biegać by biegać

Moderator: infernal

50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Absolutnie nie biegaj w maseczce, to wręcz szkodliwe. Weź jakaś chusteczkę, cieniutki szalik, zawiąż wokół szyi i naciągaj na usta tylko jak widzisz jakiś patrol policji, ewentualnie spanikowanych mijanych ludzi w maseczkach. Jeśli biegasz na odludziu, to rzadko kogo spotkasz, jeśli to centrum miasta to biegaj w porach, gdy ruch jest najmniejszy, unikaj ludzi.
Co do stopy to polecam co 2-3 dni rolowanie jej za pomocą małego rollera o średnicy 5 cm lub piłeczki tenisowej. Na pewno nie zaszkodzi.
No i jakieś podstawowe rozciągania, na forum i na YT jest dużo informacji o tym.
I po przerwie na pewno marszobieg na początek jest zdecydowanie lepszy niż ciągły trucht. Sumarycznie tempo wyjdzie to samo, a mniej się zmęczysz i mniejsza szansa odniesienie kontuzji.
New Balance but biegowy
stev72
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w maseczce medycznej nawet nie próbuję biegać, chyba że w jakiejś sportowej, antysmogowej. Generalnie szukam czegoś na lato do truchtania ale i do zwykłego chodzenia po dworze. Może opaska buff albo takiego typu, z materiału dającego oddychać?
blog 2w1 - proszę o komentarze :)
viewtopic.php?f=27&t=59275
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj zamówiłam pieluchy tetrowe, zarówno kolorowe jak i białe. Materiał biały tetrowy także w drodze. Poszyję z tego maseczki, skoro mamy w tym łachu jeszcze długo chodzić... może to jest jakieś rozwiązanie żeby się nie udusić?
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Bianka16 pisze: Poszyję z tego maseczki, skoro mamy w tym łachu jeszcze długo chodzić...
Blanka, naprawdę nie sadzę, żeby to miało trwać długo. Wg mnie albo "obowiązek" zostanie zastąpiony przez "rekomendację", albo obowiązek pozostanie w miejscach dużych skupisk ludzi w zamkniętych pomieszczeniach: sklepy, komunikacja, kościoły.
Nie wyobrażam sobie funkcjonowania wielu dziedzin gospodarki w maseczkach - sport, gastronomia, turystyka etc. A nawet szkoły, przecież przez tę maseczkę słabo słychać.
Co do szczepionki, to nie wiadomo, kiedy będzie i czy w ogóle będzie, a poza tym nie ma możliwości, aby był obowiązek zaszczepienia się. Więc te wyjaśnienia ministra - podobnie, jak i wcześniejsze, nie mają żadnego uzasadnienia.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zastanawia mnie po czym wnosisz, że nie ma możliwości, aby był obowiązek zaszczepienia się. Jest przecież obowiązek szczepień przeciw wielu chorobom.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 855
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

@Kangoor5: Ale szczepienia są rozkładane tak, że każdy przechodzi je w odpowiednim wieku, przez co przez okres roku szczepiona jest jakaś 1/70 populacji. Są to na dodatek szczepionki sprawdzone i przygotowane przeciwko bakteriom lub wirusom, które nie mutują.

Dlatego np. szczepionka przeciw grypie nie jest obowiązkowa, bo nie chroni przeciw wirusowi, który szybko mutuje, jak ktoś się chce zaszczepić, to może, są niby rekomendacje, ale skuteczność tej szczepionki jest dyskusyjna. Jak jest z tym SARS-2 nie wiadomo, najprawdopodobniej będzie mutował, takie są przypuszczenia, jest za krótko badany, żeby to sprawdzić. Dodatkowo nie ma takiej możliwości organizacyjnej, żeby wyprodukować i zaszczepić całą populację. To by potrwało kilka lat w optymistycznym wariancie. Zresztą leki muszą po wyprodukowaniu przejść testy, powinna zostać sprawdzona szkodliwość i skuteczność, takie procedury trochę zajmują.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dalej nie wiem, dlaczego miałbym być zdziwiony jeśli będzie obowiązkowa.
przemekEm pisze:Zresztą leki muszą po wyprodukowaniu przejść testy, powinna zostać sprawdzona szkodliwość i skuteczność, takie procedury trochę zajmują.
Nie. Te wszystkie testy musza przejść przed wyprodukowaniem.
przemekEm pisze:szczepienia są rozkładane tak, że każdy przechodzi je w odpowiednim wieku, przez co przez okres roku szczepiona jest jakaś 1/70 populacji. Są to na dodatek szczepionki sprawdzone i przygotowane przeciwko bakteriom lub wirusom, które nie mutują.
Wszystko ewoluuje (mutuje), tylko może nie tak szybko. To, że szczepienia są rozkładane niczego nie zmienia, bo niby co miało by to zmieniać? Jak pojawiła się szczepionka przeciw wirusowi polio, to wszyscy chcieli ją dostać jak najszybciej dla swoich dzieci i w krajach rozwiniętych dostali.
Jak jest z tym SARS-2 nie wiadomo, najprawdopodobniej będzie mutował, takie są przypuszczenia, jest za krótko badany, żeby to sprawdzić.
Wystarczająco długo żeby już wiedziec, że mutuje: https://nextstrain.org/ncov/global
Dodatkowo nie ma takiej możliwości organizacyjnej, żeby wyprodukować i zaszczepić całą populację. To by potrwało kilka lat w optymistycznym wariancie.
Te kilka lat to był strzał w ciemo, prawda?
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

