Powracający ból po wewnętrznej stronie kolana

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Sebabukos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2017, 20:46
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od dłuższego czasu (rok?) mam problem z bólem występującym po wewnętrznej stronie kolana. Ból pojawia się po przebiegnięciu ok. 5-6km, ale nie jest na tyle silny, abym nie mógł biec dalej. Jeśli przerwę bieg wystarczająco szybko (po kolejnych 1-2km), ból zazwyczaj mija chwilę po zakończeniu treningu. Natomiast jeśli kontynuuję bieg do 10km, zazwyczaj ból nasila się wieczorem, a następnie trwa cały dzień, powodując problemy np. z chodzeniem po schodach (zginanie kolana). Ustępuje całkowicie po 2 dniach.

Biegam rekreacyjnie, mniej więcej 1-2x w tygodniu po asfalcie + gram w squasha/tenisa (w tym przypadku kompletnie nie mam problemu, nawet jeśli gram 2 godziny). W zimę zrobiłem sobie ok 2 miesięczną przerwę, aby zobaczyć, czy to rozwiąże problem, ale niestety nic z tego.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, czy rady.

EDIT: Jeszcze odnośnie lokalizacji problemu, aby być precyzyjnym, jest to przednia wewnętrzna część kolana, wydaje się, że obok rzepki
New Balance but biegowy
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

Proponuję iść do ortopedy a następnie na usg kolana. Jeśli chodzi o kolano przyczyn może być naprawdę wiele.

Wysłane z mojego ALE-L21 .
ODPOWIEDZ