Treningowy zjazd mocy ....

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć

ostatnio przeszedłem na trochę intensywniejsze treningi i jak już latam 4 dzień z rzędu to czuję po 2 km że " odpływam" , czuję tak zwaną chęć na coś słodkiego itd.
Domyślam się że po prostu ucieka mi glikogen , bo jak zjem żel to za 10 minut wraca mi siła i trenuję dalej..

teraz pytanie co jeść by go elegancko uzupełnić ???
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem opcje są dwie - albo więcej węglowodanów (przed, w trakcie i po...), albo próba przedstawienia się na lchf itd, żeby zwiększyć % energii z tłuszczu, ale to raczej na wybieganiach itd...
Pytanie, czy chcesz rad ogólnych, czy raczej konkretnych przepisów na jakieś przekąski itd.?
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

moja głowa i treningi idą obecnie w stronę ultra ;] nie jest to jeszcze jakoś strasznie widoczne po objętości ale na chwilę obecna robię około 90 km w tygodniu i czuję po organizmie że potrzebuje więcej energii..
wcześniej biegałem rano na czczo... teraz biegam po dwóch bananach i nadal mam zjazdy energetyczne ;/
dopiero jak zjem żel zaczyna mi wracać moc, ale bardzo mnie to dziwi bo to przecież tylko 100 kcal ;/

z chęcią poczytam rady ogólne i konkretne przekąski ;]

co to jest lchf ???

tryptofan ????

przyznam się tylko że ostatnio słabo jem ;/ i często śmieci bo raz że mi się trochę nie chce a dwa z braku czasu.
Aczkolwiek chyba muszę przyłożyć się z powrotem do diety.
Biegasz czy trenujesz ????
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Lchf to low carb high fat.
Dieta opiera sie glownie na tluszczah zwierzęcych i na niskich węglach (nawet wchodząc w ketoze, węgle są czerpane wyłącznie z warzyw).

Ja czasami wypłukuje wieczorem swoj glikogen na treningach z ketlami badz wybieganiu i po treningu nie jem węgli prostych ani złożonych i dzien pozniej z rańca robie ciezkie wybiegania bądź inne treningi na czczo, dzieki ktorym przystosowuje swoj organizm na ciezkie warunki energetyczne.

Glukoza nie jest mi prawie wcale potrzebna.

Dodam, ze jak jesz smieci (slodycze, napoje gazowane, fast foody, zywnosc słabej jakosci z wypelniaczami, spulchniaczami, emulgatorami, benzoesami, slodzikami etc) to mozesz miec problemy z regeneracja i poprawianiem wynikow i lepszym trenowaniu.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak mi się kojarzyło, że w stronę ultra ;)

Skoro więcej biegasz i mniej jesz, to myślę, że sporo może to tłumaczyć ;)
Napisałabym jedz więcej i lepiej, ale wiem że bywa z tym ciężko... Ale musisz....
Biegając na czczo biegasz tak naprawdę na tym, co zjesz dzień wcześniej, a jak regularnie masz za duży deficyt, to może być ciężko...
Na szybko - orzechy, mieszanka studencka, i inne tym podobne - spora garść to już jest trochę kcal, itd.
I pilnuj białka, żeby mięśni nie palić ;)

A lchf to szerokopojeta dieta nieskowęglowodanowa wysokotłuszczowa - ale na Twoim miejscu nie obcinalabym za bardzo węglowodanów (poza słodyczami, słodkimi napojami, fastfoodami itd), tylko skupiła się na "zdrowym" jedzeniu, i dodała tłuszczy np z orzechów - najprostsze, najszybsze itd... Przekąski, domowe batoniki świetnie się spisują, ale trzeba je zrobić...
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no dobra, trochę się za to zabiorę , ale fakt nie chcę do końca rezygnować z węgli bo i tak ich używam na biegach zorganizowanych jako szybkie uzupełnienie paliwa ...

a generalnie tłuszcze są lepszym " energetykiem " niż np. węgle złożone ???
zawsze wydawało mi się że dobre węgle to najlepsze paliwo ...
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Węgle to najszybsze paliwo - szybko dostępne, najlepsze na krótki intensywny wysiłek.
Szybko też dodają energii, itd.

Tłuszcz pozwala na mniej intensywny wysiłek, ale zdecydowanie dłuższy itd.
Przy ultra moim zdaniem tłuszcze lepsze, a raczej nie tylko lepsze i dobrze jest nauczyć organizm korzystać z nich ;)

Sent from Tapatalk
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

charm pisze:Węgle to najszybsze paliwo - szybko dostępne, najlepsze na krótki intensywny wysiłek.
Szybko też dodają energii, itd.

Tłuszcz pozwala na mniej intensywny wysiłek, ale zdecydowanie dłuższy itd.
Przy ultra moim zdaniem tłuszcze lepsze, a raczej nie tylko lepsze i dobrze jest nauczyć organizm korzystać z nich ;)

Sent from Tapatalk
przepraszam jestem trochę słaby z dietetyki , ale zawsze myślałem że tłuszcz w organizmie ludzkim wynika z magazynowania strawionych węgli ...
a jak jest ze strawionym tłuszczem ??? Też jest magazynowany ??
Biegasz czy trenujesz ????
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:no dobra, trochę się za to zabiorę , ale fakt nie chcę do końca rezygnować z węgli bo i tak ich używam na biegach zorganizowanych jako szybkie uzupełnienie paliwa ...

a generalnie tłuszcze są lepszym " energetykiem " niż np. węgle złożone ???
zawsze wydawało mi się że dobre węgle to najlepsze paliwo ...
Przeczytaj ksiazke "dieta paleo. Dieta dla aktywnych". Tak masz modyfikacje diety tłuszczowej pod sporty silowo-wytrzymalosciowe.


Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

poczytam ;]

wczoraj zjadłem więcej dobrych tłuszczy niż normalnie ( głównie orzechów ) , no i dzisiaj ciężki dla mnie trening 16 kilometrowy bez żelu :D

extra , czytam o tłuszczach
Biegasz czy trenujesz ????
ODPOWIEDZ