Kontuzja kolana - pytanie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
lukaszc
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2018, 11:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Tydzień temu, po biegu, zaczęło boleć mnie kolano ale tylko podczas ruchu.
Boli do tej pory podczas chodzenia/zginania - tylko podczas samego procesu bo jak już zegnę i nie ruszam to nie boli.
Ból mogę zdefiniować jako "ciągnięcie" i nie jest taki żeby uniemożliwiał mi funkcjonowanie, ale uniemożliwia bieganie i to oczywiście jest dla mnie wielki problem bo biegam kilka lat i w końcu chciałem raz wystartować oficjalnie. Podczas tego biegu chciałem, pierwszy raz zmierzyć sobie czas na 10 km więc trochę przycisnąłem, poza tym wszytko robiłem tak samo jak od kilku lat. Bieg skończyłem i praktycznie nic podczas niego nie czułem, może jakieś delikatne naciągnięcie. Zaczęło boleć dopiero po.
Miałem już taką kontuzję kilka razy. Dwa razy diagnozowałem u specjalistów (raz USG i raz USG + rezonans i konsultacje u dobrych ortopedów) i nic nie wyszło więc nie chcę trzeci raz tracić 1000 zł niepotrzebnie.
Zwykle musiałem przestać biegać na kilka tygodni (raz nawet musiałem czekać 7 miesięcy) i dopiero wtedy mogłem wrócić dobiegania. Gdy wracałem wcześniej to ból pojawiał się na którymś tam kilometrze.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z zaznaczonym miejsce gdzie odczuwam to "ciągnięcie" podczas chodzenia/zginania.

Chciałem się dowiedzieć doświadczonych biegaczy co to może być? Czy mieliście coś podobnego? I jaka może być przyczyna?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
john_doe
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2018, 08:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej! A konsultowałeś się z fizjo? Może to być jakiś dysbalans mięśniowy (jeśli USG nie wykazało żadnych zmian)
Awatar użytkownika
synergia_mj
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 26 sty 2014, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Witaj!

Proponuję udać sie do fizjoterapeuty. Niewykluczone,że popełniasz błąd w trakcie treningu, biegu.
Jeśli masz ochotę, podeślij printscreeny MRI kolana.
pozdr
ODPOWIEDZ