Teraz jest Cz, 15 listopada 2018, 04:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty w niskiej cenie
Nowy postNapisane: N, 2 września 2018, 21:13 
Wyga
Wyga

Witam

Poszukuje Tanich butów do klepania kilometrów. Waga 60kg asfalt platfus 200km na miesiąc. Dotychczas biegałem tylko w asicsach i nie korzystałem z oferty innych sklepów. Ktoś poleci jakieś rozsądne szusy ?

5km - 19:29 (VIII 2018)
10km - 42:08 (IX 2018) atest
HM - 1:46:05 (VIII 2018) atest

Moje endomondo: https://www.endomondo.com/users/1651848 ... uts/latest

Tytuł: Re: Buty w niskiej cenie
Nowy postNapisane: N, 2 września 2018, 21:34 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

decathlon (~250 zł za kiprun fast) albo szukaj po wyprzedażach.

Konkretnych modeli nie jestem w stanie Ci napisać, bo każdemu będzie pasowało coś innego. Mam dobre wspomnienia po Brooksach (dobijam je nadal jako buty robocze do koszenia trawy i innych prac okołodomowych i nadal nie chcą się porwać), równie dobrze spisują się Adidasy. Musisz poczytać recenzje (ale takie już po kilkuset kilometrach zrobionych) - jak coś ma wyjść, jakaś wada fabryczna, to już wyjdzie.

Nowy postNapisane: N, 2 września 2018, 21:40 
Wyga
Wyga

A mam pytanko w moich asicsach (3 pary) wytarły się zapiętki tak że powodują obtarcia. Standard ? Czy felerna stopa/model ?

Nowy postNapisane: Pn, 3 września 2018, 08:57 
Stary Wyga
Stary Wyga

Zasadniczo stopa, niektórzy mają ten problem inny nie (albo w mniejszym stopniu) Ja np. kaleczę zapiętki w każdych butach, miałem już NB, Asicsy, Brooksy. Od jakości i dopasowania buta zależy tylko jak szybko to się stanie. No i zawsze prawy but leci u mnie pierwszy a lewo później. W ostatnich zrobiłem 200km zanim padły zapiętki więc w sumie spoko wynik ;)
Mam do chodzenia jakieś tanie Asicsy i tam jak padł zapiętek to konstrukcja pięty jest taka, że obciera i faktycznie niefajnie się w tym chodzi. W starych Pulsach, których teraz używam do innych ćwiczeń niż bieganie pięta jest w strzępach a i tak nic nie obciera i trzymają elegancko.

Nowy postNapisane: Pn, 3 września 2018, 10:34 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Można do szewca zanieść, podklei czymś.

Nowy postNapisane: Pn, 3 września 2018, 18:40 
Wyga
Wyga

b@rto napisał(a):
Można do szewca zanieść, podklei czymś.

Z jedną parą tak "zaryzykowałem" i mi wszył szewc nubuk. Efekt jest taki że nubuk jest szorstki i blokuje skarpetkę co powoduje że stopa pracuje ze skarpetką, a nie skarpetka z zapiętką co skutkuje kolejnymi obtarciami. W sumie fachowo zrobione tylko te obtarcia.... Zastanawiam się czy nie zanieść kolejnej pary z poproszeniem o wszycie czegoś "śliskiego".

Znalazłem też jakieś szewca w necie który się ewidentnie takimi problemami zajmuje. Tylko czy ktoś korzystał z takich internetowych usług i czy jest mi w stanie określić rząd wydatku ? Bo jak mam zapłacić 100zł za naprawę butów za 150zł :bum: to chyba nie chcę :hahaha:

Nowy postNapisane: Wt, 4 września 2018, 08:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Może Kalenji Ekiden One - najtańsze buty do biegania? Powinny dać radę przy Twojej masie, a przy okazji nie zrujnują Twojego budżetu.

Nowy postNapisane: Wt, 4 września 2018, 12:09 
Wyga
Wyga

Przez kilka lat biegałem w butach Joma.Jak przestali je sprzedawać w Warszawie na Dzielnej przestawiłem się na Kalenji.Obecnie znowu je sprzedają ,może już nie po 100zł jak kiedyś za hispalisy ale za 170zł są na przykład marathony.

