Teraz jest Śr, 19 września 2018, 07:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy będę jeszcze biegał?
Nowy postNapisane: So, 18 sierpnia 2018, 17:03 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam. Zdarzyła mi się dość nieciekawa kontuzja (upadek ze znacznej wysokości) 4 miesiące temu. Lewa noga złamanie trójkostkowe, prawa "wykręcenie". Ze złamaną nogą jest już wszystko OK, niepokoi mnie ból przy próbie biegu w nodze skręconej. Minęły już 4 miesiące, a ona dalej boli? Czy to normalne i czy ma szanse jeszcze przejść z czasem? Jestem trochę uzależniony i każda próba biegu kończy się po 2-3 km z bólem w kostce na następne 2 dni. Kiedy będę mógł zacząć biegać i czy warto biegać czując ból? Dodam, że przy zwykłym chodzeniu nie czuje bólu. Pozdrawiam

Tytuł: Re: Czy będę jeszcze biegał?
Nowy postNapisane: So, 18 sierpnia 2018, 18:35 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Osobiście wykręcałem stawy skokowe w ilości na pewno ponad 20... W jednej nodze to dyżurnej to rok w rok. Tam nie mam chyba już więzadła jednego... Ale biegać rekreacyjnie da się z tym. Powinieneś to zbadać. RTG w kilku pozycjach. Jeśli coś z tkankami miękki, to da się to rozmasować. Dobry fizjoterapeuta porozgniata, pomasuje, wymaca może jakieś anomalie. Na pewno tu nie jest miejsce na leczenie

Nowy postNapisane: Pn, 10 września 2018, 20:09 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Minęły 3,5 tygodnia od poprzedniego postu. Chciałem powiedzieć, że z tygodnia na tydzień widać postępy. Najbardziej pomaga slow-jogging ok 5 km, 3 razy w tygodniu, czuję że bardzo dobrze działa i pomaga drobnymi krokami powrócić do pełnej sprawności. Mam przeczucie, że tak się stanie w przeciągu następnych 2 miesięcy. Będę dawał znać, a nóż ktoś przechodzi podobną kontuzję ze złamaniem trójkostkowym.

Nowy postNapisane: Wt, 11 września 2018, 14:17 
Wyga
Wyga

Będziesz biegał na pewno. Z tygodnia na tydzień bedzie o wiele lepiej. Złamania i skręcenia niestety mogą zostawic za sobą slady. Polecam regularne ćwiczenia, nie forsowanie się z treningiem. Raczej szybsze spacery niż bieganie, rozgrzewki. Dobrze byłoby zastanowić sie nad pomogą fizjoterapeuty, który poza masażem doradzi również ćwiczenia jakie można robić samodzielnie,
Przydalaby się również opaska, która będzie ochraniała i stabilizowała staw.

Nowy postNapisane: Śr, 12 września 2018, 14:22 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Bardzo miło słyszeć, że ktoś mimo poważnej kontuzji nie poddał się i walczy, by powrócić do formy. Sam mam w rodzinie biegacza, który doznał podobnych urazów i trudno mu idzie powrót do jego pasji. Podeślę mu twój temat - mam nadzieję, że go przekona, że jeszcze kiedyś będzie mógł biegać.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]