Bartek Nowicki i Mateusz Demczyszak

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Sikorrrr
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2010, 19:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie, w sumie mam takie pytanie nie związane bezpośrednio z artykułem.

W jaki sposób, my sportowcy, możemy się dostać do takiej jednostki wojskowej jak np. Mateusz? Z czego trzeba mieć maturę zdaną, jakie są te testy sprawnościowe i generalnie jak to wygląda takie życie w jednostce? Odbywamy jakieś ćwiczenia przez ileś tam h i jesteśmy wolni czy jak? I jakie są z tego zarobki(te początkowe i w sumie późniejsze też można napisać jak ktoś się orientuje)?

Oczywiście wszystko tak jak u sportowca lekkoatlety. Orientuje się ktoś?
Damiano
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 27 lut 2008, 07:45
Życiówka na 10k: 31:47;39
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Połaniec/Kłoda

Nieprzeczytany post

Aby móc dostać etat trzeba prezentować wysoki poziom sportowy, chyba klasa M jest wymagana czy coś takiego. Spójrz na Szosta, Draczyńskiego, Giże, Nowickiego, Demczyszaka, Gardzielewskiego, Chabowskiego, jest to sama czołówka ich wyniki są bardzo dobre, ale czasem i to nie wystarcz np.Radek Kłeczek nie ma etatu. Chłopaki są szkoleni przez wojsko, a w zamian startują i reprezentują jednostke wojskową na imprezach mistrzowskich jak np. ostatnio w Atenach maraton. A co do pensji, to nie dyskutuje się o pieniądzach, gdyby się im nie opłacało to by na to nie szli :hej:
Damian Noga

1500m-3:58:19
3000m-8:36:63
5000m-15:17:00
10 000m-31:47:39
10km-31:03
Półmaraton-1:09:30
Sikorrrr
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2010, 19:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ok. To ja rozumiem, że musi być pewien poziom sportowy. Ale coś oprócz tego trzeba umieć- jakąś maturę trzeba mieć itp. I właśnie z czego? Chciałbym o odpowiedź kogoś kto to w miarę ogarnia bo to co napisałem to i sam wywnioskowałem :)
Awatar użytkownika
lukizpaska
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 05 lip 2010, 20:59
Życiówka na 10k: 44:53
Życiówka w maratonie: 4:25:xx

Nieprzeczytany post

Sikorrrr pisze:No ok. To ja rozumiem, że musi być pewien poziom sportowy. Ale coś oprócz tego trzeba umieć- jakąś maturę trzeba mieć itp. I właśnie z czego? Chciałbym o odpowiedź kogoś kto to w miarę ogarnia bo to co napisałem to i sam wywnioskowałem :)
nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera :)
Sikorrrr
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2010, 19:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Choć bym miał największe chęci na świecie to bez matury wątpię bym mógł gdziekolwiek się udać :)

Proszę o ,,normalne'' wypowiedzi
nieska
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:01
Życiówka na 10k: 36:53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aby zostać zawodowym żołnierzem należy skończyć jakąkolwiek szkołę ponadgimnazjalną i trzeba mieć zdaną maturę. To niewiele.
Absolwenci studiów wyższych mogą się starać o wyższe stanowiska oraz wyższe płace.
noga wypoczęta a noga zmęczona to są dwie różne nogi.
ODPOWIEDZ