Komentarz do artykułu Hoka Clifton na dystansie 1000 km - test

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1729
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

lekka treningówka to pojęcie względne - ale w obecnych czasach lekkość moim zdaniem zaczyna się poniżej 270 g - np. nike odyssey - 243 g - czyli 80 g lżejsze niż Hoka - łatwo policzyć jaką prace trzeba wykonać aby to przemieścić podczas maratonu
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mialem niedawno okazje przebiec sie kawalek w Cliftonach 4 i szybko wrocilem.
Wrazenie totalnej niestabilnosci bocznej w moim przypadku bylo okropne :ojoj:

Potem wystawca po orzmowie zaproponowal Clayton 2 i tutaj bylo swietnie! Od razu poczulem sie w nich dobrze :taktak:

W obydwu przypadkach jednak nie mialem problemu z miejscem na palce, a ten problem czesto przewija sie w opiniach.

W rezultacie aktualnie szukam dobrej oferty na Clayton 2 w rozmiarze 47 :taktak:
Kunisz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, 10:42
Życiówka na 10k: 48:30
Życiówka w maratonie: 3:52

Nieprzeczytany post

Kupiłem Cliftony 4 w listopadzie 2017 - początkowo miałem problem z przyzwyczajeniem się do zapiętka, który trzymał dużo luźniej niż w Nimbusach, ale przy odpowiednim związaniu buta wszystko było ok.

W zasadzie do maja używałem butów w każdym treningu, potem zamiennie z Nimbusami.

Zakochałem się w Cliftonach!

Jedyny problem jest taki, że w czwartek oddałem do reklamacji bo siateczka w lewym bucie na wysokości małego palca przetarła się na wylot przy przebiegu ok. 800 km (no i moje podeszwy wyglądają dużo gorzej ale mam też tendencje do szurania przy wolniejszym biegu)
tom_s
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 35
Życiówka w maratonie: 2:48

Nieprzeczytany post

Witam,

Niestety, rozczarowanie.. stopa dopasowana, przy 800-900km zaczęła pękać siatka w obydwu butach, przy 1300km boczne palce u stóp chcą wyskoczyć, dziury spore. Dziwi mnie ten test, po 1000km siatka idealna ??
Buty kupione w 2018 / używane 8mc. Niewarte według mnie tej ceny, w tej półce cenowej można mieć but znanej marki i siatka 3000-4000km wytrzymuje , bo takie też mam. Jeżeli chodzi o amortyzację to ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może poprostu z duzo zbiegałeś ? :)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Kwestia co kolega rozumie stopa dopasowana. Bo jak wiemy na długich dystansach w bucie powinien być luz na tyle by uwzględnić puchnięcie stopy od dystansu. Niektórzy też mają tendencję do wypychania siatki najmniejszym palcem.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
tom_s
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 35
Życiówka w maratonie: 2:48

Nieprzeczytany post

Dlatego właśnie moje rozczarowanie, bo ten test na bieganiu m.in skłonił mnie do wypróbowania czegoś innego... nie zależy mi aby "naciągać" reklamację, nie było więcej niż 1300km na 100%, stopa wąska, nic nie rozpycha. Nie chciałbym robić reklamy , bo nie wiem czy mogę, ale wrzuciłyby buty znanej marki 4000km, buty mam 5 lat już w nich nie biegam ale mam jako referencje -) , po podeszwie widać, że dojechane, siatka nawet pęknięcia nie ma, a cenowo niemal że ta sama półka.

Myślę, że od testu na bieganiu.pl producent , mógł zacząć coś zmieniać, odchudzać...

Reklamacja oczywiście nie uznana, bełkot "szablonowy". Tylko jak słyszę 24mc gwarancja na buty , a z drugiej strony, że but 1300km to maks i ma prawo się pruć i rozwalać to można tylko :hahaha:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

tom_s pisze:Nie chciałbym robić reklamy , bo nie wiem czy mogę, ale wrzuciłyby buty znanej marki 4000km, buty mam 5 lat już w nich nie biegam ale mam jako referencje -) , po podeszwie widać, że dojechane, siatka nawet pęknięcia nie ma, a cenowo niemal że ta sama półka.
Podaj referencje, ciekawy jestem, ale pewnie zaraz się ktoś znajdzie kto powie, że jemu się rozpadły po 200 km.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Moje Adidas Supernova Glide 8 mają już ponad 3.500 km przebiegu i nie mają żadnych przetarć.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
tom_s
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 35
Życiówka w maratonie: 2:48

Nieprzeczytany post

@keiw :taktak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tom_s pisze:@keiw :taktak:

Jaki przebieg? Moje mają 2300 i wyglądają jak wyciągnięte z pudełka :hej:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
tom_s
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 35
Życiówka w maratonie: 2:48

Nieprzeczytany post

spokojnie 4000km ale już się nie da biegać. Amortyzacja nie ta i wiekowe.
Teraz na stopach inny model tej klasy, z podeszwą continental, im szybciej na asfalcie się biegnie tym lepsza trakcja, półka cenowa, niższa niż Hoka :hahaha: Amortyzacja na pewno nie gorsza, bo akurat na to stawiam ze względu na lekkie schorzenie.

I to jest problem, stąd mój post, trochę uszczypliwy ale pokazujący, że jak jakaś firma chce cenowo wejść do innej ligi to niestety za tym musi iść jakość.
A mi jest na piśmie przekazywane przy reklamacji jakiś farmazon o uszkodzeniach mechanicznych...albo,że za późno usterkę zgłosiłem co de facto od strony prawnej stawia mnie na straconej pozycji, ale wszyscy wiedzą, że to nie zmienia faktu słabości wykonania obuwia w tych miejscach, na zgięciach.
Od lat 90 miałem już chyba wszystkie marki na nogach i ciężko jest przy reklamacji przyjąć taką jak to zostało napisane dokładną ekspertyzę :nienie:
ODPOWIEDZ