Finał Golden Trail Series 2019

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Bartek zeszedł tuż po starcie. Kilian prowadzi.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
New Balance but biegowy
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już wygrał. Szkoda Bartka, ale po fantastycznej pierwszej części sezonu, w drugiej go pech nie opuszcza. Niedługo MŚ WMRA w Argentynie na dystansie maratonu. Ciekaw jestem czy Bartek się tam wybiera? To by był chyba fajny pomysł na wykorzystanie formy.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Tomek, na ile mi wiadomo Bartek nie ma najlepszego zdania o PZLA. Na MŚ w Argentynie zawodnicy jadą na własny koszt (przynajmniej w większej części), ponieważ budżet PZLA przeznaczony na biegi ultra i górskie na 2019 się wyczerpał (akurat w przypadku Argentyny koszty jednej imprezy przekraczają znacznie cały roczny budżet).

także nie sądzę, by się tam wybierał...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, ale wyobrażam sobie, że akurat Bartkowi być może Salomon mógłby zapłacić za wyjazd. PZLA może by się łaskawie zgodziło, żeby wystartował... Oprócz Kamila Leśniaka i Pawła Czerniaka ktoś jedzie jeszcze z naszych?
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

tkobos pisze:Obstawiam jednak, że Salomon znalazł jakiś sposób, żeby oni nie wystartowali, bo medialnie słabo to będzie wyglądać jak w TOP 10 finałowego biegu będą 2-3 osoby z top 10 cyklu.
To byłby skandal IMO ;) W TOP10 było 3 z NPL...
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Daruję sobie szpilę, bo znów mnie redaktor od Radków zwyzywa... ale wiesz o czym myślę!11jeden

Zdaniem GPS'ów moich fanów na stravie trasa prawdopodobnie miała bliżej 39k niżli 42k... Na pewnej stronie na Ry wyniki już są, po Kilianie widać, że aklimatyzacja mogła pomóc!
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

rachwal pisze:Daruję sobie szpilę, bo znów mnie redaktor od Radków zwyzywa... ale wiesz o czym myślę!11jeden

Zdaniem GPS'ów moich fanów na stravie trasa prawdopodobnie miała bliżej 39k niżli 42k... Na pewnej stronie na Ry wyniki już są, po Kilianie widać, że aklimatyzacja mogła pomóc!
Hej, artykuł Kuby redagowałem ja. I to ja napisałem, na podstawie różnych źródeł, że trasa miała około 42 km. Pozdro
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Widziałem to "około" w tekście, nie czepiam się a jedynie precyzuję...
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wydra rozwaliła system - brawo za 10 miejsce w OPEN i deklasacja reszty kobiet.Ciekawe gdyby tą dyscypliną zainteresowały się naprawdę mocne biegaczki na orientację , choćby Tove albo Simone mimo jej wieku -TOP6 a może TOP3 w OPEN.
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rachwal pisze: Zdaniem GPS'ów moich fanów na stravie trasa prawdopodobnie miała bliżej 39k niżli 42k... Na pewnej stronie na Ry wyniki już są, po Kilianie widać, że aklimatyzacja mogła pomóc!
Może trochę off-topic, ale tak z ciekawości, wpisałem sobie dane trasy do kalkulatora RMT i czas Kiliana i wyszło mi 750 punktów. Rozumiem, że te 950 punktów wynika z jakiegoś czynnika skalującego, który związany jest z wysokością i trudnością trasy. Pytanie: jak go wyznaczyłeś mając tak skąpe dane? Praktycznie tylko garstkę osób... bo Nepalczyków chyba nie masz w bazie.
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tkobos pisze:
rachwal pisze: Zdaniem GPS'ów moich fanów na stravie trasa prawdopodobnie miała bliżej 39k niżli 42k... Na pewnej stronie na Ry wyniki już są, po Kilianie widać, że aklimatyzacja mogła pomóc!
Może trochę off-topic, ale tak z ciekawości, wpisałem sobie dane trasy do kalkulatora RMT oraz czas Kiliana i wyszło mi 750 punktów. Rozumiem, że te 950 punktów wynika z jakiegoś czynnika skalującego, który związany jest z wysokością i trudnością trasy. Pytanie: jak go wyznaczyłeś mając tak skąpe dane? Praktycznie tylko garstkę osób... bo Nepalczyków chyba nie masz w bazie.
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Dane nie są takie skąpe widocznie...
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tzn. ile jest osób z tego biegu, których punkty liczyłeś co najmniej 3 razy (bo inaczej nie można założyć, że ich poziom jest dobrze reprezentowany w bazie) z wyłączeniem "outsiderów", tzn. tych, którzy pobiegli bardzo mocno poniżej swoich potencjalnych możliwości (no bo nie ma sensu brać do obliczeń wyników kogoś kogo wycięła choroba wysokościowa czy jelitówka i stwierdził, że do mety sobie już tylko pomaszeruje). 15 się uzbiera? Jeśli to jest coś koło tego, to jak dla mnie można równie dobrze sobie wylosować liczbę z przedziału [850, 950], wstawić ją za wynik Kiliana, resztę dopasować i będzie to dokładnie tak samo wiarygodne. Ja wiem, że ITRA robi takie czary, żeby nie było, że się czepiam tylko RMT, ale myślałem właśnie, że Ty ich nie robisz:) to jest oczywiście temat na inną dyskusję, więc nie chcę się rozpisywać, ale moim zdaniem pomysł skalowania wyników w celu odzwierciedlenia trudności trasy opierając się na statystyce jest kiepski. Jak dla mnie to zdecydowanie lepiej byłoby oceniać biegi tylko na podstawie twardych danych, godząc się z tym, że trudne technicznie biegi/w śniegu/itp. pozostaną niedoszacowane. Akurat w przypadku biegów na dużej wysokości, pewnie istnieją jakieś dane, które pozwalają całkiem wiarygodnie oszacować na ile pogarszają się możliwości fizyczne (podobnie jak istnieją dane, które pozwalają oszacować o ile zwalniają przewyższenia). W przypadku biegu takiego jak ten, myślę, że to by było lepsze. Sorry za off-topic.
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

1) Masz prawo nie uznawać tej wyceny, nie jestem w stanie zadowolić wszystkich, moim zdaniem jest całkiem poprawna na wiarygodnej próbie (jak na tak niszowe zawody). Tak na prawdę próba sugerowała mi podbicie wyniku o +244 RMT, dałem marne +200, tak wysokie wyrównanie sugerowało mi, że na trasie "się działo". Dla przykładu "asfalt" na Sierre-Zinal dostał chyba -40 RMT...
2) Sprawa jest skomplikowana i nie będę jej tu dogłębnie opisywał, bo nikogo to nie obchodzi i jest to zupełny OT.
3) Skala zjawisku "żalu o punkty" mnie przeraża i na prawdę współczuje ITRA bo tam skala żalu musi być jeszcze większa...
4) Nie zgadzam się z tym aby wyeliminować korekty, one nie wynikają z mojego widzimisię. Wyeliminujmy skołowanie i wtedy mistrzami świata będą polscy biegacze po Karkonoszach, a tatrzańscy będą robić za ogony... już widzę te hejty.
5) Zapraszam do FAQ!
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
ODPOWIEDZ