Czas na WIĘCEJ?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Kordyt pisze:Ja nie znam nikogo kto na korone zachorował i nikt z osób mi znanych nie zna nikogo takiego, a to już samo przez się mówi jak mało jest osób chorych na tę chorobę...
To tylko potwierdza że w taki sposób to ta epidemia może się sączyć wieloma miesiącami.
No nie, z tym to się nie zgodzę, bo choruje tak naprawdę znacznie więcej osób, niż jest to podawane, tylko większość osób nawet o tym nie wie.
Oczywiście to nie znaczy, że te wszystkie obostrzenia mają sens, tzn. niektóre może i mają, ale większość - nie.
Ja znam takich, co zachorowali i u których choroba została potwierdzona. A w kilku przypadkach nie została potwierdzona, ale sądząc po objawach, jest duże prawdopodobieństwo, że to była ta choroba.
Więc wirus jest i jest dosyć zaraźliwy i to jest fakt, pytanie, na ile jest naprawdę tak niebezpieczny, jak to jest przedstawiane.
New Balance but biegowy
Kordyt
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze: Ja znam takich, co zachorowali i u których choroba została potwierdzona. A w kilku przypadkach nie została potwierdzona, ale sądząc po objawach, jest duże prawdopodobieństwo, że to była ta choroba.
Więc wirus jest i jest dosyć zaraźliwy i to jest fakt, pytanie, na ile jest naprawdę tak niebezpieczny, jak to jest przedstawiane.
Nie twierdzę, że wirusa nie ma, ale nawet jeśli chorych jest więcej bo przechodzą chorobę bezobjawowo to tylko potwierdza że być może panika przed tym wirusem jest nadmierna.

Druga ciekawa anegdota, jedna osoba w firmie mojej narzeczonej przywlokła jakiegoś wirusa objawiającego się krótką biegunką. Pomimo masek, rękawiczek mycia rąk itp wszyscy którzy w firmie mieli z nią kontakt dostali tej samej biegunki, w tym moja narzeczona i ja.
Toteż mam wątpliwości na ile to wszystko chroni przed rozprzestrzenianiem się choroby.
5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Kordyt pisze:Nie twierdzę, że wirusa nie ma, ale nawet jeśli chorych jest więcej bo przechodzą chorobę bezobjawowo to tylko potwierdza że być może panika przed tym wirusem jest nadmierna.

Druga ciekawa anegdota, jedna osoba w firmie mojej narzeczonej przywlokła jakiegoś wirusa objawiającego się krótką biegunką. Pomimo masek, rękawiczek mycia rąk itp wszyscy którzy w firmie mieli z nią kontakt dostali tej samej biegunki, w tym moja narzeczona i ja.
Toteż mam wątpliwości na ile to wszystko chroni przed rozprzestrzenianiem się choroby.
Tak, z tym się zgadzam i też tak myślę.
ODPOWIEDZ