Skarpetki sportowe

Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakis czas temu kupilem w sumie "przez przypadek" (bo akurat bylem tam po cos innego) skarpety w Deca, ten model:
https://www.decathlon.de/p/laufsocken-m ... &c=SCHWARZ
Moim zdaniem sa po prostu super. Sa dosc cienkie i dobrze wentylowane u gory, wiec raczej na cieple dni.

Jesienia uzywam tych skarpet, bo sa troche grubsze. Je rowniez bardzo polecam:
https://www.decathlon.de/p/laufsocken-m ... =GRAU_BLAU

Na targach przed ostatnim maratonem znowu poogladalem sobie rozne skarpetki i cena 15-20 EUR za jedna pare wzbudza moj smiech po prostu (sorry not sorry).
Mam kilka par takich drozszych modeli, ktore kupilem na wyprzedazy i porownujac je do tych z Deca nie widze zupelnie sensu wydawac tyle kasy.
New Balance but biegowy
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Lucio ja używam zwykłych skarpetek i naprawdę dają radę, żadnych otarć itp.

Na 100 z hakiem kupiłam w deca dwie pary skarpetek do turystyki i teraz w nich biegam i też spoko. My mało km robimy by kupować niewiadomo jakie skarpety. Lepiej kup ten pas hr a nie skarpety za takie kwoty...

Jak ci zimno w kostki to zwykłe dłuższe kup i tyle, powinny dać radę.
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Czyli generalnie - znajdź najtańsze socksy jakie Ci pasują. Te które wkleił jako pierwsze Sikor są spoko, ala dla mnie tylko wtedy, kiedy nie lata noga w bucie, inaczej mam uczucie ślizgania się (a że stopa długa a chuda, bywają odciski). Rok temu żona mi kupiła paczkę ciuchów z Decathlonu (niespodzianka na imieniny bodajże), do części nie byłem przekonany, zwłaszcza do długich skarpetek kompresyjnych https://www.decathlon.pl/skarpety-kipru ... 52820.html, tym bardziej, że miałem opaski CEP. Ale od tego czasu to są moje ulubione skarpety biegowe, i biegam w nich wszystko, o ile tylko nie są w pralce. Przez jakiś czas ich nie miałem (rozerwałem, jak za szybko i niedbale chciałem je założyć kiedyś), używałem tych co Sikor wkleił, 2 par Nessi (jedna się rozciągnęła paskudnie, druga trochę), kilku innych, czasem zwykłych. Teraz mam drugą parę tych skarpet kompresyjnych i jestem fanem. Czy na zimę, czy na lato, są super. W kostki nie wieje :hejhej: a podobno nawet kompresja w nich jest.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Jakis czas temu kupilem w sumie "przez przypadek" (bo akurat bylem tam po cos innego) skarpety w Deca, ten model:
https://www.decathlon.de/p/laufsocken-m ... &c=SCHWARZ
Moim zdaniem sa po prostu super. Sa dosc cienkie i dobrze wentylowane u gory, wiec raczej na cieple dni.

...
Mam chyba te co podlinkował Sikor. Noszę je nawet do pracy, są wygodne i do biegania jak najbardziej polecam:
Obrazek

LucioWisla - chce jednak dłuższe.
Może coś z takich:
https://www.decathlon.pl/skarpetki-comf ... 28958.html
Albo jeszcze dłuższe:
https://www.decathlon.pl/skarpetki-kipr ... 28976.html
i
https://www.decathlon.pl/skarpetki-kipr ... 05866.html
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Te z Decathlona za 15 zł to najlepsze skarpety na rynku (biorąc pod uwagę stosunek jakość/komfort/cena).
Wcześniej szukałem ideału i próbowałem różnych nawet kosmicznie drogich Cep, Balenga czy X-Socks.
Któregoś dnia kupiłem na próbę jedną parę w Decathlonie i to był najlepszy mój zakup w tym sklepie ever.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Muszę wypróbować. Kiedyś, lata temu, kupiłem w Deca skarpetki Kalenji robione przez X-socks. Wszystko było takie same, łącznie z naklejką hologramową X-socks, tylko na skarpetkach jest Kalenji a nie X-socks. Potem już nigdy ich nie widziałem. Może to jest jakaś kontynuacja.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z tymi sredniej wysokosci bylbym ostrozny.
Wyglada na to, ze koncza sie akurat w polowie lydki, wiec albo sie beda zsuwac, albo beda niewygodnie uciskac, jezeli beda wystarczajaco mocno sciskac, zeby sie nie zsuwac :oczko:
Osobiscie bralbym te "mid" (pierwszy link), albo te do samego kolana, jezeli maja byc wysokie (trzeci link).
afro1988
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 17:16
Życiówka na 10k: 44:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

(Chyba mój post nie został wysłany)

Czy macie jakieś zimowe skarpetki godne polecenia? Chodzi mi o takie, które dobrze się sprawdzą w zimowym okresie.