Ludzie, błagam, tu są blogi treningowe, jest już milion innych wątków o wirusie i szczepionkach, milion pierwszy nie jest potrzebny. :bum:
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

stev72 pisze:raz, raz, raz próba mikrofonu ;)
taak pogoda prosi się żeby znowu wyjść... wybiec, od poniedziałku będzie można,
tylko w czym biegać bo i bez maski tlenu starczy mi na początku na 20s a w masce.... a w masce ciężko się oddycha bez uprawiania sportu. Więc rozglądam się za alternatywą, w czym biega się najłatwiej? Korony się nie boję bo ciężko ją złapać jak nikogo w pobliżu nie ma. Wstępnie wygooglałem, że może komin biegacza? No a może coś innego?

Chwile czasu jeszcze mam bo leczę kontuzję, wyszedłem na dłuższy spacer, jeszcze przed zakazami i zachciało mi sie potruchtać w nieodpowiednich butach. Śródstopie boli lekko do dzisiaj ale schodzi a w zasadzie przeniosło sie na okolice kostki. Już tak kiedyś miałem, musze przeczekać.
Moze taka maseczka?
Screenshot_20200421_165344.jpg
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Dalej nie wiem, dlaczego miałbym być zdziwiony jeśli będzie obowiązkowa.
przemekEm pisze:Zresztą leki muszą po wyprodukowaniu przejść testy, powinna zostać sprawdzona szkodliwość i skuteczność, takie procedury trochę zajmują.
Nie. Te wszystkie testy musza przejść przed wyprodukowaniem.
przemekEm pisze:szczepienia są rozkładane tak, że każdy przechodzi je w odpowiednim wieku, przez co przez okres roku szczepiona jest jakaś 1/70 populacji. Są to na dodatek szczepionki sprawdzone i przygotowane przeciwko bakteriom lub wirusom, które nie mutują.
Wszystko ewoluuje (mutuje), tylko może nie tak szybko. To, że szczepienia są rozkładane niczego nie zmienia, bo niby co miało by to zmieniać? Jak pojawiła się szczepionka przeciw wirusowi polio, to wszyscy chcieli ją dostać jak najszybciej dla swoich dzieci i w krajach rozwiniętych dostali.
Jak jest z tym SARS-2 nie wiadomo, najprawdopodobniej będzie mutował, takie są przypuszczenia, jest za krótko badany, żeby to sprawdzić.
Wystarczająco długo żeby już wiedziec, że mutuje: https://nextstrain.org/ncov/global
Dodatkowo nie ma takiej możliwości organizacyjnej, żeby wyprodukować i zaszczepić całą populację. To by potrwało kilka lat w optymistycznym wariancie.
Te kilka lat to był strzał w ciemo, prawda?
Dorzuce od siebie, ze w 2009 roku 'wybuchla' świńska grypa, WHO ogłosiło 6 i ostatni stopien epidemi, nikt nic nie zamykał wtedy, szczepionka powstala po 10 miesiacach, a epidemia sama wygasła po 14 miesiącach a nie wszyscy zdążyli sie zaszczepić.

A w Szwecji ludzie domagali sie ogromnych odszkodowań po zaszczepieniu sie na te świńska grype, powikłania zdrowotne byly ogromne.

Polska jako jedyny kraj w Europie ktory nie wykupił szczepionek.
Screenshot_20200421_175137.jpg
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
stev72
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

[.[/quote]Moze taka maseczka?
Screenshot_20200421_165344.jpg
Wysłane z mojego DUK-L09 .[/quote]

świetna i chyba z klimatyzacją ale mnie nie stać ;)

a poważnie to nic sensownego do biegania /chodzenia nie zaproponujecie?
blog 2w1 - proszę o komentarze :)
viewtopic.php?f=27&t=59275
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

stev72 pisze: a poważnie to nic sensownego do biegania /chodzenia nie zaproponujecie?
Do biegania -NIE
Jak już pisałem bieganie w maseczce to gwałt na własnym organizmie. Jak tak boisz się policji?, donosicieli? to chyba pisałeś , że masz w pobliżu las, tam można oficjalnie chodzić/biegać bez kagańca.
o szkodliwości biegania w kagańcu masz tu:
https://portal.abczdrowie.pl/uprawianie ... nie-uwazac
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Strev 72 o 3-4h nie widziałem policji abym biegał po lesie czy parku. Nie wykluczam niespodzianek patrolowych.
Policja zjawia sie na patrol gdy jest duzo ludzi, slonce, no wiesz o co chodzi.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po raz kolejny w kolejnym wątku piszesz o tym jak sobie biegasz o 3-4 i nikogo ni ma. Nie każdy chce bądź może biegać o takich porach. Daj już na luz.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Po raz kolejny w kolejnym wątku piszesz o tym jak sobie biegasz o 3-4 i nikogo ni ma. Nie każdy chce bądź może biegać o takich porach. Daj już na luz.
Wiem. Ze nie kazdy moze. Wiem o tym. Też pracuje czasami w nocy i czy zaczynam prace od 2-16h.

Napisalem o ktorej godzinie nie ma patroli, tzn. Nie widzialem jeszcze.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
ODPOWIEDZ