Buty - ten sam model, nowa generacja. Mogą być różnice?

krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

Hej,

Ja z dość nietypowym pytaniem. Obecnie biegam w butach Brooks Launch 5. Nie jestem sprzętowym maniakiem i mam jedne buty do wszystkiego. Moim zdaniem sprawdzały się one od bieżni po bieganie ultra. Jednak już mi się kończą, mocno się popruły na łączeniu cholewki z podeszwą. Ale zrobiłem w nich ze 3tys km.
Muszę kupić coś nowego, jednak nie chce mi się tracić czasu na chodzenie po sklepach. Wpadłem na pomysł aby kupić sobie ten sam model tylko generację wyżej - Brooks Launch 6. Podobno są jeszcze dynamiczniejsze i to mi jak najbardziej pasuje.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może mnie poinformować czy istnieje szansa, że but ten może mi zupełnie nie odpowiadać?
Ja wiem doskonale, że najlepiej zmierzyć, ale myślę czy nie zaryzykować jednak kupna powyższego modelu w takim samym rozmiarze jak miałem stare. A pasowały idealnie. Jest opcja że jakimś cudem nowe by w ogóle nie pasowały?

dzięki
Sławek
37:52 1:25:24 3:12:11
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Jakieś tam ryzyko zawsze jest że producent w nowej generacji np lekko zmienił rozmiarówkę, materiał lub grubość cholewki, system wiązania itd. Takie rzeczy mogą wpłynąć na odbiór buta. Ja raz się tak naciąłem przy saucony kinvara gdy chciałem zmienić gen 7 na 8 i okazało się że ten sam rozmiar zupełnie mi nie leży w nowym. No ale to jeden przypadek tylko, zazwyczaj rozmiarówka się zgadzała. Poczytaj najlepiej jakieś opinie i recenzje i odczucia użytkowników co do rozmiarówki, w necie pewnie coś znajdziesz. A nawet jak nie trafisz to zawsze są zwroty więc tak naprawdę ryzyko znikome.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Sławek, czasem jest tak iż kolejna wersja niesie tylko kosmetyczne zmiany nie mających żadnego wpływu na odczucia. Innym razem zmiana może być tak inna, duża że kompletnie nam nie podpasuje mimo że poprzednia leżała nam super. I nie ma tu żadnej reguły wśród marek i ich modeli.
Co do Brooksów, bo trochę się interesowałem tym modelem, mimo iż na nodze nie miałem. To w porównaniach wersja 6 nie odbiega od 5, raczej nigdzie nie wyczytałem znacznych różnic i przeto zupełnie innych odczuć na nodze. Natomiast podobno 7, której jeszcze nie ma w sprzedaży, ale jakieś zagraniczne porównanie do 6 czytałem, ma jakieś większe zmiany w podeszwie i przeto bodaj jest twardsza, choć już szczegółowo tych różnic nie pamiętam.

Jak kolega wyżej pisze, kupić, w razie czego oddać bez biegania.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

Dziękuję.
37:52 1:25:24 3:12:11
ODPOWIEDZ