zegarek z gps, bluetooth pulsometr w nadgarstku

bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim chcialbym sie serdecznie przywitac ze wszystkimi uzytkownikami forum :)

Jestem "niedzielnym" biegaczem i szukam nowego zegarka.
Dotad uzywalem garmin 305 nastepnie garmin 405, czasami tez biegalem z telefonem z endomondo.

Z racji iż doskonale wiem czego dokladnie potrzebuje i moje wymagania sa okreslone zaczalem szukac odpowiadajacego mi zegarka.
Niestety rozpracowanie pelnej oferty kazdego z produycentow zajmuje mi strasznie duzo czasu, wiec postanowilem sie zwrocic do Was o pomoc i sugestie.

Moje wymagania co do zegarka:
- gps
- puls mierzony z nadgarstka (wbudowany w zegarek)
- bluetooth aby byl polaczony ze sluchawkami
- pamiec aby mozna bylo wgrac muzyke mp3
- w trakcie biegu pokazywac tempo biegu ilosc min/km

Obecnie wyszedl samsung gear fit 2 posiadajacy wszystko co wyzej wymienione oprocz:
- nie jestem pewien czy podaje w trakcie biegu tempo ilosc minut/ kilometr
- czy ktos moze sie orientuje czy dane zbierane przez zegarek da sie w jakis sposob eksportowac do endomondo badz do garmina? Czy moze dane sa obslugiwane tylko przez samsungowski shealth ktory umowmy sie jest troche ubogi w swoich opcjach

Bede tez wdzieczny za podanie modeli ktore rowniez posiadaja w/w funkcje, szczegolowo moge sobie je juz sam rozpracowac.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tomtom cardio music ma wszystko i na pewno w zastosowaniach biegowych sprawdzi się lepiej niż dowolny smartwach od samsunga.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzieki bardzo. zaraz go bede rozpracowywal :)
czy wiesz moze cos na temat eksportowania danych?
czy wiesz moze czy mozna go polaczyc z klasycznym czujnikiem tetna (w razie gdyby bylo zimno i ten w nadgarstku nie dzialal)

Moze ktos jeszcze jakies modele wskaze?
bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

znalazlem dokladny test tomtoma:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=8415
tutaj pytania i komentarze co do zegarka:
viewtopic.php?t=49955
bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na ten moment mam "namierzone" takie zegarki:
1.tom tom runner 2 cardio+music
2.garmin 235
3.garmin 630
4.samsung gear fit 2

Czy jest cos co spelnia w/w wymagania w ofercie Polara badz Suunto?
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

polar m600 - nie wiem czy już jest dostępny w sprzedaży.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
tryvial
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 08 wrz 2014, 18:22
Życiówka na 10k: 47:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin 630 nie zczytuje pulsu z nadgarskta. Z Garmina to modele: 235, 735, fenix3 hr elevate.
Ostatnio dość często (na forach, pod komentarzami na blogach) spotykam posty, w których użytkownicy idealnie odnajdują spełnienie swoich potrzeb w produktach tomtoma. Podejrzana sprawa. :taktak:
Na temat tomtoma mogę się wypowiedzieć, bo przez 2 lata użytkowałem model runner cardio poprzedniej generacji. Ma dwie zasadnicze zalety: prostotę i dobre urządznie gps (szybki fix, dobry ślad). Prostota zaczyna doskwierać, gdy zachce się bardziej zaawansowanych funkcji treningowych. Największy problem z mojego punktu widzenia to odczyt tętna - co 10-20 raz pomiar (latem częściej, przy mocnych treningach zawsze) był błędny (ogromne spadki lub wzrosty). Problemy z tętnem zaczynały się gdy pojawia się wilgoć - pot, deszcz. Te dwa mankamenty są obecne również w runner2. I pewnie to problem nie tylko jednego konkretnego produktu co całej technologii pomiaru nadgarstkowego.
bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czy ktos moze ma jeszcze jakies sugestie/spostrzeżenia?
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie rozpoznaję tematu problemu z runner 2 przy pojawieniu się wilgoci, no chyba że leję sobie wodę z butelki na nadgarstek podczas biegu. Zarówno pot jak i deszcz nie powodują że czujnik tętna źle działa. Kolega tryvial sam pisze że miał Runner 1, więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzi że w runner 2 takie coś występuje. Na forach przeważają opinie że TomTom ma lepszy czujnik tętna niż Garmin.

Biegałem też przy mrozie w okolicach -10 i co zauważyłem, że do momentu rozgrzania się czujnik podawał zbyt niskie tętno, więc albo musiałem się rozgrzać w domu, albo zrobić krótką rozgrzewkę przed biegiem, albo musiałem zaakceptować że przez 3-4 minuty pokazywane tętno było za niskie (później już było ok). Nie wiem czy zostało to poprawione w kolejnych aktualizacjach - sprawdzę dopiero zimą. Temperatura w okolicach zera stopni nie powodowała u mnie żadnych problemów z działaniem czujnika tętna.

Brakuje mi jedynie opcji ustawiania treningów w sposób bardziej niestandardowy, bo np czegoś w stylu rozgrzewka 1 km + 600m+400m+200m+schłodzenie 1km nie ustawię w zegarku.

