Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

rufuz

Nieprzeczytany post

Produkt "mocno niedopracowany" to nic innego jak bubel przez wielkie "b" :ble: Tak na marginesie to juz nie pierwsza wpadka Nike w branży "tech".
New Balance but biegowy
ARES
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2010, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łorsoł

Nieprzeczytany post

Alexia pisze:Też wtrącę swoje trzy grosze. Miałam okazję biegać z tym zegarkiem interwały. Do tej pory, jak o nim myślę, to boli mnie nadgarstek. Ładnego siniaka się dorobiłam od tego uderzania.

Ale wygląd świetny!
A propos "klepania w nadgarstek" - to cudo poniżej mam od ponad roku i zaręczam, że nie ma od tego siniaków.
Ponadto - programowanie interwałów: banał, obsługa: intuicyjna, pamięć: spora, chyba 150 międzyczasów. I wygląd ma też jakby lepszy ;) Jak ktoś nie potrzebuje GPS to nic tylko brać i nie czekać aż wymyślą coś nowego i "lepszego inaczej".

Obrazek
N E G I U
ARES
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2010, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łorsoł

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Tak na marginesie to juz nie pierwsza wpadka Nike w branży "tech".
Bo jak ktoś jest szpecem od szycia dresów, to nie powinien brać się za produkcję zegarków :hahaha:
N E G I U
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, zrobili upgrade oprogramowania i na razie wygląda, że wszystkie usterki usunięte, działa wszystko o tyle lepiej niż poprzednio, że aż mi się nie chce wierzyć :)
Ale na razie za krótki odcinek zrobiłem, będzie chyba jakiś upgrade testu.
rufuz

Nieprzeczytany post

No tak, tylko pytanie czy ten upgrade Nike+ to aby nie proba "owiniecia bubla w zloty papierek" ? Czekamy na dalsze, obiektywne opisy testow. Z drugiej strony chyba mam zbyt subiektywne podejscie do technologii Nike. Niestety, korzystalem kiedys z Nike+ z iPodem i to czego wtedy doswiadczylem wywolalo we mnie daleko idacy sceptycyzm co do "nike tech". Jak napisal poprzednik jak ktos jest specem od dresow i bierze sie za elektronike to przy slabo przemyslanym PR i marketingu Nike nie wyjdzie z tego nic dobrego. Wcale sie nie zdziwie kiedy pewnego dnia zobacze na polce w sklepie spozywczym ladnie opakowane wedliny lub "zupki chinskie" z logo Nike :ble: :ble: :ble: Pewnie ale zawsze fajnie pokazac sie w fitness klubie z kolorowym, ladnie wygladajacym gadzetem na rece. Bo kto niby zwroci na nas uwage jak wybierzemy sie do fitnes klubu z jakims tam Garminem, Polarem lub Timexem.
A tak na marginesie, zeby nie bylo ze jestem na calego "anty nike", zapamietalem pozytywnie Nike za niesamowite wyprzedaze w USA, niestety tylko wyprzedaze dresow :ble: :ble:
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

gier0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2007, 12:13

Nieprzeczytany post

MAm pytanie do Adama - pisałeś, że po upgradzie softu narawiono usterki. Czy to oznacza, że dokładność jest teraz na satysfakcjonującym poziomie? Przymierzam się do kupna zegarka z GPS, do tej pory biegałem z zestawem iPod + pestka Nike, chętnie przesiadłbym się na Nike+ tomtom, ale informacje o dokładności nieco mnie rozczarowały.
Jak teraz wygląda kwestia czasu "dostrzeżenia" satelit?

Mam jeszcze jedno pytanie - posiadam licznik rowerowy polara (CS-200). Czy będę mógł wykorzystać czujnik tętna od tego licznika z Nike+? Teoretycznie powinno się dać, ale czy coś takiego testowaliście?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Jak napisal poprzednik jak ktos jest specem od dresow i bierze sie za elektronike to przy slabo przemyslanym PR i marketingu Nike nie wyjdzie z tego nic dobrego.
Wg mnie to jest zupełnie nieprzemyślany tekst. Nike - robi bardzo dobre zegarki biegowe (klasyczne zegarki), przemyślane, ergonomiczne i ten zegarek jest też tego przykładem. Do tego - TomTom, jak by nie było jedna z czołowych marek GPS bierze na siebie tę część. Z takiego połączenia możę powstać coś bardzo sensownego.

