Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Szbiel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2015, 10:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Chciałbym zrobić ojcu prezent i doposażyć jego zegarek Suunto Ambit 2s w pomiar kadencji przy jeździe rowerem. Poza biegiem jeździ również rowerem od kwietnia do października.

Suunto Bike POD niestety jest już wycofany z produkcji. A i o używany ciężko.
W internecie znalazłem jeszcze inne pracujące w standardzie ANT+: Czy ktoś może miał z nimi styczność i jest w stanie pomóc wybrać odpowiedni.

P.S. Zdaję sobie sprawę, że jest to forum biegowe ale jest chyba jedyne, gdzie wypowiadają się użytkownicy produktów firmy Suunto.
New Balance but biegowy
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Mogę polecić bo mam ten czujnik razem z pomiarem prędkości. Można kupić osobno. http://allegro.pl/czujnik-kadencji-garm ... 60541.html
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

johny pisze:Wchodzisz tutaj https://tapiriik.com/ . Wpisujesz dane logowania do Stravy i do Endomondo. Klikasz Synchronize now i gotowe :)

Mam pytanko wykupiłem sobie abonament w tapiriik. Synchronizacja jest w locie. Tylko właśnie z move do stravy i na endomondo lecą tylko treningi biegowe i kolarskie. Inne czyli ćwiczenia na siłowni nie są synchronizowane. Czemu tak jest?
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

różnice w nazewnictwie/sposobie przechowywania danych - z biegiem na orientację / pływaniem też tak jest
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli co siłownie mam nazwać gymnastics ? :-)
Szbiel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2015, 10:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hqvkamil pisze:Mogę polecić bo mam ten czujnik razem z pomiarem prędkości. Można kupić osobno. http://allegro.pl/czujnik-kadencji-garm ... 60541.html
Dzięki, wezmę go pod uwagę przy zakupie,
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

manfred pisze:Czyli co siłownie mam nazwać gymnastics ? :-)
to patrzy po typie aktywności a nie jej nazwie, ja po prostu przenoszę te aktywności ręcznie bo rzadko mi się zdarzają (chociaż i tak np. takie kolarstwo muszę za każdym razem zmieniać w endomondo na jazdę na rowerze)
purple
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam problem z ambitem2 (a moze to nie problem - stad post na forum).
Kupilem zegarek ~3 tygodnie temu, testowalem go na paru treningach, docelowo bieglem z nim wczoraj na OWM.

I tu pojawia sie problem.
Bez jakis specjalnych halsowan, zadnych pomylek trasy itd... od startu do mety dystans wyszedl 42,7km. Niby blad pomiaru w granicach 1-1.5%.
Gorzej bylo jednak z tempem chwilowym, bieglem negativ splita i chcialem opierac sie tempie chwilowym tak by to wszystko mialo rece i nogi.
Niestety rozstrzal byl dosc spory, ambit pokazywal od 4:40/km do 5:30/km i zmienialo sie to co kilka sekund.
Bieglem rowno, rozumiem wahniecia rzedu 0,1-0,15 ale nie praktycznie 50 sekund.

Stad moje pytanie:
Czy jest to normalne, w terenie zabudowanym i przy dosc mocnym zachmurzeniu? Czy moze ten zegarek powinno sie jakos odpowiednio kalibrowac?
Powiem szczerze, ze porownujac ambita2 do posiadanego wczesniej garmina210, to ten pierwszy wypada naprawde slabo w tym momencie.
Awatar użytkownika
no-login
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2013, 12:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej
tempo chwilowe ambit 2 łapie z akcelerometru(zsynchronizowanego tylko z gps) wiec zachmurzenie/budynki nie powinny mieć wpływu. Tyle teorii, w praktyce jeśli chcesz biec według tempa chwilowego bardziej się opłaca sparować footpad.
Odnośnie zliczonych kilometrów, u mnie suunto naliczył 42.45 km więc również wszystko w normie...
MemphisCK
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:37
Życiówka na 10k: 43:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Masz footpoda czy tempo szło z GPSu ? Jeżeli z GPSu to jak dla mnie normalne, niestety nie można oczekiwać super dokładności na GPSie. Średnie tempo pokazywał pewnie dobrze, bo wyciągał średnią. Ja mam footpoda i tempo pokazuje stabilnie, ale właśnie po to jest footpod. Poluj na promocję np w decathlonie, za 50 zł można kupić.
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli teren nie jest stabilny ;-) mam na myśli pagorkowaty to foodpod poradzi sobie lepiej niż GPS?
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mialem a2, mam a3, bez footpoda i przenigdy nie pokazuje mi takich wahniec jak powyzej - czasem po np jakims zakrecie najpierw spadnie, a potem przez chwile 'nadrabia' zawyzajac, ale biegajac mniej wiecej prosto ambity u mnie maja super wskazania, bez problemu moge leciec na zalozone tempo, wiec nie wiem skad u kolegi taki problem... ?
purple
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zastanawiam sie jeszcze nad jednym, jesli w gre wchodza wskazania z akcelerometru przy tempie chwilowym, to chyba znam przyczyne takich wskazan.
Ja zegarek mam luzno na nadgarstku i troche lata/przesuwa sie.
Niestety ustawienie ciasniej o oczko, to jest juz za ciasno...

Wiem ze chwilowe tempo nigdy nie jest dokladne, ale zeby to byl rostrzal rzedu 40sek/km przy raczej rownym biegu i to na dobra sprawe przez bite 3h, to moim zdaniem cos jest nie w porzadku.
Niestety nie mam nic innego obecnie w domu zeby biec na dwa zegarki w ramach testu.
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Posiadam ambita2 i zawsze korzystam z tempa chwilowego jako główne wskazanie i powiem że nie miałem z tym takich odchyleń jak kolega , powiem szczerze że działa to świetnie u mnie , a zaznaczę ze biegam głównie w terenie wolnym od przeszkód typu budynki drzewa w nadmiernej ilości :)
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Raz sprawdzałem jak zmierzy lub wyznaczy dystans sam akcelerometr i powiem że byłem pod wrażeniem , przebiegłem tak zamierzony wcześniej dystans tylko 100 metrów i zegarek wskazał dokładnie taki sam dystans , tylko podstawa to odpowiednia praca rękami itd. :) , ponoć gdzieś wyczytałem że ten akcelerometr przydaje w razie zagubienia syganłu GPS np. w tunelu , jak się mylę to mnie poprawcie ;)
ODPOWIEDZ