Buty Salomon z Chin>?

Kravis
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 29 gru 2011, 21:14
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 3:12:31
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam. Przeglądają ostatnio Allegro natrafiłem na "ciekawe" aukcje a mianowicie:
http://allegro.pl/buty-do-biegania-salo ... 76417.html
http://allegro.pl/salomon-speedcross-3- ... 65869.html
Produkcja chińska? :)

czy ktoś może zakupił niefortunnie? albo porównywał?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Suunto
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 28 kwie 2013, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bezpośrednio na chińskim allegro możesz wybrać spośród 3911 ofert :hahaha:

http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 0808222149

Swego czasu takowe zakupił LoveBeer.
Leśne 5k - 19:16 (GPS: wznios: 55m; spadek: 59m).
Leśne 10k - 38:48 (GPS: wznios: 102m; spadek: 109m).
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe na ile są oryginalne :hahaha:
Jedna koleżanka z forum mieszkając przez kilka miesięcy w Chinach kupiła sobie tam Asicsy w sklepie firmowym Asicsa... no i powiem wam, że wcale nie było specjalnie taniej niż w Europie, a i tak kupowała w promocji. Tak więc, kupując przez Internet w Chinach należy mieć ten fakt na uwadze i zachować rozsądek.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
Bykovsky
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2013, 00:26
Życiówka na 10k: 49m:43s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin i Police
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wyglądają źle, funkcjonalnie być może też są w miarę dobre - ale za te chińskie buciki na pewno nie dałbym prawie 300zł.
Myślę, że jednak nie warto.
Kravis
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 29 gru 2011, 21:14
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 3:12:31
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pisałem do faceta i gdy zapytałem że oryginale to napisał: że jemu powiedziano że są oryginale.
a co do ceny to 230 zł poza allegro za Hornet :)
deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

W Gdańsku jest outlet Salomona, może w innych miastach też. Jak masz możliwość to kup tam. Ja SpeedCrossy 3 kupiłem tam za troszkę więcej, ale w wersji CS (z membraną).
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

Kravis pisze:Pisałem do faceta i gdy zapytałem że oryginale to napisał: że jemu powiedziano że są oryginale.
a co do ceny to 230 zł poza allegro za Hornet :)
Ciekawe czy on w to wierzy :)
Kravis
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 29 gru 2011, 21:14
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 3:12:31
Kontakt:

Nieprzeczytany post

każdy chce zarobić bo takie buciki na stronach chińskich po 30 euro :)
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie to te Hornety są dość ładnie podrobioną 100% podróbą. Zwróćcie uwagę, na to coś co ma imitować linkę kevlarową, poza tym w tych podróbkach są zwykłe szlufki a w oryginałach są na górnych pętelkach takie typowe dla salomona plastikowe przelotki. W orginałach napis ACS jest naniesiony czarną farbą. Widać też pewne niedokładności w wykonaniu podeszwy i chyba w ogóle jest tam tylko imitacja takiego patentu salomona co się zwie OS Tendon. Nadto zwykłe Hornety są wykonane z drobnej siateczki, a te chińczyki imitują Horneta w wersji Goretex. W każdym bądź razie na pierwszy rzut oka wyglądają jak oryginały, a jak nie widać różnicy to po co przepłacać :hahaha:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
StudioDobregoStylu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2013, 14:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I właśnie to jest przykład, jak rynek chiński zalewa Europę :). Ale tak jest ze wszystkim. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na oryginały, więc kieruje się w stronę podróbek. Jednak podróbki zawsze mają wiele wad i najczęściej wychodzą one dość szybko. Więc chyba lepiej jest wydać więcej na coś lepszego, niż mniej na coś, co i tak wyląduje w koszu :D
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Suunto pisze:Swego czasu takowe zakupił LoveBeer.
tak jest, swego czasu zakupilem, i o ile 40 baksow razem z przesylka jest na skraju oplacalnosci za te buty, o tyle to co ludzie wolaja na allegro to jest zwykle zlodziejstwo (szczegolnie ze wysylka jak sami pisza i tak od 'producenta' - czyli tak naprawde doplaca sie 100 albo wiecej % za posrednictwo w kupnie)

co do samych butow - po 100km wygladaly jak oryginaly po 500. po 200 poszly na smietnik, moje oryginaly po 1000 jeszcze dzialaja, i nawet za bardzo nie 'skapcialy'. ale w pudelku mam juz nastepna pare, oczywiscie teraz juz wylacznie oryginaly.

sam ten chinski but jest taki bardziej miesisty, podeszwa jest miekksza, oczywiscie jest jeszcze sporo detali ktorymi te buty sie roznia. najgorsze w chinczyku sa te niby plastki po bokach buta - momentalnie pekaja. z podeszwy robi sie kapec. podeszwa z przodu odkleja sie i ten wywinety do gory kawalek po prostu sterczy do przodu. tak jak pisze - ok 100 pln mozna kupic, ale raczej polecalbym do chodzenia (jak ktos lubi), w innym wypadku odradzam.

ps: link do zdjecia oryginalow po 1000km (choc musze przyznac ze wygladaly dobrze, ostatnio jako ze zostaly moim podstawowym butem troche stracily na kondycji ;)) vs chinczyki po 200+ km. to ze brudne to jedno, ale sami ocencie ich stan.

Obrazek
Awatar użytkownika
Katarina
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 13 mar 2006, 12:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

te oryginały to naprawdę nie wyglądają, jakby po Turbaczu latały ;)
no chyba, że świeżo w śniegu uprane...
cats do not go for a walk to get somewhere, but to explore
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

w sniegu ostatnio sie umyly na kasprowym ;) ale to zdjecie sprzed jakiegos czasu, teraz jak pisze juz widac ze dogorywaja, nawet siteczka od gory zaczela sie drzec... choc poki podeszwa bedzie dzialac to chocby but wygladal jak psu z gardla to i tak nadal bede w nim biegal ;) (podroby widac jak wygladaly, a wyrzucilem dopiero jak sobie stopy na kamieniach zaczalem odbijac ;))
ODPOWIEDZ