Treningi w dobie koronawirusa

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
50latek pisze:Dużo kobiet i dziewcząt. Zwróciło to moją uwagę, bo biegając wcześniej w okresie zimowym to głównie mijałem facetów 20-40 lat.
Dziewczyny z bieżni w klubach fitness. Tam proporcje są odwrotne.
Całkiem możliwe, siostra biegała tylko w klubie, teraz pomyka na Ursynowie. Ale były też nastolatki. To może wpływ zamknięcia szkół i stadionów szkolnych. Ja na jesienie z synem, potem sam biegałem właśnie na przyszkolnej, bardzo okay bieżni 200 m. Czasami jak biegałem, były wieczorne klubowe zajęcia dla dzieciaków z biegania, pamiętam jak na gwizdek przyśpieszały, potem zwalniały, coś ala fartlek. Teraz mijam codziennie stadion w drodze z pracy, piękna bieżnia w słońcu, pusta, jak i cały piękny kompleks, graliśmy tam z synem w kosza, tenisa, piłkę nożną.... Aż żal d. ściska. Wszystko niedostępne przez psychozę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Wszystko niedostępne przez psychozę.
Stopniowo poluzują, muszą się upewnić, że umieralność,
będzie na odpowiednio niskim poziomie. :oczko:

Ewentualne powikłania u ozdrowieńców są już mniej istotne. :usmiech:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Biegacze jak biegacze, jest ich wiecej niz w poprzednich latach, ale rowerzysci? Zatrzesienie :orany:
Kuchnia, po prostu jakby rzeczywiscie na Placu Czerwonym w Moskwie rozdawali rowery.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

50latek pisze:
Fenomen pisze:A moze z rana wpadaj do lasu, celu w godziny gdzie jest ciemno jeszcze? Wtedy mniej ludzi bedzie, spokojniej, mniejszy stres, lepiej wykonany trening. Wieksze zadowolenie i lepsza samoocena.
Ale mi się dziś biegło fantastycznie. Najlepszy BS od powrotu po kontuzji i chorobie. Kocham las i w czwartek po pracy znów tam jadę. Niestety dojazd autem to prawie 15 minut w 1 stronę, rano przed pracą niewykonalne. Może w czwartek uda mi się lenia Młodego (czyli syna) wyciągnąć. Ludzie mi nie przeszkadzali. Dziś nawet poziomem nie odbiegałem od innych (mimo, że po przerwie biegam wolniej , mam nadzieję, że chwilowo), widać, że większość biegała dla zdrowia. Bo jak biegałem np. w grudniu czy styczniu to większość 30-latków dysząc szybko zostawiała mnie w tyle.
I nawet noga przestała mnie boleć. Bo w weekend zmasakrowałem sobie ją nieco pierwszymi po przerwie biegami progowymi, a potem jeszcze ćwiczeniami typu planki boczne na 1 nodze. Taki BS w lesie bez żadnej atrapy kagańca to najlepsze lekarstwo.
Nie ma co sie porównywać sie do innych badz konkurować w lesie/parku z innymi


marek301 pisze:
50latek pisze:Wszystko niedostępne przez psychozę.
Stopniowo poluzują, muszą się upewnić, że umieralność,
będzie na odpowiednio niskim poziomie. :oczko:

Ewentualne powikłania u ozdrowieńców są już mniej istotne. :usmiech:
Może byc i tak ze otworzą stadion. A po poludniu zjawi sie z 20 biegaczy, ktorzy nigdy wczesniej na stadionie nie biegali. I przyjda rozmyślania i zamknal go raz jeszcze


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

triple 333
I zalogowałeś się specjalnie po to, żeby tu zacząć z jakimiś teoriami spiskowymi antyszczepionkowców? Dziennikarz FOX News powiedział...". Serio?
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:triple 333
I zalogowałeś się specjalnie po to, żeby tu zacząć z jakimiś teoriami spiskowymi antyszczepionkowców? Dziennikarz FOX News powiedział...". Serio?
Hahahha rozsmieszasz mnie teraz.
Zmanipulowany jestes w swojej bance, wyjdz do ludzi, wyjdz na zewnątrz. Zrob cos pożytecznego...

Ten kolega ma tak wyprany i zaorany mozg, ma tak mocno zakorzeniony pewien i jedynie słuszny pogląd, ze będzie bredzil w kazdym poscie. Hahahah, padlen po tym poscie.

Nos swoja maseczkę na zdrowie. I sluchaj grzecznie rzadu i ekscytuj sie działaniami czeskiego rzadu.

