Adidas Solar Glide 19: Waga butów prawy vs lewy

Awatar użytkownika
Xsieciunio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2020, 19:51
Życiówka na 10k: 46:02
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Cześć Wszystkim,

To mój pierwszy post więc proszę Was o wyrozumiałość.

Mamy kwarantannę a ja kupiłem nowe buty na kolejny sezon. W zasadzie nie był to jakiś przemyślany zakup, zadecydowała promocja + efekt szaleństwa zakupowego online.

Kupiłem Adidas Solar Glide 19. Do przymiarki kupiłem dwa rozmiary 42 2/3 i 43 1/3. Generalnie buty mi podpasowały w większym rozmiarze tj 43 1/3. Coś mnie jednak tknęło żeby je zważyć i porównać najpierw z moimi Saucony Guide ISO a później z resztą mojego sprzętu (z różnymi przebiegami). Jakież było moje zdziwienie wynikami ważenia :) Dla wnikliwych waga kuchenna dokładność +/- 1g :)

Adidas SG 42 2/3 --------------> lewy but 297g; prawy but 293g; róznica p vs l -1,35%

Adidas SG 43 1/3 --------------> lewy but 306g; prawy but 293g; róznica p vs l -4,25%

Saucony Guide ISO 43 --------> lewy but 304g; prawy but 301g; róznica p vs l -0,99%

Asics Cumulus 16 44 ----------> lewy but 339g; prawy but 332g; róznica p vs l -2,06%

Nike Free 4.0 44 ----------------> lewy but 242g; prawy but 243g; róznica p vs l +0,41%

Nike Lunarepic Flyknit 2 43 ----> lewy but 244g; prawy but 244g; róznica p vs l 0,00%

Brooks Ravenna 6 --------------> gdzieś mi się zawieruszyły :)

Czy spotkaliście się z tak dużą różnicą pomiędzy lewym i prawym butem (13 gramów)? Dodatkowo, but prawy w rozmiarze 43 1/3 waży tyle samo co w 42 2/3.

Mam to traktować jako wadę fabryczną? Czy powinienem je zwrócić?

Dzięki za pomoc bo jestem w kropce :)

X.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Saucony Freedom ISO gdzieś ważyliśmy na forum, to też była kilkugramowa różnica w obu butach. Ja bym nie zwracał na to uwagi większej, nawet tego nie odczujesz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Standardowa sprawa. Już o tym dyskutowaliśmy. Nie masz co reklamować. Na nodze tego nie odczujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poniżej masz link do tematu gdzie już o tych różnicach dyskutowaliśmy. Generalnie różnica w wadze to problem jakościowy. Producent określa sobie akceptowalny % różnicy między min i max wagą. Wszystko co się łapie w tej specyfikacji trafia do oficjalnej dystrybucji. Trzeba niestety dopytać producenta co się łapie do specyfikacji. Dla mnie 4% różnicy to wstyd dla producenta, bo to tylko pokazuje że jakość ma w głębokim poważaniu. Niestety przy modelu biznesowym nastawionym na masówkę, jakość schodzi na dalszy plan, bo tu liczą się koszty, a każdy odrzucony but to koszt.

Ja nie czułem w biegu różnicy kilkunastu gram między butami.
Nie zmienia to jednak faktu, że lekki wqrw był, bo jak kupiłem buty za ponad 3 stówki (w promocyjnej cenie), to bym jednak oczekiwał, że cena=jakość.
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=58822
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
Awatar użytkownika
Xsieciunio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2020, 19:51
Życiówka na 10k: 46:02
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

mach82 pisze:Poniżej masz link do tematu gdzie już o tych różnicach dyskutowaliśmy. Generalnie różnica w wadze to problem jakościowy. Producent określa sobie akceptowalny % różnicy między min i max wagą. Wszystko co się łapie w tej specyfikacji trafia do oficjalnej dystrybucji. Trzeba niestety dopytać producenta co się łapie do specyfikacji. Dla mnie 4% różnicy to wstyd dla producenta, bo to tylko pokazuje że jakość ma w głębokim poważaniu. Niestety przy modelu biznesowym nastawionym na masówkę, jakość schodzi na dalszy plan, bo tu liczą się koszty, a każdy odrzucony but to koszt.

Ja nie czułem w biegu różnicy kilkunastu gram między butami.
Nie zmienia to jednak faktu, że lekki wqrw był, bo jak kupiłem buty za ponad 3 stówki (w promocyjnej cenie), to bym jednak oczekiwał, że cena=jakość.
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=58822
Dzięki Wszystkim, szczególnie dla mach82 za linka. Poczytałem posta i widzę, że nie tylko Adidas ma problemy z utrzymaniem powtarzalności produkcji. Szkoda tylko, że dość drogim butem (cena przed obniżkami 599 zł) Adidas równa do jakości z Lidla!

Mach82, tak btw ja też te buty kupiłem na Zalando, może oni biorą jakieś wybrakowane partie.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Xsieciunio pisze:
mach82 pisze:Poniżej masz link do tematu gdzie już o tych różnicach dyskutowaliśmy. Generalnie różnica w wadze to problem jakościowy. Producent określa sobie akceptowalny % różnicy między min i max wagą. Wszystko co się łapie w tej specyfikacji trafia do oficjalnej dystrybucji. Trzeba niestety dopytać producenta co się łapie do specyfikacji. Dla mnie 4% różnicy to wstyd dla producenta, bo to tylko pokazuje że jakość ma w głębokim poważaniu. Niestety przy modelu biznesowym nastawionym na masówkę, jakość schodzi na dalszy plan, bo tu liczą się koszty, a każdy odrzucony but to koszt.

Ja nie czułem w biegu różnicy kilkunastu gram między butami.
Nie zmienia to jednak faktu, że lekki wqrw był, bo jak kupiłem buty za ponad 3 stówki (w promocyjnej cenie), to bym jednak oczekiwał, że cena=jakość.
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=58822
Dzięki Wszystkim, szczególnie dla mach82 za linka. Poczytałem posta i widzę, że nie tylko Adidas ma problemy z utrzymaniem powtarzalności produkcji. Szkoda tylko, że dość drogim butem (cena przed obniżkami 599 zł) Adidas równa do jakości z Lidla!

Mach82, tak btw ja też te buty kupiłem na Zalando, może oni biorą jakieś wybrakowane partie.
Kupiłem tydzień temu na zalando Bostony 8. Lewy i prawy idealnie 234g. Co z jakością? Na pierwszy rzut oka OK ale więcej będę mógł powiedzieć jak zrobię 1500km.
ODPOWIEDZ