Jeżeli chcesz mieć MP3 w zegarku, to Garmin odpada. Zewnętrzne czujniki tętna zapewne będą nieco bardziej dokładne, szybciej reagują na zmianę tempa (gdzie wzrost tętna będzie bardzo gwałtowny), ale to akurat aż tak bardzo mi nie przeszkadza, bo wygoda to bardzo ważna sprawa, a różnice w dokładności pomiaru nie będą znaczące.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
arthek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 06 paź 2014, 09:55
Życiówka na 10k: 57:41
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bialyracing pisze:na ten moment mam "namierzone" takie zegarki:
1.tom tom runner 2 cardio+music
2.garmin 235
3.garmin 630
4.samsung gear fit 2

Czy jest cos co spelnia w/w wymagania w ofercie Polara badz Suunto?
Te Garminy co podałeś raczej nie mają funkcji odtwarzania MP3 na słuchawki BT (chyba żaden obecny Garmin nie ma). Ja mam 735XT i co najwyżej mogę sterować muzyką odtwarzaną z telefonu na słuchawki. Chyba prościej kupić słuchawki BT z wbudowanym odtwarzaczem MP3.
tryvial
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 08 wrz 2014, 18:22
Życiówka na 10k: 47:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mach82 pisze:Kolega tryvial sam pisze że miał Runner 1, więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzi że w runner 2 takie coś występuje. Na forach przeważają opinie że TomTom ma lepszy czujnik tętna niż Garmin.
Na podstawie założenia, że wszelkie odczyty tętna z nadgarstka są obarczone błędem "wilgoci". Takie założenie przyjąłem na podstawie doświadczeń z runner cardio1 i opinii z różnych źródeł nt. pomiarów nadgarstkowych jako takich. Być może to uproszczenie, może obecny w tomtom2 czujnik LifeQ jest dużo lepszy od poprzedniego MIO, może istotna jest tutaj indywidualna potliwość użytkownika. Nie wiem, mam wątpliwości.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

bialyracing pisze:Przede wszystkim chcialbym sie serdecznie przywitac ze wszystkimi uzytkownikami forum :)

Jestem "niedzielnym" biegaczem i szukam nowego zegarka.
Dotad uzywalem garmin 305 nastepnie garmin 405, czasami tez biegalem z telefonem z endomondo.

Z racji iż doskonale wiem czego dokladnie potrzebuje i moje wymagania sa okreslone zaczalem szukac odpowiadajacego mi zegarka.
Niestety rozpracowanie pelnej oferty kazdego z produycentow zajmuje mi strasznie duzo czasu, wiec postanowilem sie zwrocic do Was o pomoc i sugestie.

Moje wymagania co do zegarka:
- gps
- puls mierzony z nadgarstka (wbudowany w zegarek)
- bluetooth aby byl polaczony ze sluchawkami
- pamiec aby mozna bylo wgrac muzyke mp3
- w trakcie biegu pokazywac tempo biegu ilosc min/km

Obecnie wyszedl samsung gear fit 2 posiadajacy wszystko co wyzej wymienione oprocz:
- nie jestem pewien czy podaje w trakcie biegu tempo ilosc minut/ kilometr
- czy ktos moze sie orientuje czy dane zbierane przez zegarek da sie w jakis sposob eksportowac do endomondo badz do garmina? Czy moze dane sa obslugiwane tylko przez samsungowski shealth ktory umowmy sie jest troche ubogi w swoich opcjach

Bede tez wdzieczny za podanie modeli ktore rowniez posiadaja w/w funkcje, szczegolowo moge sobie je juz sam rozpracowac.
Polecam GARMIN 735
Oczywiście, nie da się wgrać muzyki. Muzyka telefonu plus dodatkowo z telefonu komunikaty głosowe o tempie i tętnie podawane w ustawionych odstępach czasu, jednak nie częściej ni co 1 minutę. Pomiar nadgarstka przetestowany. kilkakrotnie biegałem z 735 oraz z 920 z założonym do tego drugiego paskiem tętna na klatkę piersiową. pomiar identyczny, co do jednej jednostki.
Awatar użytkownika
zabortom
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 13 lip 2011, 09:46
Życiówka na 10k: 41:37
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy garmin 735 nie będzie zbyt zaawansowanym zegarkiem dla "niedzielnego" biegacza. Nie ma sensu tyle wydawać jeśli nie używa się funkcji pływackich, rowerowych itp.
Z podanych tomtom wydaje się tym, który ma wszystko. Samsungiem nie zawracałbym sobie głowy, czas pracy baterii z włączonymi wszystkim funkcjami, o których piszesz nie pozwoli Ci nawet przebiec maratonu w średnim tempie, jeśli kiedyś przyszłoby Ci to do głowy ;)
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

TomTom runner 2 uzytkuje juz troche czasu i moge zdecydowanie polecić.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
bialyracing
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, 12:55
Życiówka na 10k: 51 minut
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z tegop co widze to samsung wypada.

Jezeli do garmina 735 nie da sie wgrac muzyki tylko musialbym dodatkowo ze soba brac mp3 badz telefon.
Zakup garmina 735 rozwiazuje w moim przypadku tylko problem paska z pulsometrem
Pasek nie przeszkadza mi, az tak bardzo, zeby wyskakiwac z takich $$ tylko po to aby sie pozbyc paska. Mam dwa zegarki garmina, ktore sie sprawdzaja.

Jednak wolalbym kupic juz taki zegarek, ktory mi rozwiaze wszystkie w/w problemy i pozwoli na trening zabierac tylko zegarek oraz sluchawki.

Nawet moge poczekac na jakas kolejna premiere. Moze ktos cos wie?
ODPOWIEDZ