Timex Ironman Sleek 150 Lap

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

No więc, może w miarę treściwie.
Nabyłem go dla pewnej damy w wersji dla Pań. I to chyba jest jego NAJWIĘKSZY minus.
Chyba gdzieś Adamie pisałeś w dawnych przewodnikach, że damskie odpowiedniki niemal zawsze są małe. Mała obudowa, mały ekran i małe cyfry... niech jeszcze ciszej "pipczą" to już w ogóle padnę i zawyję.
Nie wiem i nie chce mi się myśleć nad powodem tego stanu, fakt jest taki, że trend się utrzymuje. Czyżby Panie miały ostrzejszy wzrok ? Tutaj już do mnie nawet nie przemawia argument, że "ma się podobać przede wszystkim". Producent poważnie powinien się zastanowić nad takim niedopracowaniem. Wierzcie mi - drodzy producenci - One i tak mają w czym ładnie wyglądać poza treningiem. Taki zegarek MUSI być absolutnie czytelny. Żal mi Was Dziewczyny, kupcie sobie męską wersję, pewnie jest większa i czytelniejsza :spoczko:
Ot niesmak pozostał z tego powodu.

Poza tym, wszystko zgodne z tym co napisał Adam, jest w porządku. Choć i ja i Ona wolelibyśmy, żeby jednak była funkcja "potrząsania indiglo" :hahaha: Dużo biegam jednak wieczorami i nocą i wiem, że akurat u mnie się sprawdza świetnie. Nie powiedziałbym, że trzeba ręki atlety do wzbudzenia wyświetlacza, a z pewnością ułatwia to sprawę przy zwykłym zerknięciu na czas.

Ogólnie jestem zadowolony, Pani też :-)
Awatar użytkownika
Wiktor9
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:22
Życiówka na 10k: 1:18:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

A gdzie można w Polsce będzie takie zegarki kupić ? :niewiem:
„Jeśli sam się nie zatrzymasz, nikt inny cię nie zatrzyma”.
Polecamhttp://www.allen-carr.pl/ksiazki
Mój bloghttp://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=38879
Komentarzehttp://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=39009
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Internet nie boli, na stronie Timexa masz wszystko co potrzebujesz. Nic prostszego, zamawiasz i już.
Tylko jeszcze są w fazie tłumaczenia instrukcji na polski i jeszcze jej nie ma. Dostałem mejla z zapewnieniem, że będzie.
Wszystko, powodzenia
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, na http://www.timex.pl/ można to już kupić.

Jak najbardziej zgadzam się, że powinni robić po prostu jeden typ UNISEX - wtedy kobiety nie miałyby wahań.
Bo wersja kobieca jest za mała - zegarek musi być duży.

Nom - może jesteś po prostu silniejszy - mnie to potrząsanie "energetycznie eksploatowało" . :)

Napisał do mnie trener z pytaniami, czy można ustawić taki trening:
2x(600m + 4,5' truchtu)+3x(400m + 3' truchtu)+4x(300m + 2,25' truchtu)

