Buty dla amatora za kilkadziesiąt złotych

cristian9
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

chciałbym kupić buty przeznaczone do sporadycznego biegania (do tej pory biegałem w zwykłych "adidasach") po osiedlu/parku. Zakładam bieganie nie częściej niż raz w tygodniu maksymalnie do 5 km wolnego biegu. 90% terenu, po którym biegam, to asfalt.

W związku z tym, że to okazyjne bieganie, to chciałbym coś możliwie jak najtańszego. Z tego, co widzę w sieci, to model Ekiden One Kalenji jest bardzo popularny wśród początkujących. Co Wy - fachowcy w tym temacie - sądzicie o nich? Czy na moje potrzeby będzie OK? Nie chodzi mi o wykręcanie dobrych czasów, lecz wyłącznie o zdrowie moich nóg. :)

To te buty: https://www.decathlon.pl/buty-ekiden-on ... lsrc=aw.ds

Chyba, że macie jakieś inne propozycje z tej półki cenowej?

Jeśli to istotne - mam 184 cm wzrostu i 75 kg wagi.
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Mierzyłem kiedyś te buty i jak dla mnie nie były szczególnie wygodne, coś mi w nich nie pasowało i jakoś dziwnie trzymały stopę. Natomiast w Twoim przypadku ten but jak najbardziej może się sprawdzić. Są ludzie którzy w tym maratony biegają więc do pohasania raz w tygodniu 5km powinien być ok. Najlepiej jednak pójść do deca i przymierzyć przed zakupem. Pieniądze w sumie żadne ale po co się później bawić w jakieś zwroty. Z tej półki cenowej to chyba jeszcze tylko produkty z Lidla lub biedronki ale to już są sezonowe rzuty więc teraz ciężko będzie trafić. Na pewno Decathlon to dobry kierunek i jeśli nie te ekideny to za niewielką dopłatą coś tam powinieneś znaleźć.
ODPOWIEDZ