Plan pod Garmin Ultra Race - 28km

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
nuttka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Cześć!

Postanowiłam sprawdzić się na biegu górskim - Garmin Ultra Race Myślenice 28km:
http://ultrarace.pl/myslenice/trasa/

Jedyne doświadczenie w materii górskiej, jakie posiadam, to Bieg o Złotą Szyszkę w październiku. Doszłam :D I na tym poprzestańmy ^^

Obrazek

Jeśli chodzi o aktywność, to poza bieganiem gram w tenisa ziemnego (1-2x w tygodniu) oraz robię treningi siłowo-wytrzymałościowe na siłowni (1-2x w tygodniu) - głównie ćwiczenia dynamiczne - zarzuty, Push Pressy, ale statyczne również - ciężkie siady, Hip Thrusty itd. Po części siłowej z reguły wpada krótki WOD. Teraz chcę się jednak skupić na przygotowaniu do biegu górskiego - tenis zostanie, w końcu to takie 1,5-2h lekkiego cardio (średnie tętno nie przekracza 120-130bpm/avg). Te crossfity pozostawię choć 1x w tygodniu.

Dodatkowo nadmienię, że biegam w palczakach - wcześniej model Seeya, obecnie V-Run (dopiero dwa biegi w nich - jestem zachwycona). Jeszcze nie wiem, w czym pobiegnę w górach. "Normalne" buty też mam, o takie:
https://sklepbiegacza.pl/buty-new-balan ... ntcp4.html

Korcą mnie palczaki V-Trail, ale to nadal w sferze zastanawiania się.

Do rzeczy! Na podstawie tego planu:
https://www.gorceultratrail.pl/pl/plan- ... nge-20-km/

Skleciłam swój - musiałam go skrócić, bo tak jakby nie mam 15 tygodni :D Trochę pozmieniałam, wpasowałam w to starty, dni nie będą dokładnie takie, jak w tabelce, będę nimi na bieżąco żonglować w zależności od innych zobowiązań zawodowo-prywatnych. Ten półmaraton pewnie trochę ni przypiął ni przyłatał, ale biegnę towarzysko, no i w planie są wybiegania po 20km, więc i ten niech taki będzie:

Obrazek

Pierwszy trening za mną. Wczoraj było tak:

Obrazek

Po tym przydługawym wstępie - czy ten plan ma sens? Założeniem niech będzie zmieszczenie się w limicie czasowym :D

Będę wdzięczna za wszelkie porady :)
Biegowe zmagania: viewtopic.php?f=57&t=59431&start=0
Komentarze do zmagań: viewtopic.php?f=28&t=59433
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Po pierwsze nie musisz przekraczać 21km na treningu. Biegający ultra nie biegają zazwyczaj więcej niż 30-35km na jeden trening, a na zawodach robią często dużo więcej niż maraton. Tu liczy się suma kilometrów z całego tygodnia i całego cyklu przygotowań.
Po drugie jak kontynuujesz trening siłowy, to podbiegi nie będą tak bardzo potrzebne. Siłę w nogach zrobisz z kettlami.
Po trzecie pamiętaj że trenujesz do biegu górskiego. Jak tylko masz możliwość ten najdłuższy trening w tygodniu rób w terenie, najlepiej pofałdowanym. Nie chodzi zaraz o to aby zdobywać nie wiadomo jakie góry, ale obycie w trailu bardzo się przyda.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
nuttka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Marcin, dzięki!

Ad. 1. OK, ale chciałabym chociaż 1-2x przebiec ciut więcej, bo nigdy tak długiego dystansu nie biegłam.
Ad.2. Yay :D Nogi mam silne, bo kiedyś siłka była moim głównym sportem :) Będę zatem cisnąć moje siłowe wytrzymałościówki :>
Ad.3. Jasne. W weekend jedziemy szukać jakiejś pofałdowanej trasy :) Te fartleki wydają mi się też dość interesujące.
Biegowe zmagania: viewtopic.php?f=57&t=59431&start=0
Komentarze do zmagań: viewtopic.php?f=28&t=59433
ODPOWIEDZ