Altra Torin

duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecydowałem się założyć osobny temat aby nie zawalać tematu o butach do ultra, bo Torin 7 to jednak but na asfalt - śmiało można temat wykorzystać do całej tej serii, gdyby ktoś chciał.
Dodatkową motywacją okazały się pierwsze oznaki problemów, ale nie uprzedzajmy faktów ;)

Kupione na świetnej promce na zalando w październiku ubiegłego roku celem wrzucenia do rotacji jako buty do spokojniejszych, dłuższych wybiegań ale na zerowym dropie. Ze względu na mocne rotowanie, nie mierzę ile biegam w danych butach (jestem na to za leniwy), niemniej oceniam, że w Torinach zrobiłem około 150, może 200 km + nieco chodzenia. Wszystko to w dosyć sprzyjających warunkach, bo nie wyciągałem ich na śnieg czy deszcz, latałem po chodnikach / ścieżkach rowerowych / asfalcie, nie wyskakiwałem do lasu itd.

Wrażenia:

+ Bardzo wygodne, miejsca tak z przodu jak i z tyłu sporo, o ile konkretnie zawiążemy
+ Komfort! To nie są pluszaki jak no. ostatnie wypusty NB, ale amortyzacja przy mojej wadze (~72 kg) jest więcej niż wystarczająca nawet do długiego wybiegania, max. to było 32 km na jeden raz i spisały się świetnie. Poza tym, nie czuć w nich dropu 0 ze względu na wyższy stack więc moim zdaniem mogą dobrze nadać się do tego co sam robię tj. rotowania
+ Stabilne, zapewne przez sporą szerokość, nie miałem problemów żadnych pod tym względem
+ Co prawda nie biegałem w deszczu, zdążyło się jednak nieco po deszczu, ma mokrej nawierzchni i nie było problemów z przyczepnością. Czułem się pewnie, można lecieć
+ Całkiem nieźle oddychają, może mogłyby być pod tym względem nawet nieco lepsze, ale póki co miałem okazję już biegać gdy było około 26-28 stopni i były ok, stopa się nie gotuje
+ Wygodny język, który nie robi żadnych problemów przy wiązaniu na węzeł biegacza (o tym niżej)


- Normalne wiązanie bardzo słabo trzyma, mam stopy szerokie na całej długości a mimo to czułem, jakbym w nich nieco pływał. Dopiero wiązanie na węzeł biegacza tj. z ostatnią dziurką pozwoliło to ograniczyć. Dodatkowo, oryginalne sznurówki mają tendencje do szybkiego rozwiązywania się jeżeli nie lecimy na dwie kokardki
- Trudno określić to jako minus, ale wspomnę: nie zachęcają do szybszego biegu. Nie powiem, aby zamulały, ale jak dla mnie to but w którym biega się powyżej 5:15/km, bo próbując to zbić, po prostu miałem wrażenie, że para idzie w gwizdek
- Wytrzymałość! To moje największe zastrzeżenie, bo przebieg nie jest duży, a już widzę na jednym z butów lekkie rozchodzenie się cholewki z przodu -> ten sam problem opisują niektórzy na Reddicie. Na razie nie wymaga to uwagi, ale obserwuję i po złych doświadczeniach w podobnym miejscu z Olympusem sądzę, że pewnie się posypią szybko


Mój werdykt
Biorąc pod uwagę cenę promocyjną (265 zł), jestem zadowolony - ale zaznaczam, że mając na uwagę coraz większe wątpliwości co do jakości wykonania u Altry, więcej bym za nie nie dał i tego nie polecam, bo kupić nowe za 500-600 zł lub więcej i widzieć jak cholewka siada po np. 300 km byłoby zwyczajnie wyrzucaniem kasy w błoto. Sam podjąłem decyzję, że jeżeli w ciągu kolejnych ~100 km coś się tam posypie, to kończę swoją przygodę z tą marką tak w trailu jak i na asfalcie
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8833
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Altra ma u nas swój wątek, choć dawno już tam nikt nie pisał:
viewtopic.php?f=37&t=56322

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Tez kupiłem w tym samym czasie, ale jeszcze nie wdrożyłem do rotacji. Czekają...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8833
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Miałem trzy modele Torin i każdy to zupełnie inny but.
Altra nieźle tu miesza.
Już pisałem w innym wątku, Torin muszę kupować numer większe.
Nie wiem jak jest z obecnymi.

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Mk7 nie trzeba większych. Za to wszystko, co jest na 'slimie', owszem.

Teraz to miesza VF (zwężanie i obcasy). Oby się z tego kolejne Północne Zbocze nie zrobiło...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie mam porównania z 5 czy 6, ale u mnie rozmiar który biorę w innych butach tutaj pasuje idealnie i jest lekki zapas na długie biegi
ODPOWIEDZ