Komentarz do artykułu RMT - Ranking Biegaczy Górskich

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Założenia u mnie są proste i jasne, nie chcę tego komplikować, a uwierz mógłbym ;) Odbyła się kilka miesięcy temu dyskusja na temat "deprecjacji w czasie" i zdania były podzielone... ja też uważam, że to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, oby dwa podejścia mogą kłamać więc po co komplikować.

U mnie jest TOP5 na ~3 lata + "Forma" dla fanów Premium (nie ma tej opcji jeszcze na produkcyjnym) ;)
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

rachwal pisze:No ale to nie jest ranking ultra ;) Sprawa jest złożona i nie da się zadowolić każdego... ale za to mamy punkty za Monte Rosa :P
Fakt. Choć w sumie u młodego będzie forma zwyżkować a u starszego po 3 latach może spadać. Inaczej to się też kształtuje w zależności od dystansu. Te trzy lata są ok.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

rachwal pisze:Capell tu IMO mocno odstaje od stawki, jak nie wygra to będę zdziwiony (oczywiście na sucho, bo nie mam pojęcia kogo teraz boli kolanko i gdzie znów zaatakuje pszczoła).
Rafał, a z czego u Ciebie wynika taki układ? Tzn gdzie jest główna różnica pomiędzy Tobą a ITRA?

Obrazek
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Układ jest prosty, widać, że niektórzy coś tam biegali w Q2 (jest forma). Niektórzy w ostatnich latach zaliczyli RMT8 (więc coś co jest zbliżone w objętości do głównego biegu na UTMB). Na końcu jest ogólny ranking. Analizujemy i coś tam wychodzi ;)

Wyliczyłem, że Capell jest/był niezłym gazie (3 długie biegi ponad 900 pkt). Oczywiście moje wyliczenia mogą nie mieć sensu, mogą być złe, takie na pewno są bo często ludzie mi piszą, że źle punkty obliczyłem, więc coś musi być na rzeczy. No ale tak wychodzi.

PS. RMT rządzi, każdy to wie. Nie zaglądam do ITRA i nie wypowiadam się na ich temat bo się nie znam :)
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Spamerska nota prasowa!

(Wrocław, kwiecień 2020):
RMT przejmuje biegi wirtualne :P

http://ratemytrail.com/blog/post/wszyst ... h-zawodach
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Super pomysł, ale rozumiem, że to się odbywa na zasadzie fair-play? Czy algorytm jednak może jakos zweryfikować czy ktoś sobie nie zrobił sobie w połowie przerwy 30 minutowej na zaczerpnięcie oddechu:)?
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Algorytm nie jest taki guuupi!

Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że GPX może wyedytować 10 letnia dziewczynka, dlatego jeśli ktoś oszuka manipulując plikiem, to jedynie oszuka samego siebie :spoczko:
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiadomo. Jak ktoś naprawdę będzie chciał oszukać to nic się nie zrobi. Ale to już trzeba by być niezłym głupkiem, żeby robić coś takiego... Natomiast pomysł bardzo fajny, każdy może stworzyć sobie swoje wymarzone zawody:)
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

tkobos pisze:Wiadomo. Jak ktoś naprawdę będzie chciał oszukać to nic się nie zrobi. Ale to już trzeba by być niezłym głupkiem, żeby robić coś takiego...
oj, takich głupków ci u nas dostatek :)
skoro cfaniaczki skracają trasę, by "poprawić" życiówkę, to (niestety) nie widze przeszkód, by ci sami pokombinowali z gps-em... to nawet łatwiejsze :hej:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To fakt, ale jednak w górach takich ludzi nie ma wiele. Zawody wirtualne będą jeszcze bardziej niszowe. Mniejszy prestiż, nagród nie ma... Ale może są jakieś metody, które umożliwiłyby blokadę pliku gpx? Coś mi się kojarzy, że chyba do zdjęć są takie programy, które mogą zablokować je przed edycją i jednocześnie "certyfikować" ich autentyczność. Nie znam się na tym, ale może jest na to jakiś sposób.
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

Oszustwo jest możliwe, ale nie będzie łatwe, bez jakiegoś sprytnego narzędzia bardzo pracochłonne i samo w sobie raczej zniechęcające, ale próbować można (GPX to plik tekstowy, nie ma jak tego zabezpieczyć). No a jeśli ktoś się odważy fiknąć, to czekam, zdziwi się :P

No ale symptomatyczne, że dyskutujemy jak wydymać system ;)
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

ŁĄMIĄCA WIADOMOŚĆ

Przejmujemy segment "stravowy":
http://ratemytrail.com/blog/post/automa ... -zegarkami
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
ODPOWIEDZ