Nie odpisuj mi na tego posta, proszę cię, liczę ze dasz z tym spokoj.

Ale wiem ze i tak nie przejdziesz obojetnie.

Triple333, juz podałem to nagranie z YouTube w innym poscie. ;)



Wysłane z mojego DUK-L09 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Hahahha rozsmieszasz mnie teraz.
Zmanipulowany jestes w swojej bance, wyjdz do ludzi, wyjdz na zewnątrz. Zrob cos pożytecznego...

Triple333, juz podałem to nagranie z YouTube w innym poscie. ;)
I właśnie w tamtym wątku zadałem ci odnośnie tego nagrania pytanie. Chyba już 3 razy. Jeśli chcesz pogadać to nie hahahuj, tylko odpowiedz na nie zamiast pierdzieć we wszystkich możliwych wątkach.

Poza tym, w kwestii formalnej, nie podałeś tego nagrania tylko filmik, w którym ktoś ci tłumaczył, co jego zdaniem to nagranie zawiera. TEGO nagrania nie potrafiłeś nawet znaleźć na YT, gdzie jest ono chyba w kilkunastu kopiach, tylko musiałeś prosić żeby ci je pokazać.

Bez odbioru w tym wątku. Czekam na odpowiedź w tym, w którym rozmawiamy.
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

Co już wiadomo w związku z pandemią:

1. Nie wolno wychodzić z domu, ale... w razie potrzeby możesz.
2. Maski w zasadzie nie pomagają, ale... dokładnie od 16.04 należy je nosić, bo wtedy zaczną pomagać.
3. Sklepy są zamknięte, ale... sklepy budowlane są otwarte.
4. Wirus ten jest zabójczy, ale... w zasadzie to nic strasznego.
5. Rękawiczki nie pomogą, ale... są potrzebne żeby wejść do sklepu.
6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli, ale... ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów.
7. Wirus nie dotyczy dzieci, ale... dzieci są w niebezpieczeństwie.
8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale... w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo.
9. Istnieje wiele objawów, ale... w ponad 90% przebieg jest bezobjawowy.
10. Nie możesz sam iść do krewnych, ale... możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie.
12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale... mogą ci wlepić mandat 30 tys.
13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale... władze zachowują się tak, jakby był.
14. Nie ma aresztu domowego, ale... nikt nie powinien wychodzić.
15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14- dniową kwarantanną, ale... nie kierowcy ciężarówek.
16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale... ściągamy je do kraju samolotami.
17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale... musisz udostępnić je w aplikacji kwarantannowej.
18. Wybory są tajne, ale... jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel.
19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo 28 dni.
20. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale... nie wolno myć samochodów.
21. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale... nie można wymienić kół na letnie.
22. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale... nie tych z rządu.
23. Zamknięte są lasy i parki narodowe bo tam niebezpiecznie, ale... jak już musisz się przewietrzyć to idź na spacer w centrum miasta.
24. Możesz wyjść na spacer tylko z psem, ale... jak nie masz psa to albo sobie kup albo siedź w domu.
25. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale... w kościele o powierzchni x razy większej 5 osób i ksiądz.
26. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale... jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut.
27. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale... każdego może ukarać.

Wszystko jasne? Czy może czegoś nie rozumiecie?
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Crom pisze:Co już wiadomo w związku z pandemią:
To już było, w innym wątku.
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Crom pisze:Co już wiadomo w związku z pandemią:

1. Nie wolno wychodzić z domu, ale... w razie potrzeby możesz.
2. Maski w zasadzie nie pomagają, ale... dokładnie od 16.04 należy je nosić, bo wtedy zaczną pomagać.
3. Sklepy są zamknięte, ale... sklepy budowlane są otwarte.
4. Wirus ten jest zabójczy, ale... w zasadzie to nic strasznego.
5. Rękawiczki nie pomogą, ale... są potrzebne żeby wejść do sklepu.
6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli, ale... ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów.
7. Wirus nie dotyczy dzieci, ale... dzieci są w niebezpieczeństwie.
8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale... w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo.
9. Istnieje wiele objawów, ale... w ponad 90% przebieg jest bezobjawowy.
10. Nie możesz sam iść do krewnych, ale... możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie.
12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale... mogą ci wlepić mandat 30 tys.
13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale... władze zachowują się tak, jakby był.
14. Nie ma aresztu domowego, ale... nikt nie powinien wychodzić.
15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14- dniową kwarantanną, ale... nie kierowcy ciężarówek.
16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale... ściągamy je do kraju samolotami.
17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale... musisz udostępnić je w aplikacji kwarantannowej.
18. Wybory są tajne, ale... jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel.
19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo 28 dni.
20. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale... nie wolno myć samochodów.
21. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale... nie można wymienić kół na letnie.
22. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale... nie tych z rządu.
23. Zamknięte są lasy i parki narodowe bo tam niebezpiecznie, ale... jak już musisz się przewietrzyć to idź na spacer w centrum miasta.
24. Możesz wyjść na spacer tylko z psem, ale... jak nie masz psa to albo sobie kup albo siedź w domu.
25. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale... w kościele o powierzchni x razy większej 5 osób i ksiądz.
26. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale... jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut.
27. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale... każdego może ukarać.

