Teraz jest Pn, 9 grudnia 2019, 21:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bieganie w domu - orbitrek czy bieżnia?
Nowy postNapisane: Pn, 30 czerwca 2014, 15:13 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Na orbitreku trenujesz jednak w trochę inny sposób, dlatego musisz się zastanowić czy urządzenie ma starać się imitować bieg w terenie, czy być pewnym urozmaiceniem.

W przypadku bieżni warto zainwestować w trochę lepszy sprzęt, z regulacją kąta nachylenia i różnymi opcjami treningowymi wgranymi w panel sterowania. Wtedy unikniesz monotonii, z własnego doświadczenia wiem, że treningi w warunkach domowych są bardziej nużące, niż te w plenerze. Monitorowanie plusu, prędkości itd to chyba standard dla każdego urządzenia, więc nie trzeba się na ten temat bardziej rozpisywać.

Jeśli chodzi o orbitrek to koniecznie zwróć uwagę na to ile waży koło zamachowe. Cięższe koło jest dużo lepsze, ruch urządzenia przebiega bardziej płynnie, przez co trening jest przyjemniejszy. Absolutne minimum to 7 kilo, ale polecałabym wybrać urządzenie o wyższej wadze koła.

Nowy postNapisane: Pn, 21 lipca 2014, 19:13 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja mam orbiterek. Gdyby było mnie stać na dobrą bieżnię to pewnie wybrałabym bieżnię.

Jeśli chodzi o bieganie w deszczu to nie mam z tym problemu, ale w zimie - już niekoniecznie ;) :)

Ostatnio edytowano Wt, 14 kwietnia 2015, 11:54 przez KasiaK, łącznie edytowano 1 raz

Nowy postNapisane: Cz, 24 lipca 2014, 19:39 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Bieżna w mieszkaniu jest niepraktyczna, mój mężczyzna posiada takową i nie dość ze głośna to jeszcze zawala pół pokoju. Ja jednak proponuje biegac w plenerze a w domu zadowolić się orbiotrekiem dla urozmaicenia. :)

Nowy postNapisane: Śr, 20 sierpnia 2014, 15:32 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

A co jeżeli chodzi o wagę użytkowników orbitreka? Czy trzeba zwracać na to uwagę podczas zakupu sprzętu, czy są może jakieś uniwersalne orbitreki?

Nowy postNapisane: Pn, 8 września 2014, 11:39 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Jeśli waga osoby ćwiczącej nie przekracza 100 kg to nie powinno być problemu z doborem orbitreka. W innym wypadku należy koniecznie sprawdzać informacje o parametrach danego modelu podawane przez producenta. Niektóre sprzęty jako dopuszczalną wagę podają 120, a nawet 150 kg (np. Sapphire SG-511E). Nieprzestrzeganie tego typu zaleceń może się skończyć awarią sprzętu, a w gorszym wypadku również kontuzją ćwiczącego.

Nowy postNapisane: Wt, 28 października 2014, 19:03 
Stary Wyga
Stary Wyga

jako alternatywa to bieżnia ok, ale jak dla mnie nic nie zastąpi biegania na świeżym powietrzu - na bieżni jest mi zwyczajnie nudno

Nowy postNapisane: Wt, 1 września 2015, 18:51 
Stary Wyga
Stary Wyga

Orbitrek dobry do przygotowania się od biegania. Pracuje góra i dół bardzo mocno. Polecam jednak chodzić na zorganizowane treningi. Nigdy sam tego nie zrobisz co w grupie. Motywacja wzorcowa

Nowy postNapisane: Cz, 15 września 2016, 10:45 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja też się nastawiam nad kupnem orbiterka, bieżnia jakoś mnie nie przekonuje. Tylko teraz kwestia jaki ten orbiterek i gdzie kupić. Nie znam się na tym zbytnio, dlatego pytam o radę. Znalazłam dwa sklepy z których zastanawiam się, czy by nie kupić Hop-sport.pl i sklep-outlet, wydaje mi się, że hop-sport będzie lepszy bo ma bardziej zawężone kręgi jeżeli chodzi o asortyment , i teraz pytanie, czy ktoś miał do czynienia z tymi sklepami, czy może powiedzieć coś więcej na temat sprzętu i jak wygląda sprawa z gwarancją. Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Nowy postNapisane: Pt, 6 stycznia 2017, 21:53 
Ekspert/Trener

Jak ktoś pracuje w domu, to może sobie wyjść na trening praktycznie o dowolnej godzinie i orbitrek mu nie jest potrzebny ;)

Nowy postNapisane: Cz, 19 stycznia 2017, 17:18 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ciekawy wątek - no właśnie, którą z alternatyw polecacie? Jeśli nie w domu, to będąc na siłowni lepiej wybierać się na bieżnię? Chciałabym trochę "rozruszać się" w domu i na siłowni póki nie zrobi się cieplej :oczko:

Nowy postNapisane: Cz, 19 stycznia 2017, 18:24 
Ekspert/Trener

Karo25 napisał(a):
Ciekawy wątek - no właśnie, którą z alternatyw polecacie? Jeśli nie w domu, to będąc na siłowni lepiej wybierać się na bieżnię? Chciałabym trochę "rozruszać się" w domu i na siłowni póki nie zrobi się cieplej :oczko:

Generalnie, to polecamy jednak przełamać się i wyjść na zewnątrz ... :)

Nowy postNapisane: Cz, 19 stycznia 2017, 19:19 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Karo25 napisał(a):

Polecam mycie podłóg, okien, schodów.
Przy odpowiedniej technice operowania mopem czuć użycie core, czwórkę oraz oczywiście całej góry. :-)
Oczywiście najlepiej jest nosić meble między piętrami, ale nie bądźmy zachlanni.
Bieżnia, czy orbitrek to jeden pies. I tak robisz za chomika. :-)
Na orbitreku nie ma wstrząsu i możesz złapać za badyle ruszając też górą.

Nowy postNapisane: Pt, 20 stycznia 2017, 16:11 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dzięki, widzę, że chyba najlepszą opcją rzeczywiście będzie się przełamać :oczko: Póki co planuję wyjście na siłownię, więc skorzystam z orbitreka ;) A w najbliższym czasie rzeczywiście spróbuję mimo chłodu :)

Nowy postNapisane: N, 22 stycznia 2017, 19:13 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam wszystkich :)

Z uwagi na częste kontuzje stawu skokowego jestem zmuszony do zakupu bieżni, aby nie obciążać tak stawów. Do tej pory biegałem na bieżniach w siłowni, więc półka cenowa od 8 tyś złotych.... dla mnie to dość drogo. Oczywiście biegałem przede wszystkim na dworze, więc ciężko się jest przestawić
-Jakie różnice są pomiędzy elektryczną a magnetyczną ? Podobno na stawy lepsza elektryczna
Wymogi: maksymalna prędkość musi być przynajmniej 16km/h ..., pas oczywiście od 40cm... im szerszy tym lepszy... no i musi wytrzymać te 200km na miesiąc ... da rade coś takiego kupić do 2 tyś ? czy raczej bez szans ? Oglądając Allegro to może i da ale wszystko to licho wygląda, no i pewnie.
Co polecacie ? Budżet jak widać malutki, bo żona będzie krzyczeć ;)

pozdrawiam i czekam na opinie :)

Nowy postNapisane: N, 22 stycznia 2017, 23:48 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ze względu na stawy bieżnia? Może chciałeś napisać: rower stacjonarny? Albo orbitrek?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]