MatiR - komentarze do bloga

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No co za ... ogór no! :D
Sebastian widzisz to?!
New Balance but biegowy
sebastian899

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:No co za ... ogór no! :D
Sebastian widzisz to?!
Ogor i to do kwadratu :hahaha: A tak na poważnie to rozumie decyzję , też przechodzilem przez takie znużenie prowadzeniem bloga i przerwa dobrze mi robiła . Wiadomo trochę żal bo nie będzie z kogo beki sobie robić , ale odrobimy to na wiosnę podwójnie xd( jak nie wytrzymam to zawsze mogę Ci pospamowac mesendzera :hej: ). Co do Twoich filmików to myślę że 9/10 obecnych tutaj ma dużo gorsza technikę od Ciebie więc wychwytywanie błędów było by trochę ...... Zdrówka na ten Nowy Rok .P
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1447
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Dzięki...
sebastian899 pisze: do Twoich filmików to myślę że 9/10 obecnych tutaj ma dużo gorsza technikę od Ciebie więc wychwytywanie błędów było by trochę ...... Zdrówka na ten Nowy Rok .P
Czemu byłoby ... ? Mi nie chodzi o dialogi typu...
"No słaby ten twój krok biegowy i góra sztywna" ,
"Łeee tam p...sz. Ja to chociaż bez problemu złamię 3min na 1000m, a ty co ? :bum: "

Tak to możemy sobie popisać we dwóch, bo gdzieś tam czujemy granicę żartu u siebie. Jak widzę kogoś jak biegnie to często łapię się za głowę, ale nigdy nie skrytykuję, bo po co. Najważniejsze, że się rusza i biega dla siebie czy tam kogo i podejmuje działanie.

Jak ktoś ileś lat siedzi w bieganiu i się tym interesuje i swoje w życiu widział to nawet niech biega teraz i 10km/60min. Nie ma to dla mnie znaczenia jeśli potrafiłby w sposób przystępny przekazać ciekawe rzeczy i przydatne.

W nożnej każdy trener musi potrafić kopnąć piłkę ? Część trenerów tenisa ziemnego nie potrafi odbić piłki (no dobra, umiejętność nagrywania piłek jest przydatna :bum: ). Ja chętnie poczytam jakieś spostrzeżenia, coś przeczytam, część treści pewnie oleję, część wezmę dla siebie i z niej skorzystam. Ja tak to widzę.
Może i moje wyniki biegowe dla kogoś byłyby marzeniem. Realia są takie, że te moje wyniki biegowe poprawiłby pierwszy z brzegu nieco bardziej kumaty młodzik.

Idealną i pewnie utopijną rzeczą na tym moim blogu byłoby gdyby ktoś mi napisał - no dobra... no ten i ten element nie pyka. Mam swoje ograniczenia i mimo że jestem dość sprawny w ogólnym znaczeniu to ruchomość w niektórych stawach woła o pomstę... To taki przykład z brzegu.
Lata zaniedbań po prostu gdzie niby trenując piłkę tak naprawdę to był pseudo trening... Brak też kogoś kto potrafiłby mnie uświadomić no i też inne rzeczy w głowie.

Idealnym zwrotem dla mnie byłoby gdyby nawiązała się dyskusja na temat np. ćwiczeń uzupełniających... ABC itd.
Jest pełno tych materiałów tutaj na stronie, na youtubach, ale... No dobra, bo popłynąłem :hahaha:

Dla mnie bieganie no albo szuranie bo to adekwatna nazwa do tego poziomu, to nie tylko samo wyjście na dwór i zrobienie iluś tam km.
Odkąd bawię się w bieganie to najwięcej "wiedzy czy tam świadomości" zyskałem gdy nie mogłem biegać i musiałem wracać poprzez ćwiczenia uzupełniające i regularne wizyty u fizjo. Gratulacje, pochwały itp. są spoko, ale to tylko wierzchołek człapania
Wolę dyskusje typu "po co", "dlaczego" "a może tak..." ... Mnie osobiście bardziej bawi sam proces i obserwacja.

