Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Żaden
I to jest, moim zdaniem, jedyny minus Ambita.
Tylko pika, a nie pryka ;)
New Balance but biegowy
montalb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

siena_driver pisze: Ambit 2 ma barometr, altimetr, takie tam :) Zegarek multisportowy, triathlonowy i do tego outdoorowy dla tych, co lubią po górach łazić. 2S tego nie posiada.
Cześć, to niezupełnie tak. Rzetelny opis i porównanie obu modeli jest oczywiście tu: http://www.dcrainmaker.com/2013/04/suun ... eview.html Czytamy tu między innymi: "Both the Ambit2 and Ambit2 S deliver on all three sports for triathlon, and they have multisport mode – critical for racing".

Ktoś tam wyżej pyta o różnice. Różnice między Ambitem2 i Ambitem2S wypunktowane są przez Rainmakera w osobnej sekcji (Differences between the Ambit2 and the Ambit2 S) pod koniec opisu. Wymienia on:

1. Brak wysokościomierza (altimetru) barycznego w Ambicie 2S. Oczywiście jednak wersja 2S również podaje nam wysokość i "rysuje" wysokościowy profil naszego przemieszczania się, bazując na danych uzyskanych via pozycja GPS. Moim zdaniem do zastosowań typu chodzenie/bieganie po szlakach turystycznych (np w Tatrach) jest to rozwiązanie wystarczające, a w pewnych sytuacjach nawet (o dziwo) lepsze. Posługiwanie się wysokościomierzem barycznym nie jest bowiem znowuż takie bardzo proste (np. powinno się go skalibrować na znanej nam wysokości).

2. Brak czujnika temperatury w Ambicie 2S.

3. Inna bateria. Jak pisze Rainmaker, "the Ambit2 S has a GPS-on battery life of 25 hours (every-60s), whereas the Ambit2 has upwards of 50 hours (every 60s). At 1-second recording, it’s 8 hours and 15 hours.". Z mojego punktu widzenia jest to jedyna istotna przewaga wersji Ambit2.

4. Z kolei wersja 2S jest nieco cieńsza (niby tylko 2 mm - ale mogą decydować o tym, czy dopnie Wam się mankiet koszuli; wspominam o tym nieprzypadkowo, bo Ambita spokojnie można nosić na co dzień) i lżejsza (73g vs 93g), ma też nieco większą gamę kolorystyczną i - co oczywiste - jest tańsza.

W tym kontekście nazywanie przez któregoś z dyskutantów Ambita 2S wersją wykastrowaną jest oczywiście nieporozumieniem.

Z punktu widzenia użytkownika Ambita 2S mogę powiedzieć na razie tyle, że jestem zadowolony z tego produktu. Dobre wrażenie robi na mnie jakość wykonania, to, jak szybko zegarek łapie sygnał GPS (od ręki) oraz precyzja pomiarów na basenie (po ostatniej aktualizacji). Nie mam jednak żadnego porównania do innych zegarków z GPS, bo nigdy wcześniej z nich nie korzystałem!

Na moją opinię wpływa zapewne i to, że zegarek udało mi się kupić znacznie poniżej ceny katalogowej. Głównym czynnikiem decydującym o zakupie była bardzo atrakcyjna cena, a nie wybór garmin vs suunto itd. Być może gdybym zapłacił za niego 1600 (w zestawie z miernikiem pulsu), to brak sygnalizacji wibracjami wkurzałby mnie mocno. A tak, to jedyne co mnie wkurza, to brak możliwości pełnej obsługi z poziomu zegarka (pewne rzeczy można zmieniać jedynie via komputer), a zwłaszcza w kwestii, o której wspominam niżej. Co do tempa chwilowego, to mi nie skacze, jeśli utrzymuję równe tempo :bum: .


siena_driver pisze: Przy próbkowaniu co 5 sekund 2S wytrzyma 12 godzin na rowerze.
Oczywiście nie podważa to zdania Qby, wersja S ma słabszą, sporo słabszą baterię od dwójki.
Mój egzemplarz przy próbkowaniu co sekundę wytrzymuje około 7 godzin normalnej eksploatacji (tzn. z przełączaniem ekranów co najmniej raz na godzinę :) ) w temperaturze około zera. Potem woła, że zaraz się rozładuje bateria.

Nie znalazłem natomiast w menu zegarka miejsca, w którym można przełączyć próbkowanie na bardziej oszczędne. Moim zdaniem nie piszą o tym również w instrukcji - niezależnie już od tego, czy robi się to z zegarka, czy z kompa. Jak na razie, to dla mnie zarzut numer jeden i niezła wtopa w przypadku firmy z takimi tradycjami militarnymi, nurkowymi i outdoorowymi jak suunto. Jeśli nawet jest to w menu zegarka, to powinni w instrukcji napisać gdzie, bo to dość zasadnicza sprawa.

Btw oczywiście jak już wiecie, gdzie zmienia się próbkowanie, to powiedzcie. Mnie na razie nie chciało się tego szukać w kompie, bo na guzik mi to teraz potrzebne.


pzdr
montalb
BYĆ JAK MEL GIBSON W "CZEGO PRAGNĄ KOBIETY"
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mój błąd, skrót myślowy. Oczywiście z rozpędu w brakach 2S podałem (jako różnicę z 2) multi i TRI, co oczywiście nie jest prawdą.

Próbkowanie:
Wchodzisz z poziomu movescount na Gear (Przekładnia) i swój zegarek
Potem sekcja 'personalizacja ustawień' > wybór/edycja trybu sportowego > 'ustawienia zaawansowane' i masz 'dokładność GPS' (1s,5s,60s,off) ustawianą per tryb sportowy
montalb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

siena_driver pisze: Próbkowanie: Wchodzisz z poziomu movescount na Gear (Przekładnia) i swój zegarek
Potem sekcja 'personalizacja ustawień' > wybór/edycja trybu sportowego > 'ustawienia zaawansowane' i masz 'dokładność GPS' (1s,5s,60s,off) ustawianą per tryb sportowy
Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli potwierdzałoby się, że częstotliwości próbkowania nie ustawimy z poziomu zegarka, musimy w celu wejść na serwis movescount.

