Buty dla początkującego pronatora z nadwagą

GM97
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2019, 17:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie :)
Jestem osobą, która postanowiła się za siebie wziąć i rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Niegdyś byłem osobą biegłą w sportach, jednak przeprowadzka na studia do miasta połączona ze zmianą grona znajomych sprawiła, iż odeszły mi możliwości wspólnego uprawiania sportów i sporo przytyłem, również z własnego lenistwa. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z typowym bieganiem (gry w piłkę nożną czy sporadycznych zawodów sportowych nie liczę).
Mam 22 lata, 183 cm wzrostu oraz ważę ok. 85 kg, rozmiar buta ok. 42. Po kontakcie z moim znajomym fizjoterapeutą wynika, iż prawdopodobnie mam koślawość kości piętowej bez płaskotopii, dlatego zalecił mi buty biegowe dla pronatorów. Biegać mam zamiar po utwardzonej nawierzchni, głównie ścieżkach w parku (przede wszystkim kostka, sporadycznie ścieżki bez kostki, aczkolwiek utwardzone i wytyczone).

Tutaj kieruję zapytanie do Was: czy polecilibyście jakieś konkretne buty dla początkującego pronatora z nadwagą? Chciałbym wydać kwotę do maksymalnie do 350 zł, choć nie obrażę się jeśli będą tańsze :) Czy zwracać w ogóle uwagę na buty przeznaczone zarówno dla pronatorów jak i neutralów?

Z góry dziękuję za pomoc! :)

P.S.
Wczoraj spontanicznie postanowiłem pobiegać pierwszy raz, jednak po 20 minutach zrezygnowałem. Głupotą była przebieżka w turfach po tak długiej przerwie. Złapał mnie ból podbicia, a dziś czuję co nieco w piszczelach, lecz delikatnie.

Pozdrawiam!
New Balance but biegowy
zelu89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja bym nie inwestował zbyt wiele w buty. Idz np do decathlona wybierz najwygodniejsze i biegaj. Jak bieganie ci się spodoba a buty już dojedziesz wtedy sobie kupisz coś lepszego.

Jak ja zaczynałem kilka lat temu biegać to tez piszczele mnie pobolewały. A w płucach paliło. Ważne jest przetrzymać ten okres do momentu, aż organizm się przyzwyczai do wysiłku.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W jaki sposób fizjoterapeuta określił Twoją wadę? Czy tylko na podstawie obserwacji chodu, czy miałeś jakieś inne badania?
Coś mi średnio pasuje koślawość pięt i buty dla pronotorów czyli stosowane w płaskostopiu podłużnym.
Awatar użytkownika
SzymonBiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Mam 22 lata, 183 cm wzrostu oraz ważę ok. 85 kg" Ja mam 27 lat i 2 kg mniej. Nie uważam żebyśmy mieli nadwagę ^^

Idz do ortopedy, niech sprawdzi w czym jest problem.

Tu masz buciki w których zrobiłem poprzedni sezon. Według mnie warte swojej ceny.
https://allegro.pl/oferta/asics-gel-pul ... 7556281187
Korona Maratonów Polskich 2018-2020.
PB:
5km 18:29,
10km 40:49
15km: 1:02:55
HM 1:29:17
M 3:58:20
Awatar użytkownika
Natka_pietruszki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2019, 10:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Wydaje mi sie, że 183 cm i 85 kilo to nie jest jakaś tragiczna waga i mieście się praktycznie w normach.

A co do butów to na start jak juz radzono - idz do decathlona i kup sobie coś w czym bedzie ci wygodnie. Pamietaj, że przy bieganiu pomagają buty z odpowiednio zaokrągloną podeszwą na przedzie.
ODPOWIEDZ