Teraz jest Cz, 22 października 2020, 23:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Koniec Brooks Pure - w czym biegać dalej?
Nowy postNapisane: Pt, 22 listopada 2019, 20:43 
Wyga
Wyga

Przez lata biegałem w różnych wcieleniach Brooks Pure Cadence, inne buty mi nie były potrzebne, te były idealne. Jednak Brooks przestał produkować buty z tej serii, a ja stanąłem przed wyborem nowych. I mam problem. Przez te lata zmienił się trend, nie ma już prawie butów minimalistycznych. Brooksy Cadence miały 4 mm dropu i małą amortyzację. Doradzilibyście coś? Byłem w sklepie, ale tam same grubasy z wielką amortyzacją. Były też Altry Escalante, ale stopa się dziwnie czuła, poza tym brak mi było usztywnienia pięty.

Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.

Tytuł: Re: Koniec Brooks Pure - w czym biegać dalej?
Nowy postNapisane: So, 23 listopada 2019, 15:24 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Może warto przestać bać się tej amortyzacji i otworzyć na nowe doznania. Pewnie zauważyłeś że na topie są teraz najki na grubaśnej pianie i z węglową płytką. Mają jakieś 8 mm dropu ale to w sumie rzecz wtórna bo biega się w nich fajnie i można doświadczyć czegoś nowego o ile uda się przełamać bariery mentalne :hejhej:
Miałem kiedyś terenowe pure grit od brooksa i w sumie dobrze wspominam, ale to był mój jedyny kontakt z tym producentem. Natomiast może spróbuj coś od saucony, sporo ich modeli ma 4mm dropu i nienachalną amortyzację. Kinvara, freedom lub nomen omen liberty iso, a jeśli za dużo pianki to może fastwitch lub type A. Dziwne że nie polubiłeś altry bo to taki minimal który się roztył i chyba powinien być naturalnym następcą w myśl nowych trendów.

Nowy postNapisane: So, 23 listopada 2019, 17:40 
Wyga
Wyga

Ta Altra była spoko, tylko zapiętek miękki mnie nie przekonał. Spróbuję Saucony, dzięki za polecenie.

W tych butach z dużą amortyzacją biega się jak na dywanie z żelków:) Zastanawiam się skąd się ten trend wziął i dlaczego. W 2-3 lata taka diametralna zmiana.

Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.

Nowy postNapisane: So, 23 listopada 2019, 23:17 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Sprawdź jeszcze Adidas Boston. Mierzyłem ostatnio i wydaje mi się, że mogłyby się wpasować w Twoje upodobania

Nowy postNapisane: N, 24 listopada 2019, 01:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

A ja zawsze polecam biegać w różnych butach od minimali do super amortyzujących.
Mam 7 aktywnych par butów od Vibram Five Fingers, Puma FAAS 100R, Adidas Adizero, Skechers Go Meb, Skechers Go Ride, Nike Free 4.0 do Hoka One Clifton. Niektóre z przebiegiem powyżej 1000km i nadal super się biega.
I każdy bieg robię w innych. W szafie czekają Saucony Typ A8 i Nike Epic React Flyknit 2.

Obrazek

Nowy postNapisane: N, 29 marca 2020, 23:31 
Wyga
Wyga

pma napisał(a):
Może warto przestać bać się tej amortyzacji i otworzyć na nowe doznania. Pewnie zauważyłeś że na topie są teraz najki na grubaśnej pianie i z węglową płytką. Mają jakieś 8 mm dropu ale to w sumie rzecz wtórna bo biega się w nich fajnie i można doświadczyć czegoś nowego o ile uda się przełamać bariery mentalne :hejhej:
Miałem kiedyś terenowe pure grit od brooksa i w sumie dobrze wspominam, ale to był mój jedyny kontakt z tym producentem. Natomiast może spróbuj coś od saucony, sporo ich modeli ma 4mm dropu i nienachalną amortyzację. Kinvara, freedom lub nomen omen liberty iso, a jeśli za dużo pianki to może fastwitch lub type A. Dziwne że nie polubiłeś altry bo to taki minimal który się roztył i chyba powinien być naturalnym następcą w myśl nowych trendów.

Kupiłem Liberty iso, po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że to świetne buty. Dzięki!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]