Korzystałem przez lata z New Balance, ale kupiłem je tak dawno temu, że już ten model nie istnieje.

Sprawdzałem ofertę w lokalnym Decathlonie, nie wyglądała na obiecującą - wszystkie skarpetki, gorsze lub lepsze, były raczej cienkie, nie na zimę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

afro1988 pisze:(Chyba mój post nie został wysłany)

Czy macie jakieś zimowe skarpetki godne polecenia? Chodzi mi o takie, które dobrze się sprawdzą w zimowym okresie.

Korzystałem przez lata z New Balance, ale kupiłem je tak dawno temu, że już ten model nie istnieje.

Sprawdzałem ofertę w lokalnym Decathlonie, nie wyglądała na obiecującą - wszystkie skarpetki, gorsze lub lepsze, były raczej cienkie, nie na zimę.

Pozdrawiam
Nie wiem jaki mrozy masz na myśli, ale co do zasady lepszym rozwiązaniem jest zakładanie dwóch par, niż jednej grubszej, tym bardziej, że rzeczywiście ciężko o typowo biegowe zimowe (tj. na spore mrozy) skarpety.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
afro1988
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 17:16
Życiówka na 10k: 44:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź. Mam na myśli mrozy do -15 czy też -20 - co prawda rzadko one występują, ale zdarzało mi się biegać w takich warunkach.

A potrzebę założenia grubszej skarpetki (niekoniecznie bardzo grubej, ale po prostu ciut grubszej niż standardowa) odczuwam już teraz, przy kilku stopniach na plusie.

W każdym razie dzięki za wskazówkę. Biegam już dobrych kilka lat, ale nigdy nie wpadłem na pomysł założenia dwóch par. Wypróbuję jeszcze dzisiaj, zaraz idę na trening (szkoda, że w zimnym deszczu...).
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zależy od budżetu. Ja sobie chwalę skarpety Crafta - z cieńszych po prostu Craft Cool Mid (teraz model za kostkę, w porze letniej i stopki). Grubsze są Craft Warm Mid (ale kolor szary, czarne wydają się gorsze, choć nazwa ta sama).
Taniej możesz dostać skarpety InMove. Też całkiem spoko sportowe modele (zdaje się, że wszystkie sportowe z Silver w nazwie są w porządku). Jak do biegania, to brałbym sportowe, jak do chodzenia mogą być i trekkingowe - grubsze, ale za to istnieje ryzyko, że się trochę przesunie do przodu i w skrajnym przypadku może się zebrać trochę materiału z przodu buta, który będzie ugniatał palce w trakcie biegu (dlatego trekkingowe radzę tylko do chodzenia).
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak mają być ciepłe, to bym coś z wełną merino brał. Powiem szczerze, że nawet w -20 nie zakładałem dwóch par. Zazwyczaj po chwili tak czy owak robi się ciepło w stopy.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Kwestia buta - moje Chińczyki są lekkie, ale i przewiewne. Zimą się dwie pary skarpet przydają :bum: ja osobiście wolę 2 pary cienkich skarpet, niż jedne grubsze - wąska stopa = pęcherze (przynajmniej u mnie).
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
afro1988
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 17:16
Życiówka na 10k: 44:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki serdeczne za porady, sprawdzę wszystkie wymienione firmy.

Tak swoją drogą, to jednak chyba pozostanę przy jednej parze - jakoś nie mogę się przemóc, żeby założyć drugą parę, a do tego moje zimowe buty są raczej dość wąskie i wydaje mi się, że nie czułbym się komfortowo.

Odnośnie budżetu - nie gra dużej roli, chociaż nie chciałbym wydawać po 100zł za parę, a widziałem, że są i takie ;).

W każdym razie dzięki za pomoc - byłem zagubiony, a teraz mam kilka firm do sprawdzenia i będę mógł coś wybrać!
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przy -20 to zakładam skarpety-podkolanówki przeznaczone do turystyki górskiej. Może są z wełny, nie wiem. Czasem do biegania w śniegu albo śniegowej brei zakładam dwie pary. Wtedy zewnętrze to skarpetki z gore-tex. Ale do tego trzeba mieć bardziej obszerne buty - kolce na lód mam w ogóle o 1 numer większe od pozostałych.
Do treningów koło domu zakładam co leci a stopy suszę po powrocie ;-)
ODPOWIEDZ