Co do poprawek.
Niestety wygląda na to, że nie jest tak różowo.
Poprawiono rzeczywiście te wszystkie elementy typowe dla obsługi zegarka, uderzania w tarczę - to już działa dobrze.
Niestety jeśli chodzi i GPS to się wiele nie zmieniło, wg mnie nadal jest w tym temacie zły ale idę jeszcze dzisiaj na ten sam test który wtedy zrobiłem (na 2km odcinku) i zobaczę, czy może rozrzut się zmniejszył.
boodzik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 05 sie 2009, 15:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I jak wyszedł test?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No sorry, ciągle nie mam kiedy tego zrobić, ale, mam nadzieję, że ..... może zaraz wyjdę. :)
rufuz

Nieprzeczytany post

Albo wyszedl tak kiepsko, ze wstyd sie przyznac :ble: :ble:
Zalezy jak duze sa to bledy na 2km. Oj redaktor naczelny cos kreci, cos kreci :ble: :ble:
Wiele przeciez bylo przykladow, ze znane, cenione firmy braly sie za cos. co potem okazalo sie klapa. Przyznam szczerze, ze bluzy Nike z kapturem sa the best ale zegarka Nike to nie wypada wreczyc nawet jako prezent komunijny :ble: No ale ze mnie bije wszechobecny pesymizm :ble:
Prosimy o jak najbardziej rzetelny i obiektywny test :ble:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No sorry, ale chyba test do którego jest ta dyskusja dowodzi, że nie staram się nic wybielać.
Nike robił świetne zegarki biegowe, żałuję, że już nie robi.
Chyba ten test jest rzetelny:
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=3312

Test po upgrade softwareu zrobiłem w końcu dzisiaj.
Jest trochę lepiej ale nadal daleko do dobrze.
Zrobię podsumowanie w wolnej chwili.
rufuz

Nieprzeczytany post

No przeciez zamiescilem "usmieszki" przy wypowiedzi a oznacza to zartobliwy charakter mojej wypowiedzi :ble: Nie podejrzewam przeciez "ustawek" przy testach.
Eeeeech gdzie sie podzialo poczucie humoru :ble: Rozumiem ze ciagle gadaja w TV "kryzys, kryzys itd" no ale to chyba nie kryzys poczucia humoru :ble: :ble: No chyba, ze dlugi pobyt za granica skrzywil moje Polskie poczucie humoru :ble: :ble:
Fakt, faktem ale i tak wychodzi Adam z Twoich testow ze nowy pomysl Nike na wejscie w branze pulsometrow to jest chyba klapa :ble: Powiem, ze szkoda bo rozmiar i design tego pulsometru mogly byc jego atutami. Niestety Twoje testy pokazuja ze to jest jednak "sprzet", ktory bardzo dobrze wpisuje sie w hipotetyczne pojecie ery "homo tandetus" :ble: Poza tym na zagranicznych stronach internetowych spotkalem tez pare nie najlepszych wypowiedzi na temat tego sprzetu i jego wad. W sumie dla "specow" z Nike to powinno byc jak najbardziej pozytywne, ze ludzie mowia to co faktycznie mysla. Moze w koncu najpierw dopracuja nowy produkt a potem wejda na rynek a nie odwrotnie :ble: albo zmienia niektorych PR-owcow lub marketingowcow.

Pozdrawiam :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble: :ble:
Xsystoff
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2011, 14:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tez mnie to zastanawia kto podjal decyzje o wprowadzeniu na rynek mimo, ze jedna z najwazniejszych funkcji (GPS) nie dziala praktycznie wcale...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Testy nadal trwają.
On (tzn ten zegarek) ma taką cechę, że myli się tylko na początku. :) Potem jest ok.
Dzisiaj biegłem 10 km w Warszawie, trasa nieco przełajowa.
Biegłem z dwoma zegarkami: Garmin 610 podał 10100m, a Nike 10130m.
Więc jednak nie jest tak źle.
Jeszcze kilka drobiazgów muszę sprawdzić, potem napiszę jakieś podsumowanie.
ODPOWIEDZ