SUPLEMENTY na STAWY

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Santiago pisze:nonsens :O a z twojej wypowiedzi wygląda, jakby życie cię zabijało już
zabija każdego dnia, powoli i skutecznie :hahaha:
New Balance but biegowy
Oliwia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 08:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie jestem za stosowaniem suplementów, ale przekonałam się do jednego preparatu, który wkońcu pomaga mi funkcjonować, problemy ze stawami rozpoczęły się kilku lat temu, wszystkiego już próbowałam, efekty były krótkotrwałe lub żadne. Od czasu jak stosuje artrocol problemy ruchowe oraz towarzyszący im ból zminimalizowały się . Dlatego polecam i zachęcam do wypróbowania :))))
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

hrhr
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
dziob.p
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 06 maja 2008, 08:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków / Stalowa Wola

Nieprzeczytany post

Dołączę się do tematu, gdyż z kolanami miałem od zawsze problem i od sięgam pamięcią korzystam z różnych form suplementacji. U mnie wspomaganie stawu kolanowego suplementami było spowodowane wypadnięciem łąkotki.

Od kilku lat uprawiam amatorsko kulturystykę, w tym sporcie stawy są wyjątkowo przeciążone. Dlatego często muszę sięgać po suplementy diety ukierunkowane na stawy.
Wspomóc stawy można pod kilkoma względami, w zależności od potrzeby:
- smarowanie stawów: w przypadku skrzypiących, ocierających się stawów. spowodowane jest to brakiem smarowania stawu.
- odbudowa: części chrzęstnej (ale i powierzchni panewek), torebki stawowej, ścięgien
- zmniejszenie bolesności

w zależności od potrzeby należy wybrać substancje czynne zawarte w suplemencie.
Tak w skrócie dla tych którzy nie orientują się co za co odpowiada:

Aby odbudowywać stawy:
- cissus
- Glukazamina
- dimetylosulfon (MSM)
- Siarczan chondroityny
Aby smarować stawy:
- Olej lniany
- boswelia
- Kwas hialuronowy
Aby podtrzymać działanie stawów, wspomóc ich odbudowę:
- Ekstrakt z korzenia imbiru
- Ekstrakt z kurkumy
- Wyciąg z drzewa Boswelia
- Bromelaina

Minerały i witaminy wspomagające odbudowę:
- vit C
- vit E
- cynk
- selen
- mangan

Mam nadzieję że powyższe informacje pomogą w doborze suplementu adekwatnego do zapotrzebowania lub kontuzji stawów.
yacool napisał(a):
"Wojtek, a chińskie trampki z lat '80 pamiętasz? Z takim gumowatym kółkiem na kostce i dwoma wywietrznikami pod łukiem stopy. Przy dobrym zrywie to albo schodziła skóra z nogi albo odrywała się podeszwa od cholewy"
Maurice
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:48
Życiówka na 10k: 33:59
Życiówka w maratonie: 2:38:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mam dość prozaiczny problem: jak pogodzić jednoczesne przyjmowanie BCAA i 4flex sport (oba do rozpuszczania w wodzie)?

- w dzień treningowy jedno i drugie powinno się spożyć 30minut przed wysiłkiem, nie wyobrażam sobie jednak latania z połową litra cieczy w żołądku... (BCAA dodatkowo jeszcze tuż po treningu, ale to oczywiście nie problem..)
- w dzień nietreningowy BCAA zalecają przed śniadaniem, a co z 4flex'em ?
dziob.p
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 06 maja 2008, 08:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków / Stalowa Wola

Nieprzeczytany post

zadaniem BCAA jest zabezpieczanie organizmu przed katabolizmem mięśniowym, czyli zlikwidowanie rozpadu mięśni. Katabolizm powstaje gdy mięsień jest przeciążony lub przetrenowany (ale również stres oksydacyjny) i występuje po wysiłku gdy nie uzupełnimy węglowodanów i aminokwasów odpowiednio szybko.

- BCAA możesz spokojnie podawać bezpośrednio po treningu, np. pić już w trakcie rozciągania po bieganiu. Przed treningiem również możesz ale jeśli ma ci ciążyć na żołądku to najlepsze rozwiązaniem będzie po.

- ie musisz rozpuszczać tych suplementów zawsze w 250ml wody. możesz spokojnie mieszać w 125 :) nic się nie stanie. Jeśli twój żołądek źle zareaguje (w co wątpię) wróć do 250 ml. Miksturę wypij 30 min przed treningiem, aby pozwolić naszemu żołądkowi przetworzyć wypitą treść. Inny sposób to podzielenie porcji 4flexa na kilka mniejszych i spożywanie o rożnych porach dnia. Jest to opcja dla systematycznych osób :)
yacool napisał(a):
"Wojtek, a chińskie trampki z lat '80 pamiętasz? Z takim gumowatym kółkiem na kostce i dwoma wywietrznikami pod łukiem stopy. Przy dobrym zrywie to albo schodziła skóra z nogi albo odrywała się podeszwa od cholewy"
Zbynek
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2010, 20:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Nigdzie dotąd nie mogłem natrafić na źródło dotyczące wyjaśnienia ściemy z glukozaminą. Tylko ciągłe internetowe kopie jednego artykułu polskiego lekarza(?) który publikował w piśmie "Aptekarz" Nr 5/6, 1999, 128, "Aptekarz" Nr 7/8, 2002, 174-175.

