Black Hat Ultra - wywiady z ultrasami

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
karolBHUT
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2019, 18:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O kurcze, ciężko wybrać jedną rozmowę... Mi na pewno zapadł w pamięć podcast z Hubertem Kwaśniewskim. Niesamowita i wyjątkowa postać. I jest to gość który robi bardzo dużo dobrego bez specjalnego rozgłosu. A jeśli chodzi o podcast o tematyce takiej typowo sportowej to chyba ze 4 albo 5 razy przesłuchałem podcastu z Bartem Przedwojewskim i mógłbym powiedzieć, że to właśnie on mi najbardziej zapadł w pamięć ale tak będzie zbyt prosto z wiadomych względów :usmiech:
Ale ostatnio znowu wróciłem do rozmowy z Kamilem Leśniakiem bo śledzę dosyć uważnie jego karierę. Dla mnie jako dla początkującego biegacza jest w podcaście z Kamilem dużo cennych wskazówek i dostrzegłem pewne cechy wspólne więc lubię wracać do tej rozmowy.

Tak w ogóle to to moje bieganie zostało mocno pchnięte do przodu właśnie dzięki serii podcastów Black Hat Ultra i dzięki samemu autorowi. Nie wiem czy wiecie ale autor czyli Kamil biegł w tym roku w Biegu Ultra Granią Tatr. W ramach przygotowań do tych zawodów miał wziąć udział w Złotym Maratonie podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Jednak nie pobiegł w tych zawodach bo... oddał mi swój pakiet startowy. Przepisał go na mnie dzień po tym jak się poznaliśmy. Za darmo, praktycznie obcemu gościowi. Po cichu, bez chwalenia się w internetach czy gdziekolwiek. Powiem tylko tyle, że po prostu nie było mnie wtedy stać na taki pakiet i planowałem start w Lądku dopiero na przyszły rok. Ogólnie ta historia jest długa i nie kończy się na Lądku ale nie chciałbym tu robić wycieczek osobistych bo to nie miejsce na to. Jedynie chciałbym powiedzieć, że samemu Kamilowi i jego podcastom bardzo dużo zawdzięczam i myślę, że jest sporo osób które łapią z tych podcastów przede wszystkim bardzo dużo motywacji do działania i treningu :usmiech:
New Balance but biegowy
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Kangoor za wskazania, przyznam szczerze, że miałem trochę inne typy co do kolejnych moich odsłuchów, ale jednak po Twoim wpisie trochę zmienię kolejność ;-)
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

karolBHUT pisze:Mi na pewno zapadł w pamięć podcast z Hubertem Kwaśniewskim. Niesamowita i wyjątkowa postać. I jest to gość który robi bardzo dużo dobrego bez specjalnego rozgłosu.
Ja również zapamiętałem ten podcast. Niestety osoba Huberta po tym podcascie jawiła się jako zadufanego w sobie z przerośniętym ego i patrzącego na ludzi z góry. Słabo się tego słuchało (tutaj nie ma winy Kamila, bardziej rozmówcy). A to, że robi coś dobrego to inna bajka :)

Ogólnie Kamil robi naprawdę ZAJEBISTĄ robotę z tymi podcastami. Ma także predyspozycje ku temu (dobra dykcja, brak przerywania rozmówcy). Osobiście żałuje, że tak mało poświęca czasu pytaniami o sam trening (tutaj przydałoby się jednak trochę więcej szczegółowych pytań), aczkolwiek rozumiem też czemu (często goście są zapraszani z powodu ich historii, a nie stricte wyników).

Co do fragmentu z oddaniem pakietu. Super :)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:
karolBHUT pisze:Mi na pewno zapadł w pamięć podcast z Hubertem Kwaśniewskim. Niesamowita i wyjątkowa postać. I jest to gość który robi bardzo dużo dobrego bez specjalnego rozgłosu.
Ja również zapamiętałem ten podcast. Niestety osoba Huberta po tym podcascie jawiła się jako zadufanego w sobie z przerośniętym ego i patrzącego na ludzi z góry. Słabo się tego słuchało (tutaj nie ma winy Kamila, bardziej rozmówcy). A to, że robi coś dobrego to inna bajka :)
I coś się od tamtego czasu zmieniło w zakresie tego Twojego postrzegania?
Znam kilku ludzi z podobnym sposobem wysławiania się i zazwyczaj są to świetni kumple. Może niektórym trudniej ich akceptować, bo trzeba poczuć ich specyficzny rodzaj poczucia humoru :-) i dość dużą bezpośredniość w kontaktach.
karolBHUT
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2019, 18:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadzam się całkowicie z tym co napisał Kangoor5 i właśnie tak wygląda sytuacja jeśli chodzi o Huberta ale to tylko moje skromne zdanie.
Khorne- aż się uśmiechnąłem pod nosem jak przeczytałem to co napisałeś bo ja miałem identyczne odczucia co do Huberta po wysłuchaniu podcastu z nim. Ale później miałem też okazję go poznać osobiście i całkowicie zmieniłem zdanie co do jego osoby. To jest specyficzny gość ale jakby wybuchła wojna to właśnie u boku takiego gościa jak Hubert chciałbym walczyć :usmiech:
No i też chciałbym usłyszeć w podcastach więcej wątków takich typowo odnośnie treningu. Zresztą sam wpadłem na BHU właśnie szukając czegoś do posłuchania na tematy treningowe.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze: I coś się od tamtego czasu zmieniło w zakresie tego Twojego postrzegania?
A co miało się zmienić skoro nigdy z nim nie rozmawiałem i nie poznałem osobiście ;) Nie stwierdziłem, że taki jest tylko, że tak go odebrałem w tej rozmowie. Zresztą to nieistotne, bo ocena po 'okładce' jest niemiarodajna.
Khorne- aż się uśmiechnąłem pod nosem jak przeczytałem to co napisałeś bo ja miałem identyczne odczucia co do Huberta po wysłuchaniu podcastu z nim
Czyli coś w tym było ;)
Tak czy siak fajnie, że chłopak wyszedł z bagna - kimkolwiek by nie był. A że robi swój (specyficzny) bieg, to spoko. Może kiedyś nawet wezmę w nim udział, zwłaszcza, że akurat ten klimat odpowiada mi :)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:A co miało się zmienić skoro nigdy z nim nie rozmawiałem i nie poznałem osobiście ;) Nie stwierdziłem, że taki jest tylko, że tak go odebrałem w tej rozmowie. Zresztą to nieistotne, bo ocena po 'okładce' jest niemiarodajna.
Użyłeś czasu przeszłego, więc miałem nadzieję na jakiś ciąg dalszy :-)
Też bym się chętnie wybrał na tę jego imprezę, ale to chyba już było niedawno.
ODPOWIEDZ