Uriasz - komentarze do bloga

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Miło poznać Kolegę :usmiech: Bedę podglądał i .... do roboty!!! :oczko: :uuusmiech: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wrestler
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 08 kwie 2015, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Powodzenia w osiągnięciu celów
Per aspera ad aspra
BLOG
KOMENTARZE
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Zycze systematycznosci, a ppoprawa bedzie z miesiaca na miesiac

Powodzenia
Awatar użytkownika
wrestler
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 08 kwie 2015, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Na początku waga szybko leci potem jest już trudniej. Do każdej czynności organizm się przyzwyczaja i mniej go kosztuje jej powtarzanie :)
Per aspera ad aspra
BLOG
KOMENTARZE
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Cześć,

w piątek przed zawodami albo wcale, albo coś krótkiego + 2-3 przebieżki o 100m. W Kowalewie trasa podobno szybka, więc o życiówkę możesz powalczyć (a właściwie to dopiero ją ustanowić, bo żeby mówić o rekordzie życiowym to powinien on być osiągnięty na"koszernej" atestowanej trasie, kierowanie się gps jest obarczone dużym błędem).

Niestety nie uda mi sie zawitać do Kowalewa. Powodzenia.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiem, że fajnie się czyta Twojego bloga. Przypomina mi się jak tempo 5/km wydawało mi się prędkością światła, a 5km w tempie 5:13 wzbudzało mój niegasnący dla siebie podziw ;) Życiówkę pobijesz na 100%, zobaczysz jak mobilizująco działają zawody na człowieka. Grunt to nie zacząć za szybko.

Życzę powodzenia w sobotę :taktak:
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Dzięki Skoor, Buniek. Zobaczymy jak wyjdzie
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Witam kolegę!
Moja opinia ból łydek:
Raczej zaczne od Achillesa bo mam to sprawdzone (pewne )
Achilles to: 1. po przebieżkach
2. but o niskim dropie( różnicy pięta itp)
3. szybkie bieganie ze śródstopia
łydka : szczególnie po biegu na śliskiej nawierzchnii . Mogą
objawy achillesa moga też przejść na łydkę( nie sprawdzone ).
styl biegu ( wymuszający pracę łydek i achillesów ).
Szybkie biegamie kumuluje objawy( stąd te kilkuletnie treningi u niektórych).
Możba coś tam dodać , ale chyba wystarczy argumentów :usmiech:
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cyt. z bloga:
Mam dylemat jak liczyć swoje rekordy? Czas brutto czy netto?
Wszystko przez klasyfikacje po 2 konkursach. Tam pokazane są moje czasy netto, a ja natomiast dla siebie brałem czasy brutto.
Zagmatwane to jakoś.

Czego nie rozumiesz?
Wedlug mojej wiedzy czas netto to czas od przekroczenia startu do przekroczenia mety.
Czas brutto to czas od strzału startera do przekroczenia linii mety.

MIerząc czas brutto będziesz miał nieprawdziwy, słabszy czas. Im więcej ludzi w strefach przed Tobą na starcie oddziela Cię od linii - tym gorszy czas na mecie. Brutto.
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Aha. Czyli netto jest na moją korzyść. Dlaczego jednak na zawodach klasyfikują wg brutto?
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bo prawie każdy ma brutto , oprócz elity - w regulaminie jest zapis, ilu pierwszych zawodników ma liczony czas netto. Zazwyczaj jest to ścisła elita, np 50 osób.

i nie: nie jest na korzyść :oczko: - jest po prostu tym prawdziwym.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem powinieneś dobrze się zastanowić, co chcesz osiągnąć, co musisz zrobić, by to zrealizować i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego to mogło do tej pory nie wychodzić.

Te cele, które wymieniłeś są raczej bardzo niespójne.
Posługując się tabelami Danielsa:
21 minut / 5 km odpowiada ok. 43:30 / 10 km i... 1:36 w połówce. :ble:
Oczywiście przy założeniu, że się odpowiednio trenuje pod te dystanse. Z tego by wynikało, że oczekiwania dotyczące krótkich biegów masz wysokie lub patrzysz na półmaraton przez pryzmat obecnego przygotowania do niego (którego właściwie nie było) i stąd tak słaby cel jeśli chodzi o połówkę.

Co do konkretnych celów:

5 km:
Sądzę, że sub 21 na początku lipca to może być zbyt ambitny cel. Prędzej bym się nastawiał na walkę o zejście poniżej 22 minut. No chyba, że faktycznie czujesz się mocny i warunki będą sprzyjały. Z treningów trudno coś wywnioskować, bo w zasadzie chyba nie robisz jednostek pod ten dystans.

10 km:
Jeśli będziesz w stanie pobiec 21 minut (lub nawet 21 z grubymi groszami) na 5 km, to poniżej 46 minut na dychę powinno Ci się "samo" nabiegać i nie być specjalnym wyzwaniem.

