Puma Complete Nightfox

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
suchy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:26
Życiówka na 10k: 32:41
Życiówka w maratonie: 2:29:35
Lokalizacja: Valhalla - Gdynia - Wejherowo

Nieprzeczytany post

Nightfoxy na stronie producenta przedstawiane są w dwóch wersjach TR (treningowe) i GTX (goretex).
Czy skrót TR na pewno oznacza... treningowe???...
www.run-passion.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przejęzyczenie. :)
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Link nie działa właściwie.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ok, dzięki
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja na ten model patrzę trochę inaczej. To przede wszystkim but na zimę dla ludzi, którzy przywykli do biegania latem po asfalcie. Bo jest mocno ogrzewany, bardzo stabilny i "misiowo" wygodny.

Ciężko by się w nim biegało nawet przy +15 stopniach w terenie. Po prostu by się noga zagrzała tymi wszystkimi wyściółkami. A po wdepnięciu w kałużę but zyskuje też sporo wagi, bo ma gdzie magazynować wodę. Latem przegrywa z terenowymi stabilnymi, wygodnymi, ale dużo lżejszymi i żwawszymi modelami. Jak tester łagodnie napisał - Nightfox nie jest butem do ścigania :-)

Dlatego zdecydowanie bardziej mi się podoba koncepcja buta totalnie zimowego - wersji Nightfox GTX ze stuptutem. To jest but z bardzo jasnym przeznaczeniem - na zimę, a nie zgniły kompromis (na lato za ciepły, w głęboki śnieg trzeba dokupić stuptut, jak będzie koło zera to przemoknie). Idealnie by było jeszcze okolcować mu podeszwę.

Nie smaruję tego postu na podstawie fotki w sieci - biegałem w nightfoxach.
napieraj.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale nie do każdych warunków ten stuptut jest tak potrzebny.
Mi się biega fajnie w NightFoxach z ...........wywijanym skarpetko-stuptutem Inov8. :)
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jasne, że nie jest do każdych warunków potrzebny. Ale jest też druga strona medalu. Jak nie ma potrzeby nieprzemakalnego buta z gore-texu, to można założyć cieplejsze skarpety i zasuwać w letnich butach docieplonych warstwą np. babcinej wełenki (ja dostałem niedawno takie cieplusie skary :-D )

Pozdrowionka. A jak Ci się przetrą gumki w stuptutach to jest fajny patent na ich wymianę. Można używać gumek do weków. Bieżesz taką gumkę, przecinasz na pół (wzdłuż obwodu - tak by otrzymać dwie cieńsze gumki), i masz gratisowo pancerne gumki pasujące do stuptutów inov-8. A jak Twoja babcia nie kisi ogórków - to ja dysponuję całą stertą gumek do weków i mogę poczęstować (jakiś ogóreczek też się znajdzie)
napieraj.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

ok, będę pamiętał.

Ale - NightFox bez stuptuta nie jest pancernym butem z Goretexem. Goretex ma tylko ta wersja ze stuptutem.
Ten bez stuptuta jest z warstwą która chroni przed wilgocią, choć jak wylejesz na to wodę to woda przesiąknie, ale nawet wtedy uczucie będzie znacznie lepsze niż w butach letnich.
ted:)
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2010, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Farsø(Dania)

Nieprzeczytany post

Przylacze sie bo tez biegam w tych butach.
Sa barco cieple,przy minus 5 i bardzo cienkich skarpetkach jest w nich naprawde cieplo (za cieplo).
Na wiosne niema mowy zeby w nich biegac.
Za to biega sie wygodnie po ujezdzonym sniegu .
Biegalem w nich po asfalcie po swiezym sniegu i tu jest problem - snieg sie do nich przyczepia i przy ladowaniu noga a w zasadzie kostka wygina sie w kazdym mozliwym kierunku . po 30k biegu mialem dosyc prawie niemoglem chodzic na drugi dzien.Problem z tym przylepiajacym sie sniegiem byl taki ze niewiadomo w ktorym miejscu buta przylepil sie (raz z przodu,raz z tylu niewiadomo czego sie spodziewac przy nastepnim kroku).To byla glowna wada.
zaleta jest bieganie po ujezdzonym sniegu czy lodzie-ladnie sie trzymaja podloza.Krosow jeszcze w nich niebiegalem bo mnie totalnie zasypalo.
Cena:chyba jestem szczesliwcem bo kupilem je w promocji za jakies 200pln(nie mieszkam w Polsce)
W sumie dobre buty na asfalt w zimie.Tylko nigdy wiecej niepobiegne w nich podczas sniezycy,chyba wogule wstrzymam sie od tego typu biegow :)
ODPOWIEDZ