Jakie buty na asfalt i utwardzone nawierzchnie

metti
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:53
Życiówka na 10k: 45,15 min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: pomorskie

Nieprzeczytany post

Potrzebuję porady, bo w gąszczu ofert nie potrafię zdecydować.
Moja waga 90 kg. Stopa neutralna. Tygodniowe dystanse to 3x10km. czasami zdarzy się dystans 15 km. Nie biorę udziału w startach, zawodach, biegi wyłącznie treningowe dla własnej satysfakcji na trasach asfaltowych i utwardzonych szutrach, raczej nie zdarza się abym biegał po leśnych duktach. Osiągane czasy nie mają większego znaczenia. Do tej pory przez 5 lat użytkowałem Asicsy Gel-cumulus 17 ale już od dawna powinienem je zmienić, nie zapewniają już wymaganej amortyzacji, od jakiegoś czasu zmagam się z bólem łydek na połączeniu z achillesem. Chciałbym buty maksymalnie komfortowe z maksymalną amortyzacją, cena jaką jestem w stanie zapłacić to maksymalnie 600 zł.

Zastanawiam się nad kilkoma modelami Hoka tj. Bondi 6, Clifton 5 i Challenger ATR 5, tylko obawiam się czy drop na poziomie 5 mm jest dla mnie wystarczający, czy nie powinienem szukać butów z dropem około 10mm

Czy Hoka to dobry wybór, czy może jednak polecicie inną markę ale chciałbym, abyście pamiętali, że but ma być maksymalnie komfortowy z maksymalnie dostępną amortyzacją. Z góry dziękuję za porady
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wymienione są dobre, dodatkowo Asicsy Kayano na twoją wagę. Warto pójść do sklepu i przymierzyć ponieważ stopa w pierwszym przymierzeniu powinna dobrze czuć się w bucie. Wtedy komfort już na pierwszym treningu gwarantowany a nie tzw rozchodzenie czy otarcia.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
metti
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:53
Życiówka na 10k: 45,15 min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: pomorskie

Nieprzeczytany post

Arti pisze: dodatkowo Asicsy Kayano na twoją wagę.
ale one są dla pronatorów a ja mam neutral ze wskazaniem na supinację
Arti pisze: Warto pójść do sklepu i przymierzyć ponieważ stopa w pierwszym przymierzeniu powinna dobrze czuć się w bucie. Wtedy komfort już na pierwszym treningu gwarantowany a nie tzw rozchodzenie czy otarcia.
Dzięki za odpowiedź. Niestety w promieniu 60 km w żadnym sklepie nie ma butów Hoka, wszystko na zamówienie

A co myślicie o butach BROOKS GHOST 12 GTX AW19, mają drop 12mm, odciążaby achillesa i łydkę chyba
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

"ale one są dla pronatorów a ja mam neutral ze wskazaniem na supinację" - no i? :) Ja tam bardzo lubię Kayano (gdy waga była na poziomie 85kg+ to w nich biegałem wszystko), a nie jestem pronatorem.
metti
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:53
Życiówka na 10k: 45,15 min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: pomorskie

Nieprzeczytany post

Logadin pisze: no i? :) Ja tam bardzo lubię Kayano
dlatego jestem tutaj po to, żeby Was pytać :taktak:
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jak masz możliwość przymierzyć to sprawdź i jeżeli uznasz, że fajnie się w nich czujesz, to spokojnie bierz. Nie sugeruj się tym, że to pronatorskie obuwie :)
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Saucony Triumph powinny być dobre dla Ciebie.
http://www.pawelbiega.pl/saucony-triump ... tycznosci/

Sam biegam teraz w Hurricane, bo mają minimalną stabilizację, a mam lekką pronację. Są super wygodne. Ja mam szeroką stopę to kupiłem wersje wide.
Choć dla mnie (waga 65 kg) but jest nieco za ciężki, ale jako początkujący czuję w nim duży komfort. Mam też lżejsze, prawie bez amortyzacji zwykłe z decathlonu do szybszych i krótkich treningów. jak dalej będę biegać to po zimie do startów i interwałów kupie coś lepszego lżejszego, ale w hurricane dalej będę biegał długie >10 km wybiegania zwłaszcza po lesie i kostce brukowej.
metti
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:53
Życiówka na 10k: 45,15 min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: pomorskie

Nieprzeczytany post

Byłem dziś w sklepie biegacza w Gdańsku, trochę tam posiedziałem, robiłem krótkie testy kilku par butów jakAssics Kayano 25, Nike, Adiddas Solar Boost 19 i Ultraboost, Asics Nimbus 21, Brooks Ghost 12 GTX, Nike Odysey React 2, Hoka Clifton 6, Hoka Challenger ART 5, Nike Zoom Fly 3. Ostatecznie wybór padł na Hoka Clifton 6, super komfort, super dopasowane, czułem się w nich wyśmienicie. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dobry wybór!!!
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Syla
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2019, 21:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

metti pisze:Byłem dziś w sklepie biegacza w Gdańsku, trochę tam posiedziałem, robiłem krótkie testy kilku par butów jakAssics Kayano 25, Nike, Adiddas Solar Boost 19 i Ultraboost, Asics Nimbus 21, Brooks Ghost 12 GTX, Nike Odysey React 2, Hoka Clifton 6, Hoka Challenger ART 5, Nike Zoom Fly 3. Ostatecznie wybór padł na Hoka Clifton 6, super komfort, super dopasowane, czułem się w nich wyśmienicie. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji
Myślę, że bardzo dobrze wybrałeś. Oby służyły i pasowały :) Daj znać jak Ci się biega
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dokładnie, podziel się potem wrażeniami, udanych treningów!
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