Xiaomi Amazfit - warto?

LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z racji, że mój Garmin (prostokątny Vivoactive) powoli umiera, chcę kupić coś nowego do podstawowych zastosowań. Biegam 2-3 razy w tygodniu, do tego trochę roweru i chcę mieć podstawowe narzędzie, które będzie mierzyło mi dystans, no i pasować będzie do codziennych, cywilnych ubrań :hej: , a do tego będzie względnie tanie :)

W oko wpadł mi Amafit Bip U Pro, który kosztuje około 200 zł i ma całkiem fajną stylistykę - czy ktoś z Was korzystał z modeli tej firmy i jest w stanie powiedzieć coś o GPS?
Rozważam jeszcze opcję, żeby Garmina (póki bateria działa jeszcze wmiarę ok) wykorzystywać do treningów, a drugi zegarek mieć na codzień, choć szczerze przyznam, że to ostateczność :hej:

SP. tak wiem, że najlepszy byłby Polar, ale design nie do końca mi leży
New Balance but biegowy
rm_125
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2021, 08:17
Życiówka na 10k: 1h
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Amazfit ma słabe wsparcie programowe. Nie ma tych odznak czy planów treningowych jak w Garminie.

Miałem ponad 2 lata pierwszego BIPa super sprzet, nie miałem nigdy problemu z gps. Jak nic nie robiłem to bateria trzymała miesiąc jak biegałem do 2 tyg. Ale przyszedł czas na zmiany i teraz mam Stratosa 3. Fakt bateria przy aktywnościach trzyma 6 dni ale wygląda lepiej. GPS też pokrywa się z przebytymi trasami.

Wybierając Amazfita wybierasz dobra jakość z rozsądną cenę ale godzisz się też na jakieś małe niedociągnięcia i braki ;)
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Mam (a właściwie miałem, bo synek go przejął, woli go od opasek Mi Band) Amazfit bip (koszt około 240 zł) i polecam. GPS łapie dość wolno w porównaniu np. z polar M430, ale dystans mierzy dokładnie, dokładniej niż Vivo 3 znajomej. Do spokojnego biegania wystarczy. Do codziennego noszenia też super. Ma ograniczenia, o których pisał poprzednik.
Ma też jedną wadę, jak rzadko używasz GPS to możesz zgubić ładowarkę, bo bateria starcza na bardzo długo, na pewno ponad miesiąc.
Jak masz więcej forsy, to oczywiście kupuj coś lepszego.
Awatar użytkownika
terenowiec
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 26 paź 2013, 23:09
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzelin - Dolny Śląsk

Nieprzeczytany post

Ważne dla mnie pytanie. Czy Smartwatch AMAZFIT Bip U Pro będzie mi podawał na bieżąco przebyty dystans jeżeli nie mam przy sobie smartfona? Pytam, bo szukam smartwatcha działającego bez smartfonów i pokazujących przebyty dystans, czas i aktualne tempo.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wiec szukaj takiego, który posiada wbudowany GPS.

Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
terenowiec
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 26 paź 2013, 23:09
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzelin - Dolny Śląsk

Nieprzeczytany post

Ponoć to nie wystarczy, tak mi powiedzieli w sklepie (Media Expert). Niektóre mają GPS, ale pokonany dystans i prędkość podają w oparciu o sparowanie ze smartfonem.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 05 paź 2021, 05:53 Wiec szukaj takiego, który posiada wbudowany GPS.
Przecież on ma wbudowany GPS, działa dokładniej niż M430 i ViVo3. Ma nawet barometr, czym bije na głowę dużo droższy np. M430, który nie pokazuje bieganych podbiegów itd.
gulnar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, 08:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odgruzowuję temat. Udało się wam na ekranach w trakcie biegu zrobić żeby pokazywał tętno? Mam tylko VO2max i za diabła nie doszedłem jak nie wiem, zmienić to na tętno.
ODPOWIEDZ