Wkładki dla pronatorów (niedrogie)

50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z biegających tu pronatorów używa wkładek do butów neutralnych?Zauważyłem, że praktycznie wszystkie lżejsze buty treningowo-startowe i oczywiście startowe są dla stopy neutralnej/suplinującej. Czy użycie wkładek rozwiąże problem?
U mnie mam specyficzny problem, bo praktycznie lekkie płaskostopie widoczne w butach neutralnych mam tylko w lewej stopie, więc potrzebuję 1 wkładki.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy możesz lepiej zdefiniować ten specyficzny problem? Coś Cię boli? Czego się obawiasz? Biegasz w tych butach cały czas, czy tylko starty? Jeśli tylko starty to czy są one na tyle długie, że jesteś w stanie się uszkodzić biegnąc bez takiej wkładki?
Moim zdaniem nie znajdziesz dobrych wkładek do lekkich butów, które nie będą drogie. Właściwe wkładki do szybkiego biegania do startówek będą tylko robione na miarę i to z tych droższych.
Druga rzecz: jeśli w ogóle potrzebujesz tych wkładek, to na pewno nie jednej lecz obu. Biegając w tylko jednej wkładce wprowadzisz dużo większą asymetrię niż biegając bez wkładek. Narobisz sobie w ten sposób większych problemów.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

olej wkładki. na 90% nie potrzebujesz niczego innego jak tylko wzmocnienia mięśni stopy i stawu skokowego. w tym tkwi tajemnica dlaczego im bardziej but jest skierowany dla zaawansowanego biegacza tym bardziej nie znajdziesz w nich wsparcia dla pronatorów.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po pierwsze, używanie wkładek w startówkach kompletnie mija się z celem - te buty mają być jak najlżejsze, specjalizowane wkładki ważą znacznie więcej niż oryginalne wyścigowe - a ty masz przebiec w nich tylko kawałek raz na jakiś czas.
Do treningówek można włożyć zwykłe skórzane wkładki na płaskostopie, ja tak robię i jest ok. Czy to rozwiąże Twój problem, nie wiem, bo nie napisałeś, na czym on polega, albo napisałeś, a ja nie zrozumiałem.

Na pewno jeśli lekarz doradził bieganie we wkładkach, dobrze Ci się w nich biega, nie masz kontuzji, a ktoś na forum pisze, żebyś się nie wygłupiał, bo bez wkładek jest super, to go nie słuchaj, albo udawaj, że się zgadzasz, kiwaj mu głową a rób swoje :taktak:
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Dzięki za porady. Na co dzień nie chodzę z żadnymi wkładkami. Staram się kupować "stabilne" buty, czyli z szeroką podeszwą (zwłaszcza, że mam szeroką stopę, co jeszcze utrudnia wybór także normalnego obuwia). Chyba więc zrezygnuję z wkładek. Wciąż poszukuję butów do 300 gram (czyli mogą być i treningowe z średnią lub średnio-dużą amortyzacją), nie muszą być specjalnie dla pronatorów, ale jednak ze stabilną podeszwą, no i z wersja na szeroka stopę. To jest naprawdę droga przez mękę. I jeszcze drop najlepiej 8 (niestety mały wybór).
Teraz biegam w ciężkich saucony hurricane 4 -350 gram, w sumie wygodne, ale czytałem, że dla lekkiego biegacza (63 kg) to może powodować kontuzje Achillesa zbyt ciężkie obuwie, no i na zawodach i szybszych biegach to się je czuje na nogach. Do szybszych treningów na stadion biorę pierwszy zakup, czyli tanie buty z decathlonu (run active) , praktycznie bez amortyzacji i , i dość wąskie, jak wszystko z tego sklepu, jedyny plus, że lekkie 250 gr. Szukam czegoś uniwersalnego w czym mógłbym w miarę bezpiecznie biec na zawodach 5-10-21 km, może maraton. Moje tempo nie jest wysokie, więc startówki nie są mi raczej potrzebne.
ODPOWIEDZ