Komentarz do artykułu Minimalistyczne Merrell Vapor Glove - recenzja

Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ależ oczywiście, to nie podlega kwestii.

rodzi to jednak pewien dysonans poznawczy - wychodzi na to, że taka SKORA robi wszystko żeby nie zarobić ;)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
New Balance but biegowy
TomoM
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 177
Rejestracja: 20 lut 2012, 14:28

Nieprzeczytany post

No trochę tak. Dlatego realizacja zysku z dwóch sezonów następuje już przy zakupie pierwszej pary :-)

T
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ależ oczywiście, to nie podlega kwestii.

rodzi to jednak pewien dysonans poznawczy - wychodzi na to, że taka SKORA robi wszystko żeby nie zarobić ;)
nie wiem, nie znam SKORY. wierzę, że buty robią trwałe.
Go Hard Or Go Home
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przyjechały i moje... są fantastyczne =) 41,5 są w sam raz.. może nawet mógłbym zaryzykować 41 (przy normalnych butach 42, biegowych najczęściej 42,5)
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ależ oczywiście, to nie podlega kwestii.

rodzi to jednak pewien dysonans poznawczy - wychodzi na to, że taka SKORA robi wszystko żeby nie zarobić ;)
A mi się wydaje zupełnie odwrotnie. Jeżeli kupie buty firmy x które rozlecą się po 3 miesiącach to więcej ich nie kupie i producent na mnie już nigdy nie zarobi. Jeżeli kupie buty firmy y które wytrzymają znacznie dłużej to zostanę ich stałym klientem i chętnie będę kupował kolejne pary. Wiadomo ,która firma lepiej na tym wyjdzie. Skora pewnie myśli długofalowo i chce mieć stałych ,zadowolonych klientów
5km-16:48
10km - 35:46
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

bjj, jasne, rozumiem twoje podejście ale zobacz: jak ci wszyscy producenci zgodnie powtórzą, że buty biegowe starczają na kilka miesięcy to duża szansa, że przyjmiesz to po prostu za prawde i tyle ;P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:bjj, jasne, rozumiem twoje podejście ale zobacz: jak ci wszyscy producenci zgodnie powtórzą, że buty biegowe starczają na kilka miesięcy to duża szansa, że przyjmiesz to po prostu za prawde i tyle ;P
Ludzie przestancie, a co ma się niby popsuć w tzw. bucie minimalistycznym. Jak coś nowe było naleśnikiem to i po 1kk też naleśnikiem zostanie, a stracą praktyczną przydatność gdy już stracą... integralność. Zupełnie inna sytuacja jest ze startówkami używanymi przez wyczynowca. Taki człowiek biga treningi w tempie nie osiągalnym dla zwykłego śmiertelnika (biegaliście kiedyś treningowo 10k w tempie np. 3,06 ? :hahaha: ), a co za tym idzie to są zupełnie inne obciążenia dla butów. Mnie nie dziwi, że wyczynowcy wymieniają buty po 300-700km.
Dziwi mnie tylko, że w tym przypadku np. Qba dostrzega oczywistą ściemę marketingowców, a jak koś wrzuci mu przygotowany przez specjalistów od PR wywiad z gwiazdą minimalistycznego biegania, to łyka to gów... i udaje, że to musztarda :ojoj:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:
Qba Krause pisze:bjj, jasne, rozumiem twoje podejście ale zobacz: jak ci wszyscy producenci zgodnie powtórzą, że buty biegowe starczają na kilka miesięcy to duża szansa, że przyjmiesz to po prostu za prawde i tyle ;P
Ludzie przestancie, a co ma się niby popsuć w tzw. bucie minimalistycznym.
Jak to co ? Cholewka
5km-16:48
10km - 35:46
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Stopniowo zmieniłem sposób lądowania - ze zdecydowanie na palcach na bardziej płaskie.
Efekt jest taki, że przetarcie pojawiło się po 600km a nie jak poprzednio po około 400-450.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Jednak nawet po takiej zmienie destrukcja buta musiała kiedyś nastapić. Poniżej but po 700km.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Zamierzałem kupić kolejną parę, ale okazało się, że cena na allegro podskoczyła "sympatycznie" ze 149 do 249 :echech:

Włączył mi się więc tryb pomysłowego Dobromira. Tym bardziej, że owa rosnąca dziura jest praktycznie jedynym uszkodzeniem. Postanowiłem spróbować poddać but wulkanizacji. Kupiłem paczkę łatek do dętek plus stosowny klej i oto efekt. Ponieważ przetarcie jest cienkie i długie a podeszwa nie jest idealnie płaska tak jak dętka, to zdecydowałem się przeciąć oryginalną łatkę na pół. Oczywiście łatka ma bardzo wysoką ścieralność i nie zakładam jej jakiejś długowieczności, ale jak przetrwa 100km to uznam to za wynik zadawalający.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mnie zastanawia to jakim sposobem wyżłobiłeś taką dziurę w tym miejscu. Pierwszy raz coś takiego widzę.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Kwiat pisze:Mnie zastanawia to jakim sposobem wyżłobiłeś taką dziurę w tym miejscu. Pierwszy raz coś takiego widzę.
Nie chwaląc cię biegając. :ble:
Nawierzchnia prawie wyłącznie beton/ asfalt.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozumiem. Jednak sam mam BA 2 z przebiegiem trochę ponad 300 km (wcześniejsze miały 350 km) i nie zauważam choćby cienia szansy na podobne zajechanie podeszwy, więc strzelam, że wszystko rozbija się o ustawienie Twoich stóp w czasie biegu - coś w rodzaju mocnej supinacji powoduje, że lądujesz przede wszystkim na zewnętrznej krawędzi podeszwy?
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
kfadam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1270
Rejestracja: 20 mar 2013, 15:32
Życiówka na 10k: 1.05
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

wygląda na to że strasznie szurasz.
ODPOWIEDZ