Pytanie do użytkowników Polar M400/V800 o wskazówki audio

elk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2017, 14:42
Życiówka na 10k: 47:58
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień Dobry!

Od jakieś czasu "chodzi za mną" (a właście "biega" :usmiech: ) zegarek do biegania
Zastanawiam się nad wyborem Polara M400 lub ewentualnie V800 albo Garmina Fenix 3 (Garmina nie wymieniłem w temacie bo byłby za długi, a i tak raczej skłaniam się ku jednemu z Polarów) i dlatego mam małe pytanko do użytkowników tych zegarków (niestety w sieci ani w manualu nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi). Chodzi mi o sygnalizowanie dźwiękiem przekroczenia zadanego tempa, tętna itp.
1. Czy ta sygnalizacja to tylko zwykły "beep" czy pełny głosowy komunikat typu "biegniesz za szybko" (nie musi być po polsku)?
2. Czy po sparowaniu zegarka z telefonem via blootooth te dźwięki będą wydawane nadal przez sam zegarek czy przez telefon?
2a. Jeśli możliwe jest odtwarzanie tych dźwięków przez telefon, to czy jeśli mam słuchawki bluetooth, to będą one słyszalne w słuchawkach (sparowanych z telefonem, a nie z zegarkiem)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi od użytkowników tych modeli i pozdrawiam wszystkich truchtaczy
Krzysztof
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

1. Zwykłe "beep" - zegarek nie "gada" komunikatów.
2. Przez sam zegarek to co wyżej.
2a. Nie jest możliwe w przypadku V800 i M400.

V800 ma przewagę, bo ma wibrację i nie musisz słyszeć dźwięków.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
elk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2017, 14:42
Życiówka na 10k: 47:58
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wielkie dzięki - jakoś nigdzie nie mogłem tego znaleźć!

Krzysztof
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W przypadku V800 z wibracją, taka sygnalizacja sprawdza się dobrze. Trzeba tylko na czas treningu dociągnąć mocniej pasek zegarka.
Jak jest dość spory hałas np. duży ruch miejski, to dźwięk można przegapić. Tym bardziej jak ktoś biega w słuchawkach.
Jak wyskoczysz z założonej strefy, to powiadomienia masz co chwilę dopóki nie wrócisz do strefy tętna lub tempa.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
pawegio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 kwie 2016, 09:18
Życiówka na 10k: 0:56:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozważyłbym również nowego polara M430, który również posiada wibrację.

Wysłane z mojego Nexus 5X .
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Od niedawna mam V800 i nie wiem co by się musiało stać bym nie czuł wibracji. Miałem już inne zegarki, ale ten pod względem alertów dźwięk + wibracja jest najlepszy i deklasuje pozostałe z których korzystałem.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czasami, jak zegarek masz za luźno nałożony, to może się zdarzyć, że nie poczujesz wibracji - zależy to tego w jakim położeniu znajduje się ręka w momencie wibrowania.
Przy luzie wystarczy, że w momencie wibrowania zegarek trochę podskoczy i możesz tego nie poczuć.

Oczywiście nie jest to częste i nie zmienia to faktu, że również uważam sposób powiadomień V800 za bardzo dobry.

Czytałem, że w przypadku M430 wibracja jest zbyt delikatna i ten zegarek nie posiada powiadomień dźwiękowych.
W V800 dźwięki i wibracja są różne w zależności od akcji.
Na dcrainmaker jest informacja, że M430 posiada tylko jeden rodzaj wibracji dla wszystkiego:
https://www.dcrainmaker.com/2017/04/han ... al-hr.html

Ja osobiście nigdy nie zamieniłbym V800 na M430 - wiem, że M430 to następca M400 a nie V800.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

W m430 wibracja jest rzeczywiście dość słaba (porównuje np. z Garmin 310xt) ale też nie ma tragedii, na pewno jest wyczuwalna

Wysłane z mojego ALE-L21 .
ODPOWIEDZ