Gdzie zniknął Jakub Czaja?

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może ten wywiad wymagałby jeszcze jakiejś drugiej części, bardziej treningowej, jeśli macie do Kuby pytania - to piszcie, mam nadzieję, że odpowie (jeśli nie bezpośrednio to pośrednio) :)
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Mnie interesuje jak się Jakub sportowo rozwijał w wieku tak około 13, 14 lat? Miał wtedy jakieś sprawdziany na 1000m? Czy od razu biegał szybko czy to była jednak kwestia pracy?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Odpowiedź Kuby:

"Byłem zawodnikiem, który był bardzo spokojnie prowadzony, który bazował przede wszystkim na rozbieganiach i od czasu do czasu II zakresach o długości 4-6km. W moim treningu były również rytmy, ale nieduża ilość. Podstawą natomiast treningu była duża ilość sprawności. Nie było w treningu żadnego tempa oraz praktycznie nie było w nim treningu siłowego poza drobnymi odcineczkami skipów, o ile można to nazwać siłą.
Moje wyniki w wieku 14lat to 2'44" na 1000m oraz 6'01" na 2000m. Z tymi wynikami plasowałem się na 6-7msc w Polsce.
Nie miałem żadnych sprawdzianów, tylko startowałem w sezonie na 1000m (2-3 starty) i 2000m (2-3 starty) oraz biegałem przełaje o okresie zimowym."
Awatar użytkownika
bartezzzzz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2003, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Krakow

Nieprzeczytany post

Jeśli można, kilka pytań żywieniowych do Jakuba, z punktu widzenia maratończyka
- Jakie węglowodany powinny przeważać w diecie biegacza - proste czy złożone - i dlaczego?
- Jaki % kalorii z węglowodanów, białek i tłuszczy zaleca?
- Minimum ile % kalorii potrzebujemy z białka aby się nie rozpaść na kawałki :) Jakie źródła białka zaleca?
- Maksymalnie ile % kalorii z tłuszczy powinien zjadać biegacz, aby nie wpłynęło to negatywnie na jego możliwości wchłaniania, transportu i wykorzystania tlenu w krwioobiegu? Jakie źródła tłuszczu zaleca?
- Czy dbanie o odżywianie ma wogóle sens, skoro tak wielu czołowych biegaczy mówi, że je wszystko co popadnie i nie dba o dietę, a ma super wyniki? Jakie znaczenie dla wyniku sportowego ma trening a jakie dieta?
Pozdro :)
b.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pytania są zbyt problematyczne żeby Kuba tak wprost na nie na forum odpowiedział.
Mogę obiecać artykuł Kuby na te tematy.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakie suplementy powinien spozywac mlody , zdrowy biegacz , aby miec na tyle wigoru , by poprosic starsza kobiete, by go przeprowadzila przez ulice / ;)
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
ODPOWIEDZ