PUMA FAAS 500

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

czy te buty naprawdę są tak samo dobre i konkretne jak ten test?

zdrówko
mastering the art of losing. even more.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dla mnie to zzynka Lunarracer. Zdecydowanie bym pocial podeszwe.
Skoro pianka Lunar jest wrazliwa na swiatlo, musi byc zalana innym materialem. Jesli w przekroju podeszwy bedzie wewnatrz "rzodkiewkowo" moze to wskazywac na zerzniecie pomyslu.
Innym rozwiazaniem jest wtryski EVA pod wysokim cisnieniem co daje nam sprezysty Phylon. Zarowno Nike(Terra TC) i niektore modele Pumy mialy juz podeszwy z phylon.
Phylon

Phylon is very lightweight, low-profile and responsive. Phylon is made of EVA foam pellets that are compressed, heat expanded and then cooled in a mold. Compression-molded Phylon midsoles can be sculpted into a variety of designs that are identified by their fine wrinkles.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kulawy,
nie irytuj się.
Qba przylazł w takich papciach na zajęcia i sobie przymierzyłem. A potem przerobiłem...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

piotrrryk: albo w sobotę na kupeże, albo w niedzielę mogę w nich przybiec. kcesz?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W tekście jest pięknie pokazany uchwyt herkulesa ale zabrakło mi jeszcze testu kaloryferowego. To dobry but dla początkujących tunerów, bo ma bezpieczne naddatki.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale Piotrek się irytuje czy pyta poważnie? Bo nie widać mimiki twarzy. :)
Pytanie Piotra jest niekonkretne, bo chyba na tak postawione pytanie odpowiedzi w tekście są. (Krzysiek jest w pracy i nie ma jak teraz odpowiadać).

Wojtek, co do cięcia buta - to oczywiście kusi i dla sprawy pewnie powinniśmy go poświęcić - ale poczekamy jeszcze trochę jak już będzie mocno zużyty wtedy rozetniemy.
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Widzę naczelny ma dobrą łączność z firmą Puma. Kupiłbym te buty. Mam dwa warunki:
1. Pod śródstopiem i pod piętą Chciałbym mieć 8-10mm (po co ten spadek? – toż to buty startowe – na piętach się w nich nie biega)
2. Niech zabiorą pierwszą cyfrę 4 z ceny sugerowanej. (mogą np. na koniec po przecinku dołożyć w zamian dwie 99 – też będzie cena ładnie wyglądała)
Awatar użytkownika
lubusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 521
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:20:14
Lokalizacja: lubuskie

Nieprzeczytany post

Stanełem ostatnio nad dylematem. Biegać naturalnie, czyli bez "systemowo-amortyzująco-stabilizującego badziewia", czy z nim ?
Skoro naturalnie, to rozumiem, że po leśnych ścieżkach, a nie po polbruku i asfalcie.
Bieganie naturalne, po sztucznym podłożu jest nienaturalne :oczko:
W ten sposób ograniczyłem wybór do obuwia w teren.
Padło na Adidas Adizero F50 Runner !
Biega się super.
Po asfalcie dalej będę biegał w badziewiu :usmiech:
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Biegałem w poniedziałek kilka przebieżek bosakiem po asfalcie. Nareszcie nagrzałem nogi po mroźnej zimie.
Lubusz spróbuj, tylko głowa mówi że to niemożliwe. Zobaczysz jak fajnie się bosa stopa ustawia na rozgrzanym asfalcie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jurek Kuptel pisze:Widzę naczelny ma dobrą łączność z firmą Puma. Kupiłbym te buty. Mam dwa warunki:
1. Pod śródstopiem i pod piętą Chciałbym mieć 8-10mm (po co ten spadek? – toż to buty startowe – na piętach się w nich nie biega)
2. Niech zabiorą pierwszą cyfrę 4 z ceny sugerowanej. (mogą np. na koniec po przecinku dołożyć w zamian dwie 99 – też będzie cena ładnie wyglądała)
Startówka to nazwa umowna, nie ma twardego rozgraniczenia co jest a co nie jest startówką - to jest lżejszy but, ktoś może w nich startować, ktoś inny robić treningi.
Wg mnie celowo jest tam sporo amortyzacji bo to but pośredni pomiędzy tym co nazywamy startówką a butem treningowym. Większość osób na długim treningu pod koniec już uderza piętą i ten but daje im jednak komfort, że krzywdy sobie nie zrobią.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Szkoda, że u mnie nie ma teraz w okolicy robót drogowych, bo chętnie bym przetestował świeżo położony asfalt ;)
Ale cenę tego fasta to z kosmosu wzieli :)
Awatar użytkownika
lubusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 521
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:20:14
Lokalizacja: lubuskie

Nieprzeczytany post

Jurek Kuptel pisze:Biegałem w poniedziałek kilka przebieżek bosakiem po asfalcie. Nareszcie nagrzałem nogi po mroźnej zimie.
Lubusz spróbuj, tylko głowa mówi że to niemożliwe. Zobaczysz jak fajnie się bosa stopa ustawia na rozgrzanym asfalcie.

Poczekam na temperatury pow. 40 st. w słońcu.
Wtedy to dopiero będzie przyjemność biegania po półpłynnym asfalcie.
Taka namiastka biegania na bosaka brzegiem morza :hej:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jurek: wszyscy co startują biegają ze śródstopia? Nie sądzę...
Svolken, Jurek: dlaczego z kosmosu? Normalne cena za nowy but na rynku. Nie rozumiem waszych obiekcji.
Tyle SIĘ PŁACI za buty topowych MAREK, i lwia (albo pumia) część tej ceny jest właśnie za markę i znaczek na papciu.
Dla mnie to jest jasne, więc kwestia nie brzmi: dlaczego to tyle kosztuje? ale: czy ja w to wchodzę?
nie interesuje cię kuzynostwo z Usainem i kotecek na papuciu? Kup coś tanszego i potnij scyzorykiem :)
Co i ja czynię: buty z Lidla są naprawdę fajne, a stare Reeboki pociąłem tak, że nie wiem czy nie pojawią się dziury w podeszwie...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
lubusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 521
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:20:14
Lokalizacja: lubuskie

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Startówka to nazwa umowna, nie ma twardego rozgraniczenia co jest a co nie jest startówką - to jest lżejszy but, ktoś może w nich startować, ktoś inny robić treningi.
Wg mnie celowo jest tam sporo amortyzacji bo to but pośredni pomiędzy tym co nazywamy startówką a butem treningowym. Większość osób na długim treningu pod koniec już uderza piętą i ten but daje im jednak komfort, że krzywdy sobie nie zrobią.
Tak, ale ten but jest przeznaczony do biegania po szosie.
Dziś, kto ma możliwość, ucieka z treningiem do lasu, parku.
Jeśli ktoś wykonuje lwią część treningu po asfalcie to tak, ale dla biegających w terenie to już chyba nie jest dla nich ?
ODPOWIEDZ