ZACZYNAM ....z niczym;)

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kojer pisze:Jak chcecie fajny punkowy zespół to Hańba będzie w sam raz :-) Na YT polecam poszukać po: Hańba KEXP. A na żywo są znacznie lepsi :).
Mam podobnie @katekate, ale z ciekawości posłucham. Czasem budzi się we mnie jakaś taka nstalgia i przy pomocy muzyki przenoszę się w dowolny okres mojego życia :) Wczoraj pisząc z Wami tutaj miałem w słuchawkach niezły przegląd początku lat 90-tych :) Tzn. nie koniecznie muzyki z tamtych czasów, tylko uzyki której wtedy słuchałem.
katekate pisze:
kojer pisze:Jak chcecie fajny punkowy zespół to Hańba będzie w sam raz :-) Na YT polecam poszukać po: Hańba KEXP. A na żywo są znacznie lepsi :)
ja teraz nie mogę słuchać punku :hahaha: jakoś mnie wnerwia :bum:
Marc.Slonik pisze:pamiętam jak dziś koncert Sinead na trójce, nie wiem, który to był rok, miałam ze 12 lat, nagrywałam na magnetofon i ryczałam jak bóbr, do tej pory się wzruszam na niektórych kawałkach :taktak:
Ja miałem trudniej, bo byłem wtedy w jakiejś 7-mej czy 8-mej klasie, czyli byłem "dorosłym facetem" i nie mogłem się przyznać przed sobą, że cś mnie wzrusza. A wiem o czym mówisz :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

W epoce internetu, tidala, youtuba i blotootha, ktory wrzuca na głośniki, swietne sa imprezy ze znajmymi pod haslem "wybierz piosenke i podaj telefon/ipada dalej". Szczegolnie, ze sasiad kupil niedawno audiofillskie glosniki. I pospiewac tez czasem mozna, szczegolnie przy lampce winka :hejhej:
Fajne poszerzenie horyzontów. Np dzieki sasiadowi poznalam to https://youtu.be/MkuWaFST0-Y
A a propos koncertow to mi sie marzy Led Zeppelin. Koncertuja teraz ale tylko UK i Australia
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Marc.Slonik pisze:Najgorzej irytowali mnie ludzie, którzy mówili, że nie mają ulubinej muzyki, zespołu, kawałka, albo że "różnie". Wychodziłem z założenia, że się nie dogadamy.
No, wiesz, ja mogę powiedzieć, że różnie, bo przekrój mam faktycznie dość szeroki łącznie z muzyką poważną, ale z "niepoważnej" rzeczywiscie głównie jednak starocie :hahaha:, aczkolwiek ulubione kawałki oczywiście mam, są one niezmienne od lat i takimi pewnie postaną, i - o dziwno - jeśli chodzi o konkrety to nie różnię się zasadniczo od Was :hahaha: , może to nas łączy - poza bieganiem, oczywiście ;).
Mam też brata muzyka, tego, który czasem szybko biega, ale już nie biega, bo to artysta, więc u niego szybko się wszystko zmienia ;). Gra, co prawda, na klarnecie, ale w tym roku grał na Woodstocku, tylko ciągle zapominam, z kim ;).
A ja dawno temu grałam na pianinie, ale - niestety - nie był to punk ;).

Ze rzeczy bardziej współczesnych to lubię - od lat -Lao Che, byłam na kilku koncertach i zawsze było to świetne i bardzo żywe widowisko. Poza tym dobre teksty, fajne aranżacje i w ogóle.

Ech, chyba zaraz czegoś posłucham! ;)
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Lao Che o taaak!
Moja cora w wieku 5 lat miala ulubiona piosenkę Wojenke, a The Wall oczywiscie tez maluchy znaja, z tlumaczeniami tekstow. Oooo, musimy im puscic film.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ASK pisze:Lao Che o taaak!
a The Wall oczywiscie tez maluchy znaja, z tlumaczeniami tekstow. Oooo, musimy im puscic film.
Eeee chyba bym prę lat zaczekał z puszczaniem tego filmu :). On był w większości krajów od 15+ (w niektórych od 18)
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

No wiadomo, że my się tu lubimy i rozumiemy nie dlatego, że biegamy ;-)

Aoropos dzieci...niedawno moja córka lat 13 stwierdziła, że Epitaph King Crimson to najpiękniejsza piosenka świata, Pat ma swoją playlistę na yt, mimo wieku bardzo dojrzała, a to cieszy :-D
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ASK pisze:Moja cora w wieku 5 lat miala ulubiona piosenkę Wojenke,
Moja ulubiona to "Chłopacy", czasem jak już zupełnie nie radzę sobie sama ze sobą, to sobie ją puszczam w słuchawkach na full, mam w domu takie audiofilskie :hahaha: .
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@beata - no to może byliśmy wspólnie na kilku koncertach ;) Lao Che nagrywało kiedyś (edit: sprawdziłem - czerwiec 2006) DVD live w Proximie - można mnie tam wypatrzyć w tłumie :)

Gdyby mnie ktoś zapytał dziś o muzykę - to też powiedziałbym, że różnie - bo słucham każdej muzyki, która mi się podoba i pasuje do nastroju. Jak na stole stoi wielki kufel piwa, w powietrzu unosi się zapach kiełbasy i kapusty - to może być niemiecka muzyka marszowa, albo jodłujący góral z Tyrolu ;) Kiedy miałem 16 lat miałem inną optykę.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

To prawda Marcin, z czasem zmienia się patrzenie, chcąc nie chcąc horyzonty się jakoby same poszerzają a to przez spotkania z różnymi ludźmi, czy przez zmianę miejsca otoczenia itd. Ważne jest to, żeby mieć otwarty umysł, to się sprawdza chyba w każdej dziedzinie życia :-)
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Na pewno teraz nastąpiła zmiana w sposobie słuchania muzyki, dla mnie zawsze i tak zostało do dzisiaj liczy się cały album i w 90% przypadków (poza np. playlistą biegową czy imprezą :oczko: ) w ten sposób słucham muzyki. W zasadzie to mam obsesję na tym punkcie :hej: Domownicy już wiedzą, że jak wyjdę na parę minut to cofnę płytę do ostatniego kawałka, którego słuchałem w całości :hej: Dzisiaj obserwuję, że bardziej liczą się pojedyncze kawałki i tam można zestawić rocka z klasyką, hip hop z disco etc.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Moja playlista na yt to istna choroba dwubiegunowa, hihihi
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Marc.Slonik pisze:@beata - no to może byliśmy wspólnie na kilku koncertach ;) Lao Che nagrywało kiedyś (edit: sprawdziłem - czerwiec 2006) DVD live w Proximie - można mnie tam wypatrzyć w tłumie :)
W Proximie na Lao nie byłam, byłam kilka razy w Palladium i kilka razy na koncercie plenerowych.
W Proximie na czymś ze dwa razy byłam, ale już niestety nie pamiętam, na czym ;).
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

A jak w Waszych rankingach sytuuje się Nohavica?

pzdr :usmiech:
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Na koncercie Nohavicy też byłam :hej: .
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Lubię, chociaż nie znam wszystkiego...
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
ODPOWIEDZ