Wszystko jasne? Czy może czegoś nie rozumiecie?
A gdzie punkt 11?
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Znów wracając do tytułu wątku, wieści z lasu k.
Biegałem tam od wtorku do soboty. Rzeczywiście oprócz wtorku, też sporo rowerzystów. sam jak jeszcze nie biegałem to często jeździłem do Powsina na rowerze, jak biegam, to rowerzyści nieco przeszkadzają, zwłaszcza czasami mam wrażenie, że jakieś dziecko na mnie najedzie, a jeszcze gorsi są sportowcy co jadą naprawdę szybko.
W sobotę ruch był jak na Marszałkowskiej, więc w niedzielę, czyli dziś biegałem już po polach koło domu, żywego ducha, więc też bez żadnych masek. Tylko w oddali komunikaty Zostańcie w domu (myślałem, że to już się skończyło)
Już to pisałem, powitania to był naprawdę miły zwyczaj, teraz w lesie praktycznie nikt nie odpowiada, w sobotę przestałem się pierwszy witać, to na około 30 mijanych, głównie biegaczek, tylko 2 osoby (faceci) podniosły rękę. Mam nadzieję, że otworzą te fitnessy i nowi wrócą tam sobie.
W LO i na studiach często chodziłem po górach, mieliśmy specjalne książeczki na pieczątki i punkty i wtedy wszyscy mówili sobie cześć na szlaku. Teraz kilka lat temu w któreś wakacje pojechałem w Sudety , praktycznie nikt nie odpowiadał, jakby zupełnie inna klientela.
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

Być może osobom zdezorientowanym całą sytuacją ten film zapali jakś lampkę w głowie.... Informacje tam zawarte pojawiają się też w wielu innych publikacjach, ale tutaj wszystko zebrano i klarownie przedstawiono:
(początek jest bardziej o skutkach gospodarczych, od 21min 30 sek już same konkrety)
http://www.youtube.com/watch?v=SNgsnFh8YmQ
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Już to pisałem, powitania to był naprawdę miły zwyczaj, teraz w lesie praktycznie nikt nie odpowiada, w sobotę przestałem się pierwszy witać, to na około 30 mijanych, głównie biegaczek, tylko 2 osoby (faceci) podniosły rękę. Mam nadzieję, że otworzą te fitnessy i nowi wrócą tam sobie.
W LO i na studiach często chodziłem po górach, mieliśmy specjalne książeczki na pieczątki i punkty i wtedy wszyscy mówili sobie cześć na szlaku. Teraz kilka lat temu w któreś wakacje pojechałem w Sudety , praktycznie nikt nie odpowiadał, jakby zupełnie inna klientela.
No widzisz, a ja nie jestem z klubu fitness i w LK biegałam już w latach 90-tych, a nie witam. A po górach też chodzę i to dużo. Więc może każdy ma swoje zwyczaje, po prostu.
Na rowerze jeżdżę szybko ale staram się bezpiecznie. Mam wrażenie, że w LK większym zagrożeniem są seniorzy uprawiający NW, potrafiący stanąć na środku ścieżki i zamaszyście machać kijami na wszystkie strony.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Granica "cześć" podniosła się w górach średnio o kilkaset metrów. W regionach szczególnie dotkniętych skutkami dobrobytu strefa "cześć" zanikła w naszym kraju zupełnie. I nie jest to niczyja wina, tylko efekt psychologii tłumu. Bardziej przeszkadza mi to, że ludzie nie potrafią w górach zachować ciszy a zdarzają się nawet święcie przekonani, że jak kupili bilet do Parku to ktoś za nimi zbiera puszki po coli.
stewie
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2020, 20:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:33

Nieprzeczytany post

Warto poczytać:
https://www.vox.com/future-perfect/2020 ... tious-dose
ODPOWIEDZ