Komentarz do artykułu Nie za szybko - IAAF Challenge w Zagrzebiu

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzisiaj dopiero oglądałem i to nie w całości (bez biegu Sofii), bo transmisja rozpoczęła się ze znacznym opóźnieniem i zaprogramowana nagrywarka wcześniej zastopowała :chlip:
Co do 800 m mężczyzn, to widać, że 100% rację miał kol. pma w wątku dotyczącym tegorocznych MP; Borkowskiego po prostu nie stać na osiągnięcie minimum i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Nie wiem czemu biegł na tym dystansie M. Lewandowski; nie znam się na takich niuansach treningowych i mądrzejsi ode mnie mogą coś napisać. Dość, że ten Bośniak jest potwornie mocny i będzie miał Kszczot niezłą zagwozdkę; oczywiście nie tylko z nim!
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marcin trenuje pod 1500m, ale czemu ma nie biegać też trochę szybciej na 800m. Na różnych dystansach tak się robi: 100m/200m, 400m/800m, 5k/10k, HM/M.
A z takich co jeszcze bardziej mieszają to Julien Wanders w tym sezonie na 1500m miał 3:39, a w półmaratonie 59:13. Yomif Kejelcha w zeszłym sezonie też od 1500-HM
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Ja myślę, że to bieganie 800 m może Marcinowi trochę pomóc na 1500 m. Często na imprezach mistrzowskich pierwsze koło czy dwa są wolne lub nawet bardzo wolne. I wtedy wyścig "redukuje się" do 1000 - 700 m czy nawet rozgrywa w końcówce. I wierzę, że w takim biegu Lewandowski da radę powalczyć.
10k: 35:42
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Szkoda, że Borkowskiemu się nie udało w Zagrzebiu. Biegu nie widziałem niestety i nie wiem czy w ogóle podjęli próbę na osiągnięcie minimum (są jakieś międzyczasy po pierwszym kole?) ale patrząc po wynikach końcowych to do minimum zabrakło blisko 1s. Może gdyby Borkowski załapał się do szybszej serii z Lewandowskim i Tuką to efekt byłby lepszy, ale aż tak kategoryczny bym nie był, że nie stać go na te 1:45:80. Oczywiście dziś zdaje się upływa termin na robienie kwalifikacji więc już raczej po przysłowiowych ptokach ale Borkowskiemu mogło po prostu zabraknąć w tym roku odpowiednio szybkiego biegu żeby się potwierdzić, takiego typowego time-trial z szalonym pacemakerem w stylu Diamentowej Ligi. Bo z tego co przynajmniej ja oglądałem to biegał on głownie jakieś taktyczne przepychanki na miejsca z wolnym początkiem i mocniejszym finiszem na ostatnich 200-100m, które jednak nie mogły dać mocnego wyniku. Nie wiem natomiast czy oprócz tego startu w Zagrzebiu podejmował jeszcze jakieś próby zrobienia minimum na mitingach komercyjnych z pacemakerami.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Udało mi się z powtórki obejrzeć bieg Sofii. Nie wiem co się stało, ale to była porażka jakaś. Sofia przybiegła ostatnia, jakieś ~30 m za Martyną Galant. Ktoś, coś...?
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Sofia na swoim fb napisała tylko że po 18 godzinnej podróży nie było jej stać na nic więcej niż te 4:14:58. Może po prostu zmęczenie i niedyspozycja dnia, chociaż bieg nie był jakoś oszałamiająco szybki, czas zwyciężczyni 4:07 na pewno był w zasięgu Sofii.
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wygląda na to, że na Mistrzostwach w konkurencjach biegowych tylko Marcin Lewandowski będzie się liczył w walce o medale. Chociaż i tak będzie ciężko, zobaczymy jak dziś poradzi sobie w mocnej stawce w Brukseli.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Minima na MŚ można było robić w ostatnim terminie na MP sierpniowych a wybrani mieli szansę na kolejnych zawodach ale nie sprawdzałem ,który miting i dla kogo był już ostateczny czy też będzie ostateczny.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Generalnie dziś, 6 września, upływa termin wypełniania minimów do Doha. Widzę że dziś oprócz zawodów DL jest jeszcze miting ostatniej szansy w Hiszpanii:Meeting Internacional de Andujar, gdzie na liście startowej na 800 m widnieje niejaki Mateusz Borkowski :) Fajnie że chłopak walczy do końca, oby się udało.
http://www.rfea.es/competi/andujarmeeti ... os2019.pdf
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

To trzymamy kciuki! Dzięki za info!
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

hansel pisze:... zobaczymy jak dziś poradzi sobie w mocnej stawce w Brukseli.
Chyba niekoniecznie zobaczymy na żywo, w programie Polsatu sport extra Diamentowa Liga jest dopiero z retransmisji o 22:50 po meczu eliminacyjnym. Szkoda, Polsat ma z 15 kanałów ale na wszystkich w tym czasie musi puszczać piłkę nożną.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Faktycznie, straszna bieda. Po raz kolejny (już dobrych parę razy była spychana "na żywo", bo mecze tenisa się nie kończyły czy była przerzucana między kanałami) wygląda na to, że mało kto się tym interesuje.
Pewnie będzie jakieś info o streamie np. na watchathletics.com
10k: 35:42
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Są oczywiście podane streamy na watchathletics ale wszystkie oficjalne obwarowane geo restrykcjami, bez odpowiedniego VPN nie ma co podchodzić. Może ktoś w komentarzach na watchathletics podrzuci jakiś link do pokątnej transmisji ale pewnie będzie to koszmarna jakość i zrywanie co chwila. Trzeba się chyba odciąć od świata i czekać grzecznie na retransmisję :)
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pma pisze:
hansel pisze:... zobaczymy jak dziś poradzi sobie w mocnej stawce w Brukseli.
Chyba niekoniecznie zobaczymy na żywo, w programie Polsatu sport extra Diamentowa Liga jest dopiero z retransmisji o 22:50 po meczu eliminacyjnym. Szkoda, Polsat ma z 15 kanałów ale na wszystkich w tym czasie musi puszczać piłkę nożną.
W TVP Sport transmisja z Andújar "już" jutro z samego rana! Ale wyprzedzając fakty cytuję za Twitterem:
Andújar: 800 - 2. Mateusz Borkowski 1:46.84 (1. Eric Nzikwinkunda 1:45.95 PB).

Borkowskiemu, podobnie jak pozostałym Polakom, pogoń za minimum nie przyniosła powodzenia.
Ale on i kilka innych osób i tak mają duże szanse na zaproszenia od IAAF (do decyzji PZLA).
ODPOWIEDZ