Buty do biegania po mieście

Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam

Czy możecie mi polecić jakieś buty do biegania
mam 44 lata ważę 79kg
Jestem supinatorem, ale bez przesady

Potrzebuje butów do biegania po mieście, narzekam na kolana więc wskazana dobra amortyzacja
Tak do 300pln

Dziękuje z góry za rady, wypadłem z obiegu :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Idź do sklepu, przymierz kilka par, zostaw 2 do wyboru - ładne i wygodne. Kup wygodne.
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
rozme
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:18

Nieprzeczytany post

Kiedyś nie zwracałem uwagi, na to w jakich butach biegam. Wstyd się przyznać. ale kiedyś zdarzał mi się biegać nawet w trampkach jeśli akurat tylko takie obuwie miałem pod reką i jesli nie moglem akurat nałożyc sportowych butów. Jednak z czasem jak zaczynałem biegac bardziej profesjonalnie, to buty takie zaczęły mnie uwierać, nie wspominając o tym, ze bardzo szybko się niszczyły. Przy wyborze polecam zdecydować sie na nieco wieksze buty. Zwykle buty do biegania są o numer większe od tych, w których chodzimy. To dlatego, że stopa mocniej się porusza w czasie biegu i za mały rozmiar może być przyczyną pojawienia się czarnych paznokci. Stosuję się też zasadę kciuka – wolna przestrzeń między dużym paluchem a końce buta powinna być mniej więcej szerokości twojego kciuka. https://trendu.pl/moda/trampki-damskie- ... zdym-wieku
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022, 10:35 przez rozme, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fortepianista
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 15 sie 2016, 11:31
Życiówka na 10k: 45:11
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W moim przypadku, bieganie w butach ze znacznie podwyższoną amortyzacją (podeszwy spodniej) spowodowało kontuzję, która ustała dopiero po 8 miesiącach. Dlatego uważam, że bieganie w "boostach", a tym gorzej w "ultraboostach" może odciąża stawy kolan, ale grozi kontuzją stawu skokowego lub więzadeł kości piętowej (to ostatnie zostało medycznie stwierdzone).

Najlepiej wybrać buty z neutralną amortyzacją - a za taką uważam właściwości tworzywa pianki EVA.

Odnośnie masy ciała, liczy się technika biegu. Osoby z lekką nadwagą powinny unikać długich dystansów (np. 15 km). Warto też spróbować techniki biegania czerpiącej z techniki chodu sportowego.
Chód sportowy 21 km 1:53:32 (10.02.2022)
Chód sportowy + bieganie 38,8 km 3:44:40 (10.02.2022)
Chód sportowy: 20 km 1:54:05 (27.11.2021)
Chód sportowy 30 km 2:58:33 (27.11.2021)
preslej
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2022, 17:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja mam problem z szybko przecierającą się podeszwą butów. Nie jestem bardzo ciężki - poniżej 100 kg, więc nie wiem, gdzie tkwi przyczyna problemu. Kiedyś szkoda mi było tracić pieniędzy na buty do biegania - ja również często biegałem w trampkach. Miałem więcej szczęścia, niż rozumu. Teraz wybieram głównie modele lekkie i z miękkim wykończeniem. Sprawdzam, jaki materiał jest w środku, żeby zapobiegać odciskom. U mnie kompletnie nie sprawdzają się modele z wysokim tyłem (im niższa cholewka, tym lepiej).
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

fortepianista pisze: 17 lut 2022, 20:08 W moim przypadku, bieganie w butach ze znacznie podwyższoną amortyzacją (podeszwy spodniej) spowodowało kontuzję, która ustała dopiero po 8 miesiącach. Dlatego uważam, że bieganie w "boostach", a tym gorzej w "ultraboostach" może odciąża stawy kolan, ale grozi kontuzją stawu skokowego lub więzadeł kości piętowej (to ostatnie zostało medycznie stwierdzone).

Najlepiej wybrać buty z neutralną amortyzacją - a za taką uważam właściwości tworzywa pianki EVA.

Odnośnie masy ciała, liczy się technika biegu. Osoby z lekką nadwagą powinny unikać długich dystansów (np. 15 km). Warto też spróbować techniki biegania czerpiącej z techniki chodu sportowego.
Strasznie duzo "prawd objawionych" zawarles w jednym poscie :hahaha:

1. Dlatego uważam, że bieganie w "boostach", a tym gorzej w "ultraboostach" może odciąża stawy kolan, ale grozi kontuzją stawu skokowego lub więzadeł kości piętowej (to ostatnie zostało medycznie stwierdzone).
-> poprosze zrodla

2. Najlepiej wybrać buty z neutralną amortyzacją - a za taką uważam właściwości tworzywa pianki EVA.
- ale masz to jakies argumenty?

3. Odnośnie masy ciała, liczy się technika biegu. Osoby z lekką nadwagą powinny unikać długich dystansów (np. 15 km).
-> uznanie 15km za dlugi dystans jest dosc... kontrowersyjne IMVHO

4. Warto też spróbować techniki biegania czerpiącej z techniki chodu sportowego.
-> najlepsza porada na koniec, a co!
kris074
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2022, 16:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam proszę o pomoc w doborze butów do biegania. Bieganie głównie po asfalcie na dystansie do 5 km. Moje parametry to wiek 49 lat, wzrost 176 i 105 wagi stopa neutralna. Buty chcę kupić w granicach 300-500 PLN. Bardzo proszę o poradę.
lakim
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2021, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kris074 pisze: 15 lip 2022, 16:56 Witam proszę o pomoc w doborze butów do biegania. Bieganie głównie po asfalcie na dystansie do 5 km. Moje parametry to wiek 49 lat, wzrost 176 i 105 wagi stopa neutralna. Buty chcę kupić w granicach 300-500 PLN. Bardzo proszę o poradę.
Idź do profesjonalnego sklepu z butami do biegania, gdzie na spokojnie wybierzesz sobie buty. Ja za poleceniem znajomych i po zakupie na własną rękę 2 par butów, poszedłem do takiego sklepu i na spokojnie przez około 1h wybierałem buty.
ODPOWIEDZ