Matko... :hahaha: Ale wypociny :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

MatiR pisze: Wolę dyskusje typu "po co", "dlaczego" "a może tak..." ... Mnie osobiście bardziej bawi sam proces i obserwacja.
No to pisz podyskutujemy...
Tylko proszę nie gmatwaj wszystkiego w jednym zdaniu. Mam zawsze problemy z twoimi olbrzymimi treściami na 8 tematów w jednym zdaniu bez przycinka i kropki.
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1447
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Na razie nie ma o czym :zero:

Co do przecinka i kropek... Nie no, jak to :orany: ?
Od dawna też zacząłem(albo staram się) pisać w punktach :bum:
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Szkoda, że Twoich wpisów nie będzie, bo wiedz, że dla niektórych truchtaczy czytanie Twojego bloga, bez jakieś wielkiej i wnikliwej analizy jest inspiracją do tego żeby wyjść z domu i zacząć coś ze sobą robić, szukać nowych granic do pokonania i wyjść ze strefy komfortu. Ale to Twój wybór, wszystkiego najlepszego! :usmiech:
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

Szkoda, że udajesz się na urlop blogowy, bo to na pewno jeden z najbardziej poukładanych wątków pod kątem treningów i przy okazji ciekawie się czyta.
Tak czy owak, powodzenia!
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

MatiR pisze:Na razie nie ma o czym :zero:
Jest o czym pisać. Na przykład:
Biodro do przodu!!
https://www.youtube.com/watch?v=pTNZrb18MG0
I jeszcze lepiej:
https://www.youtube.com/watch?v=sRgTgv1EaYA
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1447
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Zbiorę kilka filmików w jeden z tego co uda mi się uzbierać od roku 2018 do 2020... Z różnych prędkości.
Powiedzmy od 4'40" do 3'20"-3'30".
Wniosek będzie cały czas ten sam, ale porównamy to z tym czy będzie jakaś poprawa za 2-3miesiące (Nie wymuszając ruchu).
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

MatiR pisze:Zbiorę kilka filmików w jeden z tego co uda mi się uzbierać od roku 2018 do 2020... Z różnych prędkości.
Powiedzmy od 4'40" do 3'20"-3'30".
Wniosek będzie cały czas ten sam, ale porównamy to z tym czy będzie jakaś poprawa za 2-3miesiące (Nie wymuszając ruchu).
Bez wymuszenia ruchu nie będzie zmiany.
Zmiana musi być funkcjonalna. W tym musisz uważać na prace mięśnia i jego antagonisty. Antagonista musi tez byc brany pod uwagę, bo hamuje ruch.
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1447
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Chodziło bardziej o to bym nie kombinował pod kamerę, a po nagraniu powrót do nawyków.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3896
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

MatiR pisze:Z dniem dzisiejszym przechodzę na treningi pisane własnoręcznie
Kurde, to w takim razie tym bardziej powinieneś opisywać wszystko na blogu. Chyba. :niewiem:
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1447
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Może i tak, może i nie. Do regularnego raportowania wrócę pewnie od marca.
Na razie wolę zająć się bieganiem, a najbliższe 6tygodni chciałbym solidnie przepracować.

Najważniejsze kwestie dla mnie i tak rzucam do Rolliego.
Tutaj jak już wrzucę w całości te ostatnie 4 tygodnie to chętnie poczytam uwagi i cudze spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3896
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rozumiem, Twoja decyzja.
Tylko trochę co innego miałem na myśli, nie to żebyśmy doradzali, a raczej podglądali.
Jakie Rolli ma podejście do treningu to wiemy, a pewno parę osób zainteresowałoby podejście Twoje.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: Jakie Rolli ma podejście do treningu to wiemy,
Jakie? Tez mnie ciekawi.
ODPOWIEDZ