Niestety nie można, bo tam nie można zrobić takich minizapętleń, wszystko trzeba rozłożyć na elementy - a tutaj widzę, że jest ich aż 18 a nasz Timer ma "tylko" 16 sekwencji.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak widzisz głowa jeszcze boli, bo timerów mogłoby być więcej...
W większości przypadków amatorzy nie wykorzystają pewnie w swoim bieganiu w ogóle timera, stąd projektantom wydać się może, że ta liczba 16 powala na kolana. Fredzio, masz jakieś ucho wśród projektantów timexa, żeby stuningowali zegarek i podrasowali go do np. 50 timerów? I mało tego: żeby można bylo zwiększyć dokładność ich nastaw o rząd? Na wyświetlaczu chcę też mieć oprócz numeru timera jego nazwę, którą mogę sobie edytować i indywidualny sygnał odróżniający pracę i odpoczynek. Za dużo wymagam?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Najlepiej byłoby móc samodzielnie projektować ułożenie sekwencji.
Wg mnie w tym momencie takie nieograniczone możliwości daje tylko Garmin Forerunner 310 XT.
Ale on jest znacznie droższy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To jest kwestia tylko rozbudowy i tak wciąż banalnych algorytmów przeliczeniowych. Brakuje w dziale technicznym człowieka z wyobrażeniem pracy czysto trenerskiej. Dotykowe pierdoły i inne potrząsacze, przypominające by nakarmić lalkę tamaguczi, przesłaniają brak istotnych funkcji, których merytoryczne wykorzystanie nie jest już tak efektowne jak świecenie w ciemności...
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To prawda, można odnieść wrażenie, że nikt w tym timex'ie nie biega. Przecież wiedza merytoryczna biegaczy amatorów drastycznie wzrosła. Producenci wydają się być nie czuli na zmiany rynkowe. Kwestie, które poruszasz na pewno są banalne do zaaplikowania w taki sprzęt. Tym bardziej, że nie czarujmy się, cena mała nie jest. Taki "sikor" powinien mieć bardziej rozbudowane rzeczy dotyczące treningu interwałowego, kosztem "drink" i "eat". Nie wspominając już o różnych sygnałach (w czasach prl'u proste zegarki miały nawet 17 melodyjek :spoczko: )
Co do świecenia to akurat nie uważam tego za zbędny gadżet. Nie wiem jak inni użytkownicy, którzy biegają po zmroku odczytują międzyczasy, echolokacja? no, ale powiedzmy, że nie o tym mowa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To jest kwestia tylko rozbudowy i tak wciąż banalnych algorytmów przeliczeniowych. Brakuje w dziale technicznym człowieka z wyobrażeniem pracy czysto trenerskiej. Dotykowe pierdoły i inne potrząsacze, przypominające by nakarmić lalkę tamaguczi, przesłaniają brak istotnych funkcji, których merytoryczne wykorzystanie nie jest już tak efektowne jak świecenie w ciemności...
Racja w 100%. Dobry soft w zegarku i cuda można robić. Podejrzewam np, że taki FR 205 czy 305 oprócz tego że różni się od 310XT wyglądem i bebechami, to softowo mógłby być spokojnie tak zaawansowany jak 310XT. Trochę dzieje się tak, że dostajemy tak naprawdę minimum za tyle kasy, ile jesteśmy na to minimum wyłożyć... Ot zostawienie sobie bufora technologicznego przez producenta. Weźmy głupie kalorie - wyliczanie ich dodatkowo z pulsu i średniej prędkości, zamiast tylko i wyłącznie z czasu (305) to po prostu bardziej zaawansowana kalkulacja, czyli soft... To samo WP w 305 ... Spokojnie można było zaimplementować go w takiej formie w jakiej jest w 310XT... Ot obliczenia... Gdyby Garmin udostępnił API bebechów 305 jako open source, to by cuda niewidy ludzie na necie porobili z tym zegarkiem... W konia nas robią! Damy im 2 cm mniej z tej strony + z tamtej zrobimy dodatkowy przycisk i mocniejsze światełko, nooo i wrzucimy im jeden skrypcik więcej... :hahaha:

PS. Melodyjki były swego czasu najważniejszym kryterium w ocenie zegarka!

- Ej chopaki! Paczta, mam nowy zegarek!
- A ile ma melodyjek?
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Reasumując, to jak z filmami.

Wpierw wchodzi do kin (35zł bilet), potem wydajemy na DVD (99zł), po roku wersja reżyserka (129zł)... a za 2 lata GOLDEN EDYSZION + the make of (150zł)

A robota jedna. Litości, naprawdę mają nas za takie intelektualne ameby ? ech.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Właśnie dla miłośników filmów dodaliśmy w artykule filmik TIMEXa z polskim tłumaczeniem
ARoberto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

...instrukcji pl na stronie ciągle nie ma. Ciekawe czy intuicyjnie łatwo da radę go ogarnąć czy bez wspomagania się instrukcją nie da rady ? Zastanawiam się właśnie nad zegarkiem i nie mogę się zdecydować czy kupić tego Timexa czy może iść w kierunku Garmina 60.
terminus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

__Czy ten Timex ma możliwość włączenia podświetlania na stałe, tzn. np na czas biegania ???
__Pytam ponieważ teraz biegam z telefonem w którym mam włączony stoper i wyświetlacz jest cały czas podświetlany (takie fabryczne ustawienie). Bardzo mi to odpowiada ponieważ aby sprawdzić czas tylko zerkam, a więc pełny komfort. Ponieważ nigdzie nie znalazłem instrukcji do tego zegarka, zadaję pytanie na forum.
swiatlo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:46

Nieprzeczytany post

dołączam się do pytania poprzednika.
ODPOWIEDZ