Skoro nie do każdego mogło przemawiać właściwie anonimowe, mityczne opracowanie, to może artykuł z British Medical Journal, choć powstał parę lat po polskim artykule, pomoże zastanowić się niektórym nad sensem stosowania placebo.
http://www.bmj.com/content/341/bmj.c4675
"Wpływ glukozaminy, chondroityny lub placebo u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego"
Niestety po angielsku. I, niestety, jest długi :ble:
Najważniejsza jest właściwie konkluzja:
"Our findings indicate that glucosamine, chondroitin, and their combination do not result in a relevant reduction of joint pain nor affect joint space narrowing compared with placebo."

"Odkryliśmy, że glukozamina, chondroityna, oraz ich kombinacje, nie powodują istotnego zmniejszenia bólu stawów, ani nie mają wpływu na zwężenie szpary stawowej (? - ten zwrot z tłumacza gogla) w porównaniu z placebo." I tyle w temacie.
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zbynek pisze:Nigdzie dotąd nie mogłem natrafić na źródło dotyczące wyjaśnienia ściemy z glukozaminą. Tylko ciągłe internetowe kopie jednego artykułu polskiego lekarza(?) który publikował w piśmie "Aptekarz" Nr 5/6, 1999, 128, "Aptekarz" Nr 7/8, 2002, 174-175.

.

sam pisał o sobie, że jest farmaceutą (zresztą jest (był?) redaktorem ww. pisma:
http://www.tfe.edu.pl/aptekarz/Aptekarz-2004-01-02.pdf


str. 23 i dalej:
"Wykpiłem to publicznie („Aptekarz” Nr 5/6, 1999, 128). Zacytowałem
stanowisko bardzo autorytatywnej instytucji, Food and Drug Administration
w USA: „This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent
any disease”. Okazuje się, że popełniłem błąd, który na domiar złego
powtórzyłem twierdząc, że za pieniądze wydawane bezsensownie na
Arthryl (Glukozaminę) można by kupić i wmontować artretykom-inwalidom
protezy kolanowe, przywracające sprawność fizyczną („Aptekarz” Nr 7/8,
2002, 174-175).
/../Przypomnijmy im pokrótce historię glukozaminy, dobrze znaną nam,
farmaceutom,"
pzdr
gl
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Bralem ArtiVit (kolagen) jak na poczatku biegania zaczely mnie bolec kolana. Wtedy pomogl wiec wlasnie rozpoczynam kolejna 2 miesieczna kuracje przed znacznym zwiekszeniem objetosci treningowej. Dostalem na niego namiar od kolegi ktory mial ciezka kontuzje kolana a on z kolei dostal namiar od swojego ortopedy. Nie namawaim zeby nie bylo, kuracja tania nie jest bo za 15 fiolek (1 dziennie) trzeba dac normalnie jakies 70 zl, udalo mi sie znalezc w aptece internetowej za niecale 40zl. Mysle ze jak zrzuce nadwage to juz nie bede potrzebowal tego specyfiku ale poki co...
MatJK
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2011, 22:34

Nieprzeczytany post

Niewielu wie, że pyszna kasza jaglana ma leczniczy wpływ na stawy. Lepsze to, aniżeli szprycowanie się jakąś tam chemią...
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

MatJK pisze:Niewielu wie, że pyszna kasza jaglana ma leczniczy wpływ na stawy. Lepsze to, aniżeli szprycowanie się jakąś tam chemią...
:)
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Niedawno znajomy weterynarz powiedział, że psom na regenerację tkanki stawowej zapisuje Caniviton. Podobno skuteczny, co potwierdza tym, że sam to bierze. Myślałem, że jaja sobie robi, ale on to jak najbardziej poważnie powiedział i naprawdę to bierze :)
Awatar użytkownika
Ewa123
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 320
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:17
Życiówka na 10k: 40,16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Beskidy

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Niedawno znajomy weterynarz powiedział, że psom na regenerację tkanki stawowej zapisuje Caniviton. Podobno skuteczny, co potwierdza tym, że sam to bierze. Myślałem, że jaja sobie robi, ale on to jak najbardziej poważnie powiedział i naprawdę to bierze :)
Żart? Mam to, jest wyłącznie dla zwierząt. Może miał na myśli ludzkie odpowiedniki dla siebie? Odwrotnie można - psom dać ludzkie, sama tak robię i mówię konkretnie o suplementach na stawy, a w drugą stronę? Ryzykant:)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mówił to całkiem poważnie :)
Może jako lekarz wie co tam jest i czy to szkodzi czy nie? Nie wiem. Chyba nie zaryzykuję mimo iż pozostało mi tego trochę.
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Niedawno znajomy weterynarz powiedział, że psom na regenerację tkanki stawowej zapisuje Caniviton. Podobno skuteczny, co potwierdza tym, że sam to bierze. Myślałem, że jaja sobie robi, ale on to jak najbardziej poważnie powiedział i naprawdę to bierze :)
Psy to nie ludzie a po 31 roku życia ustają jakiekolwiek rozrosty itp nie ma sensu brać
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
ODPOWIEDZ