Drużynowe Mistrzostwa Europy

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
szefo141
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 26 gru 2007, 21:42

Nieprzeczytany post

no chyba pierwszy raz bez zadnych dziwnych powolan. no choc 400m ppl mezczyzn ciekawi mnie czemu jedzie Omelko a nie Ostrowski ktory ma w tym sezonie najlepszy wynik.
latawiec
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2008, 23:28

Nieprzeczytany post

nie mam nic przeciwko Kuciowi i zycie mu jak najlepiej,ale jak
ma pojechac i pobiec 10,4 to moze niech niech zostanie.
W moim miescie,w latach 70tych.byl jeden sprinter-amator ktory po zuzlu biegal 10,6.

POzdrawiam
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

latawiec pisze:nie mam nic przeciwko Kuciowi i zycie mu jak najlepiej,ale jak
ma pojechac i pobiec 10,4 to moze niech niech zostanie.
W moim miescie,w latach 70tych.byl jeden sprinter-amator ktory po zuzlu biegal 10,6.

POzdrawiam
Za czasów komuny wszyscy byli amatorami ;-)

Sprint ma to do siebie, że do wyników dochodzi się startami. A start w mocnej stawce zawsze pozwala powalczyć o lepszy wynik. Także ja bym go nie skreślał.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

:)

Nie wiem Marto, czy Ty na poważnie, czy żartujesz a może się coś pozmieniało ? Ale wydaje mi się, że DME są dla wielu naszych zawodników jedyną realną szansą na jakieś rządowe stypendium. Chyba Ministerstwo kiedyś ustaliło, że za medal na DME są pieniądze, nie?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

imelka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:58

Nieprzeczytany post

google pisze:Nie wiem Marto, czy Ty na poważnie, czy żartujesz a może się coś pozmieniało ?
Oczywiscie, ze na powaznie! Myslisz, ze Majewski, Malachowski, czy Wlodarczyk musza startowac w DME, by zapewnic sobie stypendium? Ja watpie...
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Oni akurat pewnie nie muszą, ale wszyscy biegacze chyba muszą. Tzn chcą :)
Ale Małachowski, Majewski, Włodarczyk reprezentują tak specyficzne dyscypliny, że praktycznie co lepszego maja do roboty? Biegacz ma alternatywę - jakiś bieg uliczny. Albo nawet przelecieć się po lesie dla relaksu. A oni? Będą miotali dla relaksu?
Niektórzy pewnie lubią też podróżować.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fajne idee. W modelu idealnego społeczeństwa na pewno patriotyzm odgrywa ważną rolę. Jednak w dzisiejszych czasach z czegoś trzeba żyć. Biegacz, piłkarz to jest zawód jak każdy inny. Ktoś powie - chce to biega, chce to rzuca, chce to skacze. Racja, ale pomyślmy, bez takich biegaczy, miotaczy, skoczków nie było by KOMU kibicować... Świat goni za pieniądzem, z czegoś trzeba żyć. Dlatego mnie wcale nie dziwi postawa biegaczy, którzy zamiast pojechać na zawody wysokiej rangi, prestiżowych, wybiorą prowincjonalny bieg w którym mogą wygrać okrągłą sumkę ; ) Wszak chodzi o przetrwanie, gdyż życie to nie bajka...
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

wysek pisze:Fajne idee. W modelu idealnego społeczeństwa na pewno patriotyzm odgrywa ważną rolę. Jednak w dzisiejszych czasach z czegoś trzeba żyć. Biegacz, piłkarz to jest zawód jak każdy inny. Ktoś powie - chce to biega, chce to rzuca, chce to skacze. Racja, ale pomyślmy, bez takich biegaczy, miotaczy, skoczków nie było by KOMU kibicować... Świat goni za pieniądzem, z czegoś trzeba żyć. Dlatego mnie wcale nie dziwi postawa biegaczy, którzy zamiast pojechać na zawody wysokiej rangi, prestiżowych, wybiorą prowincjonalny bieg w którym mogą wygrać okrągłą sumkę ; ) Wszak chodzi o przetrwanie, gdyż życie to nie bajka...
Tak, ale ci ludzie przeważnie ciągną jakąś kasę z PZLA, jeżdżą na obozy klimatyczne za nasze pieniądze itp. Więc raz w roku powinni umieć się zmotywować do startu dla kraju i kibiców. Łaski nie robią.

Chyba, że nie zawodnicy korzystają ze szkolenia centralnego, wtedy pozostają staromodne pojęcia patriotyzmu i przyzwoitości.

Ponadto start w takich zawodach, to dla większości naszych "wybitnych" biegaczy unikalna możliwość pościgania się z lepszymi od siebie rywalami z Europy.
Oczywiście można śmigać dyszkę po ulicy aby zdobyć kolejny telewizor. Żenuła.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Muszę oddać szacunek naszym "długasom" i "średniakom"- ładnie walczyli na DME. Dawno nie widziałem Polaka walczącego z takim zębem jak np. Mateusz Demczyszak na 1500m.
Szacunek także dla Tomasza Szymkowiaka za jedyne biegowe zwycięstwo dla naszej ekipy.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
ODPOWIEDZ