Jakieś buty jak Altra, ale tańsze

imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaca_CH pisze:Właśnie dołączyłem do fanów Altra Escalante. Zakupione na ebay-u :)
Pierwsze wrażenie po włożeniu - te buty są inne niż wszystkie dotychczasowe :lalala:
JAKIE SĄ ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

imarcel pisze:
Jaca_CH pisze:Właśnie dołączyłem do fanów Altra Escalante. Zakupione na ebay-u :)
Pierwsze wrażenie po włożeniu - te buty są inne niż wszystkie dotychczasowe :lalala:
JAKIE SĄ ?
To że szerokie i luźne w palcach to wszyscy mówili / pisali. Ale bardzo wyraźnie i mocno czuć tę amortyzację pod śródstopiem. I to bez biegania, po prostu po założeniu i dociśnięciu sródstopia do podłoża.
Aż bym się chętnie w nich przebiegł, ale nie ma jak, gdzie i kiedy :lalala: Niech spokojnie czekają do wiosny :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12446
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli ktoś ma wprawę w bieganiu na śródstopiu, to niech przejdzie na nasadę dużego palca. Altry do tego są stworzone. Jest petarda w nodze jak się udaje naciągać na maksa tkanki.
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dan13 pisze:Ja mam i Ride'y 10 i Escalante i wolę biegać w Altrach. Niestety moje odczucia nie będą dla Ciebie miarodajne, bo nie biegam z pięty ale uważam, że Escalante są genialnym narzędziem do poprawy techniki. Jeśli je kupisz, to kieruj się tą perspektywą. Jeśli Ci się nie chce pracować nad tym elementem tj. techniką to kup adidasy na booście :-)
czy ride i escalante to numer buta i długość wkładki masz taka samą, oznaczenia metki?
dan13
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:05
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Saucony mam 27,5cm a Escalante 28cm. Ride'y są na styk (do zaakceptowania tylko przez wysoki toebox) Altry mam z lekkim zapasem, który wcale nie przeszkadza (w biegu nie czuć go zupełnie) Altry mają fajne sznurowanie (ocena indywidualna) i można je genialnie dopasować. Generalnie jesli nie kupujesz butów na styk to bierz Altry w rozmiarze tym co zwykle (wg cm lub rozmiaru US).
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dan13 pisze:Saucony mam 27,5cm a Escalante 28cm. Ride'y są na styk (do zaakceptowania tylko przez wysoki toebox) Altry mam z lekkim zapasem, który wcale nie przeszkadza (w biegu nie czuć go zupełnie) Altry mają fajne sznurowanie (ocena indywidualna) i można je genialnie dopasować. Generalnie jesli nie kupujesz butów na styk to bierz Altry w rozmiarze tym co zwykle (wg cm lub rozmiaru US).
ech . mam escalante . Zakupiłem sobie tylko stary nie nowy model. Dzisiaj pierwsze bieganie. Dziwne takie z przodu . Dużo miejsca na paluchy i takie czucie jakby palce miały na wierzch wyleźć. Ogromnie jestem ciekawy jak zachowują sie podczas biegania i cały ja.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Właśnie przyszły. Torin 3.5 knit. Moje trzecie Altry w biegowej szafie
Dziwne są. Maja bardzo wysokie zapietki i jakieś takie sztywne są.
Escalante to była miłość od pierwszego założenia, Superior od drugiego, a te... zobaczymy po pierwszym wybieganiu.
Obrazek
"Life can pull you down but running will always lift you up."
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy dobrze rozumiem, że Altra ma wersje z cholewką tradycyjną (siateczka) i nowoczesną (knit)? Czy ktoś z was potrafi porównać trwałość i wygodę obu typów cholewek? Czy cholewka knit dobrze będzie sprawowała się latem, czy nie będzie zbyt słabo przewiewna?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3275
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No i na Expo w Gdyni w końcu się złamałem i kupiłem Escalante 1.5. Dołączam do braci Altrowej :)
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Fajne buty ale...

Mam od jakiegoś czasu kłopoty z Achillesem. Po szybszym bieganiu lub długim dystansie na drugi dzień rano pięta w okolicy ścięgna boli zanim się rozrusza. Ruchomość tego Achillesa też mam mocno ograniczoną - widać to i czuć bardzo wyraźnie przy rozciąganiu mięśnia płaszczkowatego - zanim mięsień zacznie się porządnie rozciągać ból Achillesa nie pozwala na pogłębienie zgięcia stopy.

W moim przypadku w butach zero-drop (nie tylko Altrach) achilles znacznie bardziej dostaje w kość. Jest zdecydowana różnica, tzn. mniej boli na drugi dzień - jeśli biegam w boost'ach z dużym dropem.

Na razie z żalem odstawiłem Altry na półkę.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8807
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ - na niski drop należy przechodzić stopniowo.
To nie wina butów a konieczności adaptacji układu ruchowego.

Ja w Altrach przebiegłem ultra prawie 70 km oraz kilka maratonów i nie miałem żadnych problemów a Achillesem.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Nie o to mi chodziło.

Od lat biegam w Merrelach, czy VFF z zerowym dropem.

Kontuzji ścięgna dorobiłem się nie przez 0 drop. Niemniej bieganie w takim obuwiu (w moim przypadku) utrudnia pozbycie się stanu zapalnego i wyleczenie. Podobnie zresztą jak agresywne rozciąganie achillesa.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8807
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

...utrudnia pozbycie się stanu zapalnego i wyleczenie..
- to trochę zmienia sytuację. Przy leczeniu Achillesa to nawet zalecane jest chodzenie na wyższym obcasie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8807
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przebiegłem ostatnio w Altra Torin maraton w Krakowie. Cały bieg był w deszczu. Altry spisały się wyśmienicie.
Zero problemów, nie mam żadnych bąbli ani otarć.

Torin mają większą amortyzację od Escalante ale przydaje się ona w "betonowym mieście".
Przy tym też są lekkie.

Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tych butów. Obecnie mają 400 km przebiegu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

U mnie Escalante właśnie zrobiły 200km i też jest zadowolony. Teraz chyba dołożę coś na teren :usmiech:
ODPOWIEDZ