Jak poprawić czas na 3 km?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Olka390
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2019, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich, szukam jakiejś porady jak poprawić czas na 3 km. Kiedyś trochę biegałam, ostatnio do tego wróciłam. Wybieram się do wojska, a mój czas na 3 km na dzisiaj to trochę ponad 19 minut, ale nie samego biegu niestety, kilka razy musiałam pomaszerowac. Egzamin sprawnościowy mam za ponad miesiąc, do tego czasu chciałabym zejść do 15 minut. Czy to w ogóle możliwe? Dostanę od was jakies porady, jak to zrobić?
New Balance but biegowy
Olka390
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2019, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odezwie się ktoś z odpowiedzią? Naprawdę bardzo mi na tym zależy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Oj niestety. 4tyg. z 19min (gdzie wpada tez w trakcie marsz) na 15min jest nierealne. Przy 3miesiącach jeszcze bym średnio widział, bliżej 6mieś. 4 tyg. to jednak nie da rady.
Olka390
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2019, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Oj niestety. 4tyg. z 19min (gdzie wpada tez w trakcie marsz) na 15min jest nierealne. Przy 3miesiącach jeszcze bym średnio widział, bliżej 6mieś. 4 tyg. to jednak nie da rady.
Okej, dzisiaj też biegałam, ciągły bieg i czas 18.39. Może wczoraj za bardzo wyprułam, szybko się zmeczylam i dalej już poszło? Jeśli nie 15, to chociaż do tych 16.. Czy teraz jest jakaś szansa?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uniwersalny plan do zapętlenia: https://bieganie.pl/?show=1&cat=19&id=7354. Nie wiem czy dasz radę złamać 16 minut, ale powinnaś zobaczyć poprawę. Próbuj.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na moje oko zaczynasz za szybko, a później puchniesz. Zacznij bardzo wolno, jak tak zaczniesz to pomyśl "trzeba jeszcze wolniej" :) po kilometrze zwiększ DELIKATNIE tempo.
Jak nie dajesz rady biec 3km po 6min/km (czyli 18min) to ewidentnie zaczynasz zbyt mocno.
15min w miesiąc nie zrobisz, ale 2-3min możesz urwać.
ODPOWIEDZ