Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja to robiłem jednocześnie. A teraz nie mogę bez zajmowanie 2portów USB, lub latania z urządzeniem do ściany z gniazdkiem.

Druga sprawa - jak włączyć alert tempa? Nie ma, jest tylko ten wirtualny partner, ale ja chcę żeby mi po prostu głośno piszczało, gdy biegnę za wolno, tylko tyle - a nie pokazywało stracony dystans, nie mam czasu na spoglądanie na ekran co chwila!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

No nie wiem jak Ty, ale ja się u Rainmakera wzbogaciłem o wiedzę, jak wygląda ładowanie :) i tragedii nie ma.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

gocu pisze:Druga sprawa - jak włączyć alert tempa? Nie ma
Jak nie ma? Wystarczy zdefiniować własny trening. Możesz sobie ustawić alerty na tempo, tętno a nawet na kadencję, jeśli tylko masz footpod. Da się to zrobić z poziomu zegarka, choć znacznie wygodniej w serwisie Garmin Connect.
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zegarek się ładuje raz na tydzień albo i rzadziej. Nie ma co dramatyzować z tym zajmowaniem portów.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

gocu pisze:Ja to robiłem jednocześnie. A teraz nie mogę bez zajmowanie 2portów USB, lub latania z urządzeniem do ściany z gniazdkiem.

Druga sprawa - jak włączyć alert tempa? Nie ma, jest tylko ten wirtualny partner, ale ja chcę żeby mi po prostu głośno piszczało, gdy biegnę za wolno, tylko tyle - a nie pokazywało stracony dystans, nie mam czasu na spoglądanie na ekran co chwila!
nie musisz podłączać zegarka ani do USB ani do gniazdka 220V żeby przesłać trening... skąd ten abstrakcyjny pomysł?
Alert tempa jest ale tylko w ramach zdefiniowanego treningu. Musisz taki trening utworzyć albo z poziomu zegarka albo z poziomu Garmin Connect. W takim treningu jak parametr zakresu podajesz tempo et voila.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mam pytanie. Czy można w jakiś sposób zgrać treningi z 310 na smartphone? Często jeżdżę w delegacje i nie zabieram ze sobą komputera, a dzięki temu mógł bym na bieżąco zrzucać treningi na GC i Endomondo.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

jeśli Twój telefon obsługuje protokół ANT+ to teoretycznie jest taka możliwość.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

bapacz pisze:Mam pytanie. Czy można w jakiś sposób zgrać treningi z 310 na smartphone? Często jeżdżę w delegacje i nie zabieram ze sobą komputera, a dzięki temu mógł bym na bieżąco zrzucać treningi na GC i Endomondo.
jeśli twój telefon chodzi na Androidzie, to wygooglaj aplikację Garmin Uploader.
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mój telefon chodzi na androidzie, ale nie obsługuje ANT+. Spojżałem na aplikacje Garmin Uploader. ale nie wiem jak miał bym fizycznie połączyć telefon z zegarkiem? Jakimś kablem czy bezprzewodowo? jak to działa?


Ok już doczytałem. Muszę zakupić adapter z mikro USB na USB, podłączyć ANT+ USB key do telefonu, zainstalować aplikację i powinno działać. Ktoś tego próbował???
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Mój telefon akurat tak się składa, że ma wbudowaną obsługę Ant+, więc nic nie musiałem kupować dodatkowo.
Awatar użytkownika
AkiTigra
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 28 sty 2010, 08:47
Życiówka na 10k: 56:40
Życiówka w maratonie: 5:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bapacz pisze:Mój telefon chodzi na androidzie, ale nie obsługuje ANT+. Spojżałem na aplikacje Garmin Uploader. ale nie wiem jak miał bym fizycznie połączyć telefon z zegarkiem? Jakimś kablem czy bezprzewodowo? jak to działa?


Ok już doczytałem. Muszę zakupić adapter z mikro USB na USB, podłączyć ANT+ USB key do telefonu, zainstalować aplikację i powinno działać. Ktoś tego próbował???
Próbowałem ale okazało się ze oryginalny klucz Garmina jest na starym 4 kanałowym protokole ANT+ i nie bangla. Musiałbym kupić nowy 8 kanałowy odbiornik ANT+
Obrazek
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu pisze: nie musisz podłączać zegarka ani do USB ani do gniazdka 220V żeby przesłać trening... skąd ten abstrakcyjny pomysł?
Gdzie ja coś takiego napisałem?! Przerasta cię zrozumienie dłuższego zdania?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 08:23 przez gocu, łącznie zmieniany 2 razy.
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Zegarek się ładuje raz na tydzień albo i rzadziej. Nie ma co dramatyzować z tym zajmowaniem portów.
LOL. Tak, szczególnie jak się zabiera urządzenie w góry na cały dzień albo dwa :)

Tak jesteście zakochani w swoich 310xt, że nie dociera do was, że wygodniejsza w ładowaniu/przesyłaniu danych była 305?

I jakoś nikt nie potrafi odpowiedzieć, jak się włącza alert tempa, rzecz dla mnie absolutnie niezbędną...
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu pisze: Alert tempa jest ale tylko w ramach zdefiniowanego treningu. Musisz taki trening utworzyć albo z poziomu zegarka albo z poziomu Garmin Connect. W takim treningu jak parametr zakresu podajesz tempo et voila.

Cóż za wspaniałe rozwiązanie, LOL.

Szkoda, że w 305 po prostu BYŁ alert tempa. A w 310 jest alert tętna, dystansu, czasu, a tempa brak i trzeba robić jakieś cuda...

Podsumowując: kupiłem 310xt bo potrzebowałem mocniejszej baterii. W zamian otrzymałem urządzenie pod każdym innym względem dla mnie gorsze niż 305...

No dobra, 310 jest mniejszy niż 305, to tez zaleta.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

To po chu... kupowałeś 310 ośla łąko? Trzeba było przed zakupem się doedukować (chyba, że to Cię jednak przerosło, problemy z czytaniem?) a nie wylewasz teraz żale na lewo i prawo jak cnotka niewydymka.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
ODPOWIEDZ