MatiR - komentarze do bloga

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
agnesHel
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 29 lip 2021, 17:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

o czizus...z tego sie eksperyment zrobił. Marzenia są po to by je spełniać. Ciekawe to będzie :hejhej:
kup te trailówki, to może i stopy dłużej wytrzymają i wszelakiego rodzaju bóle po crosach będą mniejsze. Powodzenia.
Ach te bieganie

Blog -> viewtopic.php?f=27&t=64110

Komentarze -> viewtopic.php?f=28&t=64111
New Balance but biegowy
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1444
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

agnesHel pisze: 24 sty 2023, 20:25 o czizus...z tego sie eksperyment zrobił. Marzenia są po to by je spełniać. Ciekawe to będzie :hejhej:
kup te trailówki, to może i stopy dłużej wytrzymają i wszelakiego rodzaju bóle po crosach będą mniejsze. Powodzenia.
Dzięki !
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post




Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Olej plany, bo ewidentnie odbierają radość z biegania (człowiek niewolnikiem planu i związane z tym frustracje). :-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
sebastian8999
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 22 kwie 2022, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba to 1 raz kiedy po przeczytaniu Twojego postu
jakoś nie mam ochoty na docinki , też uważam że w tym przypadku poważnie należało by się zastanowić czy te ultra w lipcu sobie nie podarować i jako priorytet w najbliższym czasie postawić na zdrowie ,ale nie będę się wymadrzal jestes dorosły facet i jest to Twoje życie , uporaj się z tym biodrem jak najszybciej bo teraz to jest najważniejsze na pewno .
blog viewtopic.php?f=27&t=63967

komentarze viewtopic.php?f=28&t=64031 10 km- 32.44 Poznań 8.10.23
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1444
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

sebastian8999 pisze: 13 lut 2023, 09:25 Chyba to 1 raz kiedy po przeczytaniu Twojego postu
jakoś nie mam ochoty na docinki , też uważam że w tym przypadku poważnie należało by się zastanowić czy te ultra w lipcu sobie nie podarować i jako priorytet w najbliższym czasie postawić na zdrowie ,ale nie będę się wymadrzal jestes dorosły facet i jest to Twoje życie , uporaj się z tym biodrem jak najszybciej bo teraz to jest najważniejsze na pewno .
weuek pisze: 12 lut 2023, 23:28 Olej plany, bo ewidentnie odbierają radość z biegania (człowiek niewolnikiem planu i związane z tym frustracje). :-)
W grudniu nad tym mocno debatowałem - straty, ryzyko itd. Nie mam teraz możliwości by podjąć się zabiegu na biodro - do lata muszę być na chodzie. Latem mogę sobie parę dni poleżeć po operacji i dochodzić do siebie bez presji czasu

Frustracji jakoś nie ma - pomaga fakt, że to biegowy "last dance" bo jeśli mam się podjąć zabiegu to wiem, że później czeka mnie kilka miesięcy przerwy. Gdy się o tym pomyśli to się ceni każdy kilometr.

Gdy pomyślę, że jest lato, spoko pogoda. Stoję (w miarę przygotowany, z biodrem które nie jest w gorszym stanie niż teraz) w Lądku Zdroju na starcie z zamiarem realizacji jednego z marzeń to ja te parę miesięcy się "pomęczę".
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

5 dni w Norwegii po górach chodziłem w Salomonach outpulse. Zajabiście wygodne, szybko schną i mają jakąś plastikową płytkę dzięki której kamoli nie czuć. Czy to się nadaje na ultra nie wiem ale ja bym w tym biegł

https://8a.pl/buty-turystyczne-salomon- ... leek-green
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ogólnie to jak czegoś sam nie kupisz i nie sprawdzisz na sobie, to się nie przekonasz, co tak naprawdę będzie dla ciebie dobre.
Speedgoat mam już kolejne. Ja ogólnie lubię te buty.
Ostatnio @weuek kupił Topo Athletic Ultraventure 3 i jest z nich mega zadowolony.
Od siebie bym ci jeszcze polecił pomyśleć nad Altra Lone Peak. Olympusy są ciężkie, a LP są lżejsze i szybsze, oczywiście mają mniej amortyzacji.
Ja w nich zrobiłem całego KBL.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 706
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Weź idź i przymierz te Speedgoat 5.
Jeśli w kwietniu nie pojawią się szóstki to będę prawdopodobnie kupował kolejne piątki.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co mnie też wkurzyło - garmin pokazuje, że może nawigować tylko "ileś punktów". Po przekroczeniu iluś "podpowiedzi" garmina muszę zdać się na siebie... No i co teraz...
Ogólnie sprawa jest prosta.
Traka dzielisz na mniejsze kawałki. Wszystkie wysyłasz do zegarka. Jeden się kończy, to wczytujesz kolejny.
Trening nie zostanie przerwany. W Garminie możesz w każdej chwili przerwać nawigowanie po danym kursie i wczytać następny.
Jeśli masz telefon na Android, to polecam apkę Locus i wrzucić do niej ten sam trak. Tu można cały.
Oczywiście warto wrzucić też darmowe mapy offline i nie martwić się brakiem zasięgu: http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

Pod Windows do dzielenia traka polecam: https://www.dobreprogramy.pl/gps-track- ... 1412255361
W tym programie robi się to błyskawicznie.
Tu moje screeny jak tłumaczyłem sprawę koledze:
Obrazek
Obrazek

Dodałem punkt podziału w Długopolu:
Obrazek

Możesz dodać, ile chcesz takich punktów i każdy segment zapisać jako osobny trak.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 706
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Dobrze że sprawę butów masz już ogarniętą. Speedgoaty to naprawdę świetne buty.
Zorganizuj teraz sobie kijki.
I jeszcze jedno. Kup sobie krem lub balsam do stóp i wieczorem jak idziesz spać to smaruj stopy.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 15 mar 2023, 14:20 Speedgoat mam już kolejne. Ja ogólnie lubię te buty.
Ostatnio @weuek kupił Topo Athletic Ultraventure 3 i jest z nich mega zadowolony.
Te dwa buty są dla ludzi z kompletnie innymi stopami/oczekiwaniami. Nie można być jednocześnie zadowolonym z obu.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Zdrowia i wytrwałości życzę!
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1140
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Zdrowia i wytrwałości!
I
Wszystkiego dobrego na święta!
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 855
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Napraw się i wtedy dasz znać, jak plany.
ODPOWIEDZ