Nowy postNapisane: Wt, 4 września 2018, 14:44 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

wysek napisał(a):
Może Kalenji Ekiden One - najtańsze buty do biegania? Powinny dać radę przy Twojej masie, a przy okazji nie zrujnują Twojego budżetu.

Paweł, to złudna oszczędność. Owszem, tanie, ale do wyrzucenia po 200-300 km. Sam ważę ~64 kg i zdecydowanie odczuwam totalny brak amortyzacji po takim dystansie (wtedy już czuję się, jakbym w trampkach klepał) a do tego bardzo szybko się rwie siatka.
Mimo wszystko dołożyłbym do czegoś z wyższej półki, chyba że chcemy po prostu spróbować jak to jest biegać. Albo Ekiden One na startówki w dystansach do 10 km.

Nowy postNapisane: Wt, 4 września 2018, 20:40 
Wyga
Wyga

Raz zakupiłem buty do bieganie z Lidla za 50zł i raczej nie nadawały się do biegania. Różnica kilku klas w porównaniu z Asicsem za 150zł. Mimo niskiej wagi odczuwałem brak amortyzacji i odczuwałem dyskomfort po treningach. Stopa też jakoś "nie leżała" w tych butach. Nawet ostatnio je wygrzebałem w związku z kryzysem obuwiowym i skończyło się to odciskami.

Nowy postNapisane: Śr, 5 września 2018, 09:39 
Dyskutant
Dyskutant

Odnośnie wycierania zapiętków. Moje stopy też mają taki feler. Najlepiej za wczasu, nim dojdzie do przetarcia, podkleić zapiętek zwykłą taśmą ściągającą do mięśni i stawów. Zaczynasz pod wkładką a wywijasz na zewnątrz. Zwykła czarna taśma z Decathlon trzyma się idealnie. Przy pierwszych objawach przetarcia, tej taśmy, usuwasz ją i naklejasz nowy pasek.

Nowy postNapisane: Śr, 5 września 2018, 21:54 
Stary Wyga
Stary Wyga

napad napisał(a):
Odnośnie wycierania zapiętków. Moje stopy też mają taki feler. Najlepiej za wczasu, nim dojdzie do przetarcia, podkleić zapiętek zwykłą taśmą ściągającą do mięśni i stawów. Zaczynasz pod wkładką a wywijasz na zewnątrz. Zwykła czarna taśma z Decathlon trzyma się idealnie. Przy pierwszych objawach przetarcia, tej taśmy, usuwasz ją i naklejasz nowy pasek.

Kurde czytałem kiedyś o tym myku i po ostatnich zakupach zapomniałem... Z drugiej strony przy dobrych butach rozpruty zapiętek nie robi żadnej różnicy a zanim rozleci się tak, że zacznie przeszkadzać to i tak amortyzacja siada albo but pada w innym miejscu ;)

Nowy postNapisane: Cz, 6 września 2018, 20:26 
Dyskutant
Dyskutant

Jeśli o mnie chodzi wygląda to następująco: Moje kapcie do spokojnego biegania kupiłem w 2016 roku Do końca 2017 roku zrobiłem w nich łącznie może ze 300 km. Natomiast zacząłem biegać znacznie częściej od początku rok bieżącego. (około 1200 km do teraz) Wytarł się zapiętek w obu butach, zaczęła wychodzić gąbka - regularnie aplikuję taśmę. Zaczęła się przecierać siateczka nad paluchem, oraz po zewnętrznej stronie przy małym palcu - również zaaplikowałem taśmę, od środka i póki co działa wyśmienicie. Mierzyłem ostatnio w sklepie biegacza nimbusy 20. Albo zrobili je twardsze, albo amortyzacja w moich 17nastkach w ogóle się nie zdegradowała. W każdym razie buty wciąż nadają się do użytku i póki podeszwa nie odpadnie będę sobie w nich człapał w razie konieczności podklejając tu i ówdzie :bum:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]