyjne, takie raczej no name zakupione na popularnym portalu aukcyjnym :D :hahaha: pobiegłem w nich dziś 10km na próbę... podczas treningu nie odczułem jakiejś większej różnicy, ale może mięśnie łydek będą się szybciej regenerować ;)

Obrazek
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

ketrabian pisze:witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum. Dziś pierwszy raz wypróbowałem skarpety kompresyjne, takie raczej no name zakupione na popularnym portalu aukcyjnym :D :hahaha: pobiegłem w nich dziś 10km na próbę... podczas treningu nie odczułem jakiejś większej różnicy, ale może mięśnie łydek będą się szybciej regenerować ;)

Obrazek
Jakiejnto firmybte skarpety?

Czujesz ze obciskaja cie?
Czu bardziej luźno leżą na nodze?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ketrabian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2017, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skarpety ściskają łydkę w sposób odczuwalny. Nie mam skali porównawczej z innymi, bo to są pierwsze, w których biegałem.
Skarpety są firmy Spaio :hahaha: czy ta firma jest znana biegaczom?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo dobrze wspominam ich bieliznę z linii relieve - bokserki i koszulkę. Bokserki świetnie odprowadzają pot i nie drażnią pachwin, i co jakiś czas używam ich do biegania w każdej porze roku. Koszulka (obcisła) dobrze odprowadza pot, ale używam jej w warunkach przejściowych (wiosna/jesień) kiedy jest za ciepło na koszulkę techniczną z długim rękawem - zakładam ją pod luźną koszulkę z długim rękawem. Latem nie używam, bo w upały lubię luźne koszulki. Może tych ubrań nie katuję nieustannie, ale po niemal trzech* latach użytkowania wciąż dobrze służą i wizualnie lepiej się prezentują niż bielizna Brubecka (szczególnie bokserki).

*1,5 roku powiedzmy mocno rekreacyjne i jednostkowe, 1,5 roku już intensywniej
ketrabian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2017, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Bardzo dobrze wspominam ich bieliznę z linii relieve - bokserki i koszulkę. Bokserki świetnie odprowadzają pot i nie drażnią pachwin, i co jakiś czas używam ich do biegania w każdej porze roku. Koszulka (obcisła) dobrze odprowadza pot, ale używam jej w warunkach przejściowych (wiosna/jesień) kiedy jest za ciepło na koszulkę techniczną z długim rękawem - zakładam ją pod luźną koszulkę z długim rękawem. Latem nie używam, bo w upały lubię luźne koszulki. Może tych ubrań nie katuję nieustannie, ale po niemal trzech* latach użytkowania wciąż dobrze służą i wizualnie lepiej się prezentują niż bielizna Brubecka (szczególnie bokserki).

*1,5 roku powiedzmy mocno rekreacyjne i jednostkowe, 1,5 roku już intensywniej
Dzięki za cenną opinię. Wygląda więc na to, że ich produkty są całkiem dobre i nie "zabijają" ceną ;)
Awatar użytkownika
Dhuza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 08 cze 2017, 15:58
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A co sądzicie o CEPach, Royal Bay, Compress sport?
ODPOWIEDZ