Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

grzesiek7009
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nisko

Nieprzeczytany post

Witam, właśnie stałem się właścicielem Ambita2. Mam problem ze zrzutem treningów do movescount. W zegarku na logbook są zapisane przeze mnie treningi a po podłączeniu zegarka do laptopa danych tych nie widać w serwisie movescount. Z tego co czytałem dane te automatycznie powinny się pojawić a tu nic. Może ktoś podpowie , może trzeba cos w ustawieniach zmienić ? pozdrawiam Grzesiek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bycjakfilipides_pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:50
Życiówka na 10k: 48:56
Życiówka w maratonie: 3:59:55
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

grzesiek7009 pisze:Witam, właśnie stałem się właścicielem Ambita2. Mam problem ze zrzutem treningów do movescount. W zegarku na logbook są zapisane przeze mnie treningi a po podłączeniu zegarka do laptopa danych tych nie widać w serwisie movescount. Z tego co czytałem dane te automatycznie powinny się pojawić a tu nic. Może ktoś podpowie , może trzeba cos w ustawieniach zmienić ? pozdrawiam Grzesiek

A jak Ci się wyświetla w moveslink? Być może to tam tkwi problem. Miałem podobnie i pomogła reinstalacja moveslinka.
grzesiek7009
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nisko

Nieprzeczytany post

Tak też zrobiłem i dało radę! Pozdrawiam
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

bycjakfilipides_pl pisze:Panowie i Panie, czy możecie mi powiedzieć jak to jest z trybem pływania i nauki pływania. Mój Ambit 2R ma jakiś chory problem. Nie pokazuje opcji nauki pływania, przez co nie zlicza mi przepłyniętego dystansu. Kiedy próbowałem go ustawić tak jak to powinno wyglądać w opcjach aktywności pojawia się tylko activate => autoscroll. Wogóle nie wyświetla się ustawienie dystansu basenu. Czy ktoś może mi pomóc jak to ustawić
Bo ta wersja zegarka jest głównie dla biegaczy. Wgraj sobie apke 25 m swimming pool.
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Awatar użytkownika
bycjakfilipides_pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:50
Życiówka na 10k: 48:56
Życiówka w maratonie: 3:59:55
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hqvkamil pisze:
bycjakfilipides_pl pisze:Panowie i Panie, czy możecie mi powiedzieć jak to jest z trybem pływania i nauki pływania. Mój Ambit 2R ma jakiś chory problem. Nie pokazuje opcji nauki pływania, przez co nie zlicza mi przepłyniętego dystansu. Kiedy próbowałem go ustawić tak jak to powinno wyglądać w opcjach aktywności pojawia się tylko activate => autoscroll. Wogóle nie wyświetla się ustawienie dystansu basenu. Czy ktoś może mi pomóc jak to ustawić
Bo ta wersja zegarka jest głównie dla biegaczy. Wgraj sobie apke 25 m swimming pool.

Ok dzięki.
MemphisCK
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:37
Życiówka na 10k: 43:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Czy macie też coś takiego, że robiąc kilka razy np podbieg pod tę samą górę, zegarek z każdym kolejnym podbiegiem pokazuje mniejszą wysokość tej góry ? Przy bieganiu i jeździe na nartach to samo.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie wygląda to całkiem przyzwoicie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MemphisCK
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:37
Życiówka na 10k: 43:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

U mnie średnio, na nartach 10 metrów różnicy, w bieganiu 12 metrów, w obu przypadkach tereny odkryte, sygnał powinien być idealny... Chyba, że za dużo wymagam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak masz ustawioną opcję pomiaru wysokości? Alti/baro czy automatyczny?
MemphisCK
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:37
Życiówka na 10k: 43:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

W obu tych dyscyplinach mam alti.
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie sądzę aby cisnienie atmosferyczne wzrastało na tyle szybko żeby mieć taką różnicę wysokości. A masz włączone Fused Alti podczas treningu?
MemphisCK
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:37
Życiówka na 10k: 43:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Tak, jest włączony.
Dodam jeszcze, że standardem według zegarka jest to, że kończe trening ok 10 metrów niżej aniżeli zaczynam, a start i meta są w tym samym miejscu.
roberp1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:01
Życiówka na 10k: 40:00
Życiówka w maratonie: 3:52

Nieprzeczytany post

Witam

Koledzy mam problem, i bedę wdzięczny za pomoc.
Od Dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Ambita 2, jednak jest cień na tym szczęściu.
Problem-z łączeniem z komputerem Windows 8, a mianowicie jak zainstaluję program Moveslink2 to łączy sie od razu i wszystko śmiga aż huczy, jednak na drugi dzień po podłączeniu łączy się i rozłącza od razu i tak w koło. Dopiero po reinstalacji Moveslink2 znowu łączy się bezproblemowo.
Ten proces powtarzałem już z 8 razy i zastanawiam się gdzie tkwi problem - zegarek-kabel-program ???
Następny problem to to że po podłączeniu na komputerze z wcześniej zainstalowanym Moveslink2 systemem Windows 7 w ogóle nie widzi zegarka.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, zegar kupiłem 2 dni temu i jest super ale co dalej???
Pozdrawiam
Robert
mg79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2014, 14:16
Życiówka na 10k: 37:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@roberp1

Mam podobny problem z Moveslinkiem na win7, tzn. po każdym restarcie systemu muszę re-instalować Moveslink bo po starcie na chwilę pokazuje się ikonka "M" w tray'u, ale jak na nią najadę to znika (w event viewer jest błąd moveslinka w kernelbase.dll czy jakoś tak). Na szczęście używam laptopa, który jest rzadko restartowany, więc nie jest to zbyt uciążliwe. Może spróbuj nie wyłączać tego kompa z win8, tylko wybierz opcję uśpienia albo hibernacji.
roberp1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:01
Życiówka na 10k: 40:00
Życiówka w maratonie: 3:52

Nieprzeczytany post

mg79 dziękuję Ci na pomoc, jest to jakieś rozwiązanie. Jednak chciałbym definitywnie rozwiązać problem.
Poczekam może któryś/aś z kolegów/nek pomoże ?
ODPOWIEDZ