Półmaraton:
Twoje rekordy na 5 km i 10 km są z tego samego poziomu, a połówka bardzo mocno od nich bardzo odbiega (z tabel powinna być w okolicach 1:43). Wydaje mi się, że tu są po prostu braki w wytrzymałości. Biegasz mało i głównie w krótkich biegach. A przy trudnych letnich warunkach, zgon w końcowej fazie biegu będzie tylko mocniejszy.
Tu chyba najłatwiej o poprawę.

Pisząc powyższe trochę opieram się na szczątkowych danych, bo chyba nie biegasz zbyt często zawodów, a treningi to głównie BSy i krótkie rytmy.

Powodzenia. ;)
10k: 35:42
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

dziki_rysio_997 pisze:Moim zdaniem powinieneś dobrze się zastanowić, co chcesz osiągnąć, co musisz zrobić, by to zrealizować i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego to mogło do tej pory nie wychodzić.

Te cele, które wymieniłeś są raczej bardzo niespójne.
Posługując się tabelami Danielsa:
21 minut / 5 km odpowiada ok. 43:30 / 10 km i... 1:36 w połówce. :ble:
Oczywiście przy założeniu, że się odpowiednio trenuje pod te dystanse. Z tego by wynikało, że oczekiwania dotyczące krótkich biegów masz wysokie lub patrzysz na półmaraton przez pryzmat obecnego przygotowania do niego (którego właściwie nie było) i stąd tak słaby cel jeśli chodzi o połówkę.

Co do konkretnych celów:

5 km:
Sądzę, że sub 21 na początku lipca to może być zbyt ambitny cel. Prędzej bym się nastawiał na walkę o zejście poniżej 22 minut. No chyba, że faktycznie czujesz się mocny i warunki będą sprzyjały. Z treningów trudno coś wywnioskować, bo w zasadzie chyba nie robisz jednostek pod ten dystans.

10 km:
Jeśli będziesz w stanie pobiec 21 minut (lub nawet 21 z grubymi groszami) na 5 km, to poniżej 46 minut na dychę powinno Ci się "samo" nabiegać i nie być specjalnym wyzwaniem.

Półmaraton:
Twoje rekordy na 5 km i 10 km są z tego samego poziomu, a połówka bardzo mocno od nich bardzo odbiega (z tabel powinna być w okolicach 1:43). Wydaje mi się, że tu są po prostu braki w wytrzymałości. Biegasz mało i głównie w krótkich biegach. A przy trudnych letnich warunkach, zgon w końcowej fazie biegu będzie tylko mocniejszy.
Tu chyba najłatwiej o poprawę.

Pisząc powyższe trochę opieram się na szczątkowych danych, bo chyba nie biegasz zbyt często zawodów, a treningi to głównie BSy i krótkie rytmy.

Powodzenia. ;)
dzięki za komentarz. Odnośnie tabel Danielsa itd. To jestem jeszcze zielony.
Na połówkę owszem nie było przygotowań ani na tą w maju, ani na tą ostatnią. Pobiegłem żeby zejść z czasem poniżej rekordu ale w obu przypadkach tak piszesz mam słaba wytrzymałość na ostatnie 5-6 km Co do celu na 5 km to może przesadziłem z tym 21 i powinienem napisać poniżej 22 co jest bardziej prawdopodobne w tej chwili. No ale zobaczymy. Do tej pory biegałem bo biegałem nie patrząc tak na czasy, ale jak zrobiłem 46:25 z samego biegania to chciało się lepiej a tu już trzeba trenować tak mi się wydaje. Wiec dopiero zaczynam przygody z różnymi treningami. Niestety nie mam zbyt dużo czasu i maks 3 razy w tygodniu jest dla mnie osiągnięciem celu na tydzień.
Szukam też wskazówek, jak trenować żeby biegać szybciej i być mocniejszym i stąd wyczytałem żeby zejść do 45 na dychę przy 3 wybiegach w tyg. Powinno się biegać 12 BS / 8 i 6 z mocniejszymi akcentami i narazie się tego trzymam. Zobaczymy co wyjdzie.
Co do półmaratonu to jak pisałem w ostatnich dwóch do 16-17 km utrzymywałem tempo na 1:50 a potem musiałem marszobieg stosować. Widać ze mam braki w wytrzymałości.
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Dla mnie dziwnym jest to, że się zatrzymałeś. Może za mało głośno mówiłeś sobie, że to DYCHA, a nie piątka ;) i jak planowałeś lecieć na 46:30 czyli 4:39, otworzyłeś 4:32, a kolejny pyknął 4:15 to coś z realizacją założeń taktycznych Ci siadło :bum:
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
ODPOWIEDZ