Cieszę się jednak niezmiernie, że idzie to "po trybach". Czyli możemy sobie ustawić "running" z próbkowaniem co sekundę, "trail running" co pięć sekund i "hiking" co minutę, a tryby na szczęście wybieramy z zegarka :bum: To oczywiście zasadniczo zmienia postać rzeczy.


Btw1: tak wady i zalety Ambit2/2S widzi DC Rainmaker:

Pros:
- Multisport mode is now included, and customized creation of these modes is neat
- Supports power meters
- New App Functionality increases ability for unit to be customized
- Now supports swimming (openwater and pool)
- FusedAlti helps in narrowing the gap between GPS and barometric altimeters
- Movescount site updates fairly impressive in some areas
- Route navigation forward and backwards is handy

Cons:
- Multisport mode needs transition times added (manual workaround is semi-functional)
- Ambit2 S battery is tough for iron-distance triathletes with power meters
- No vibration alarms on any of the Ambits


Btw2: Ambit 2 jest obecnie rekomendowany przez DC Rainmakera jako najlepszy (Best in Class) zegarek na rynku w kategorii Trail/Ultra Running. Dla ciekawości, w pozostałych kategoriach biegowych wygląda to tak:
Road Running – Best in Class: Garmin FR620;
Running – Moderate/Mid-Range: Garmin FR220;
Running – Budget Range: Garmin FR10



edyta:miało być trail running a nie trial running
BYĆ JAK MEL GIBSON W "CZEGO PRAGNĄ KOBIETY"
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jednak jeżeli multisport nie jest konieczny, to między ambite1 a 2 nie ma wielkiej różnicy.

tak, na marginesie, jeżeli ktoś tłumaczył stronę movescounta to powinien się udławić tą kasą. Gear = przekładnia? wtf?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
montalb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:jednak jeżeli multisport nie jest konieczny, to między ambite1 a 2 nie ma wielkiej różnicy.
Mniej więcej to samo pisze DC Raimmaker.
Qba Krause pisze:tak, na marginesie, jeżeli ktoś tłumaczył stronę movescounta to powinien się udławić tą kasą. Gear = przekładnia? wtf?
Aż wszedłem na movescounta, żeby to zaobaczyć tę "przekładnię". Co ciekawe, jest to chyba świadomy zabieg (chybiony moim zdaniem), bo w miejscu, gdzie pokazane są urządzenia z jakich korzystamy, gear jest już tłumaczone jako sprzęt.

pzdr
montalb
BYĆ JAK MEL GIBSON W "CZEGO PRAGNĄ KOBIETY"
Awatar użytkownika
merlin
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 01 cze 2007, 14:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:30:23

Nieprzeczytany post

Dla mnie jedyną wadą jest właściwie brak możliwości zaprogramowania bardziej skomplikowanego treningu :(. Próbowałem rozgryźć aplikacje ale również poległem. Mam nadzieję, że w pewnym momencie suunto coś z tym zrobi - z ich wyszukiwaniem również.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Michał Szerling
[url]http://trifit.pl[/url]
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

http://www.seckle.ch/tools/suunto-ambit ... erval-app/

piramidę czy inne interwały bez problemu tym wygenerujesz :)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

siena_driver pisze:http://www.seckle.ch/tools/suunto-ambit ... erval-app/

piramidę czy inne interwały bez problemu tym wygenerujesz :)
dzięki, normalnie piwo w Twojej intencji wypije :)
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

siena_driver pisze:Mój błąd, skrót myślowy. Oczywiście z rozpędu w brakach 2S podałem (jako różnicę z 2) multi i TRI, co oczywiście nie jest prawdą.

Próbkowanie:
Wchodzisz z poziomu movescount na Gear (Przekładnia) i swój zegarek
gear to po angielsku sprzet/osprzet a nie przekladnia ;-)
w tym znaczeniu oczywiscie bo znaczen jest wiecej
"clean your gear" - wyczysc swoje rzeczy/osprzet a nie przekladnie ;-)
zyga
gregoryc
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2012, 10:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć

Przymierzam się do kupna Ambita2 lub 2S i w związku z tym mam pytanie, obecnie mam Polara RS300X z footpodem, kiedy klikam Lap-a podczas biegu pokazuje mi on parametry lapa np. średnie tętno, tempo, czas i dystan (informacje są wyświetlane przez kilka sekund na ekranie), czy w Ambitach jest tak samo? Lub czy można podejrzeć parametry lapa bez przerywania treningu?

Wg jednej z recenzji, którą czytałem Ambity potrafią wyświetlać średnie tętno lapa, pytanie tylko czy w trakcie lap-a (na bieżąco) czy po?

Grzesiek
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zyga, ja to wiem, zapewne inni też. Natomiast faktem jest, że mufskant z polskimi ustawieniami ma to przetłumaczone jako 'przekładnia' ;)

Gregory, czas, tempo i dystans pokaże. Tętna chyba nie. Ekran podsumowania lapa nie jest (chyba) definiowalny ani z poziomu sieci, ani tym bardziej z zegarka.

Cichy, za moją lewą kostkę to nie piwo, a dobry dżony łolker lepiej ;)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

tempo last lapa mozna sobie ustawić jako jeden z wyświetlanych parametrów, czego np, garniaki nie miały.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

305 być może nie miała, 310 ma :)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja jestem starej daty :hej:
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